SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SFD WPC Protein ECONO 80 - Oświadczenie Zarządu SFD S.A.

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18664

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 46
Zarząd SFD S.A. oświadcza, że działalność spółki w zakresie handlu suplementami diety podlega stałej kontroli Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Dnia 24 października 2011 pracownicy Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Opolu poinformowali Zarząd, o możliwości nieprawidłowego oznakowania produktu i niezgodności etykiety z faktyczną zawartością badanej próbki.

Ponieważ spółka SFD S.A. nie jest producentem, a także nie jest podmiotem odpowiedzialnym za wprowadzenie wskazanych towarów do obrotu, a jedynie zleca wyprodukowanie produktu pod własną marką o określonym i zgłoszonym wcześniej do Głównego Inspektora Sanitarnego składzie, dbając o najwyższą jakość sprzedawanych towarów a przede wszystkim mając na względzie dobro konsumenta, w dniu 24.10.2011 wstrzymano sprzedaż a zarazem dokonano zwrotu wszystkich środków spożywczych specjalnego przeznaczenia mogących być przedmiotem powyższej niezgodności.

Dnia 26 października 2011 otrzymaliśmy kolejną partię towaru wraz z oświadczeniem podmiotu odpowiedzialnego za wprowadzenie, o zgodności przekazanej partii z wartościami zadeklarowanymi na etykiecie.

W dniu dzisiejszym chcąc zachować należytą staranność Zarząd Spółki SFD S.A. zdecydował się wstrzymać sprzedaż kwestionowanego produktu i skierować trzy losowo wybrane próbki do niezależnego laboratorium w celu wykluczenia obecności białek sojowych.

Z uzyskanych przez spółkę informacji wynika, iż dostawcy surowca używanego do produkcji białka SFD WPC Protein 80 Econo byli kilkukrotnie zmieniani co jednak nie miało wpływać na zgodność towaru z oznakowaniem na etykiecie. Producent informował podmiot wprowadzający produkt do obrotu, iż posmak sojowy związany jest z zawartością lecytyny sojowej. Zarząd do chwili otrzymania informacji o niezgodności składu produktu z deklarowaną etykietą, przekonany był o braku zawartości białka sojowego w produkcie.

Jeżeli wyniki niezależnych badań potwierdzą niezgodność produktu z zadeklarowaną zawartością, Spółka SFD S.A. zobowiązuje się do wymiany nienaruszonych opakowań na pełnowartościowy produkt.

W kwestii firmy ABNEXEN, Zarząd SFD S.A. oświadcza, iż Spółka SFD S.A. ani żadne podmioty zależne nie są producentem, podmiotami wprowadzającym do obrotu, podmiotem zlecającym produkcję suplementów wyżej wymienionej firmy. SFD S.A. informuje, że zajmuje się wyłącznie sprzedażą produktów wyżej wymienionej firmy.

Zarząd SFD S.A.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 46
Dnia 27 października 2011 Zarząd Spółki SFD S.A. wystąpił do firmy będącej podmiotem odpowiedzialnym za wprowadzenie marki ABNEXEN do obrotu na terenie Polski o potwierdzenie braku powiązania SFD S.A. z firmą ABNEXEN.

W związku z otrzymanym pismem Zarząd podjął decyzję o wstrzymaniu sprzedaży produktów ABNEXEN do czasu wyjaśnienia sprawy przez podmiot odpowiedzialny.Zarząd SFD S.A.

...
Napisał(a)
Usunięty przez Amentoris za pkt 1 regulaminu
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 5807 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 40905

Willhelm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 46
W oczekiwaniu na wyniki badań chcemy poinformować wszystkich zainteresowanych produktami SFD, że dbając o wysoką jakość całego naszego asortymentu Zarząd Spółki SFD S.A. zadecydował o wprowadzeniu wysokich kar umownych i daleko idącej odpowiedzialność za dokonanie jakiejkolwiek modyfikacji składu ilościowego lub jakościowego naszych produktów. Kary umowne mają zagwarantować zgodność składu z etykietą produktu i bezpieczeństwo naszych klientów.

Z informacji uzyskanej w dniu dzisiejszym wiemy już, że umowę taką podpisze producent produktów:

100% Pure Power
CARBSfd
Complete Workout Support
IsoTon
Leucine Carboplus
Protein Plus Complete
PURE BCAA
Pure creatine
Wpc protein plus

Producent ten otrzymał certyfikaty HACCAP, GMP i jest zakładem produkcyjnym nowoczesnych technologii, gwarantującym wysoką jakość powyższych produktów.

Firma produkująca powyższe suplementy nie jest producentem SFD WPC Protein ECONO 80


Zmieniony przez - SFD S.A. w dniu 2011-10-28 21:42:09

Zarząd SFD S.A.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 46
Zarząd SFD S.A. oświadcza, że w dniu 08.11.2011 otrzymał wyniki badań produktów SFD WPC Protein Econo 80 oraz SFD Mass Activator, których przeprowadzenie zlecił firmie Nuscana - biotechnika laboratoryjna ul. Wieruszowska 12/16, 60-166 Poznań.

Badaniom zostały poddane trzy próbki produktu SFD WPC Protein Econo 80, przy czym każda z próbek pochodziła z innej dostawy, oraz jedna próbka produktu SFD Mass Activator.

Badania miały na celu wykrycie frakcji białka sojowego w w/w produktach. Badania zostały przeprowadzone metodą PV-22-ELISA-PF 9, ELISA Neogen na którą to metodę laboratorium posiada akredytację, przez co wyniki badań są wynikami wiarygodnymi.

Dodatkowo Zarząd SFD S.A. informuje, że zlecił przeprowadzenie kolejnych badań mających na celu określenie łącznej zawartość białka w w/w produktach jednak na czas publikacji tego oświadczenia nie posiada jeszcze wyników.

Z przeprowadzonych badań, które zamieszamy poniżej wynika, iż w jednej próbce produktu SFD WPC Protein Econo 80 wykryto ok. 115 g/kg białka sojowego. W pozostałych próbkach zostały wykryte śladowe ilości białka sojowego tj. 0.01-3 g/kg, co laboratorium Nuscana tłumaczy możliwością dodatku lecytyny sojowej, która występuje w produktach.

Fakt ten dowodzi jednoznacznie, że jedna z badanych dostaw produktu SFD WPC Protein Econo 80 zawierała dodatek białek sojowych, nad czym Zarząd SFD S.A. mocno ubolewa i za co chciałby serdecznie przeprosić swoich klientów.

W rezultacie Zarząd SFD S.A. podjął decyzję o natychmiastowym rozwiązaniu współpracy z podmiotami odpowiedzialnymi za produkcję oraz wprowadzenie do obrotu w/w produktów oraz podjął działania prawne mające na celu wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. Powyższa decyzja jest jednoznaczna z całkowitym wycofaniem ze sprzedaży produktów SFD WPC Protein Econo 80 oraz SFD Mass Activator.

W związku z zaistniałą sytuacją informujemy, iż każdy kto posiada produkt SFD WPC Protein Econo 80 może go zwrócić lub wymienić na inny produkt marki SFD na koszt SFD S.A. Wymianie oraz zwrotowi podlegają produkty zamknięte jak i otwarte (częściowo skonsumowane) .

Do spraw związanych z zwrotem lub wymianą zostaje oddelegowany nasz pracownik :

Daniel Wąchała
daniel.wachala@sfd.pl
77 403 08 64

Zarząd SFD S.A. raz jeszcze przeprasza wszystkich swoich klientów i zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby zaistniała sytuacja nigdy więcej nie miała miejsca. Informujemy jednocześnie, że już podjęliśmy szereg działań mających na celu zabezpieczenie pozostałych produktów z naszej marki przed jakimikolwiek nieprawidłowościami.

http://storage.sfd.pl/Content/doc/08.11.2011 1.pdf 
http://storage.sfd.pl/Content/doc/08.11.2011 2.pdf 
http://storage.sfd.pl/Content/doc/08.11.2011 3.pdf 
http://storage.sfd.pl/Content/doc/08.11.2011 4.pdf Zmieniony przez - SFD S.A. w dniu 2011-11-10 00:15:15
1

Zarząd SFD S.A.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 46
W uzupełnieniu oświadczenia z dnia 09.11.2011 Zarząd SFD S.A. informuje, że wymiana SFD WPC Protein Econo 80 na produkt SFD WPC Protein 80 Plus pomimo jego wyższej ceny nie wymaga dodatkowej dopłaty ze strony klienta a cała procedura wymiany odbędzie się na koszt SFD S.A.

W przypadku zwrotu bądź wymiany SFD WPC Protein Econo 80 na inny produkt marki SFD uznawana będzie wartość towaru zapłacona przez klienta.

Zarząd SFD S.A.

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Zaczynac?

Następny temat

kreatyna

WPC zestaw