SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SFD Team - Łukasz Modzelewski - przygotowania do sezonu 2018

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 227706

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 169 Napisanych postów 3923 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 433872
Ja się z tym nie zgadzam tempo 1010 to nie jest dobry wybór. Wystarczy spojrzeć na Jordana Petersa i jego zawodników jak trenują i jaki on i jego podopieczni ją progres. Można by podać inne przykłady ale nie siedzę tak w świecie bb by sypać nimi z rękawa. Do mnie przemawia praktyka i widoczne efekty. Sam odkąd zacząłem jeszcze bardziej przykładać się do techniki i tempa notuje lepszy progres(a towaru mniej jak kiedyś).
Ciężar i liczba powtórzeń w tempie 3010/4010 a 1010 wcale nie jest dużo mniejszy, kwestia przyzwyczajenia. Z tym że uszkodzenia będą większe w 1010 bym mocno polemizował, najwięcej uszkodzeń powstaje w fazie negatywnej i tutaj mamy ją 3/4 dłuższa ... Też całkowity czas pracy jest dużo dłuży.
Czym większy poziom zaawansowania tym większe ciężary i łatwiej o kontuzje, odpowiednim tempem można ich unikać, mniejszy ciężar, mniejsze przeciążenia i to też jest duży plus.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 875 Napisanych postów 26640 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 260190
Seba ale to są naukowe fakty,ja nie mam zamiaru się z nikim kłócić ale wystarczy popatrzeć w jaki sposób trenowali Ronnie,Jay i ogólnie większość pro,nawet Dorian jakoś szczególnie negatywów nie spowalniał jedynie w ostatni wymuszonych powtórzeniach.Niech każdy robi to co przynosi mu efekty,tylko że Ty zrobisz np.wyciskanie na ławce w tempie o którym piszesz na 180kg,a chłopaki co tam duszą po kilka powtórzeń 80-tką napatrzą się na Ciebie i zredukują ciężar do 60 i finalnie ch** będzie z progresu najpierw trzeba zbudować siłę,a już jak się jest na tak wysokim poziomie to inna bajka,zalecenia są zawsze dla ogółu,a nie jednostek.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 875 Napisanych postów 26640 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 260190
popuri
No tak wiadomo, tylko mnie chodzi, co miał autor na myśli ? Mówiąc szybkość ? Bo jeśli tylko fazę koncentryczną to się zgadzam. Jeśli ogólnie powtórzenie no to nie. Przecież nikt nie trenuje jak najszybciej np. Przy podciąganiu nie opada się worek kartofli i nie wijesz się żeby jak najszybciej zrobić te 6 powtórzeń. Tylko powoli w dół i mocno w górę + spięcie łopatek, najszerszego itp.

Jak najszybszy trening bez tempa to chyba tylko Johnie Jackson i Branch Warren ale to też inna bajka. Niech Łukasz napisze o co dokładnie chodzi :)




Zmieniony przez - popuri w dniu 2017-12-14 16:04:34


myślę,że tutaj autor chciał powiedzieć to,że trening w stylu np.trenował Jay,Kevin czy chociażby obecnie Lenartowicz będzie skuteczniejszy niż cudowanie hypertrophy coacha i Pakulskiego co zresztą widać po efektach,a raczej ich braku czy nawet defektach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 479 Napisanych postów 12579 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 288453
Cudowanie Joe Bennett nie przynosci efektow? On sam nie zanotowal progresu?

Z drugiej strony warto? Warto ryzykowac zdrowie i stawiac wszystko na jedna karte stawiajac progres ponad wszystko?
Wiekszosci ktora wymieniliscie juz daleko do pelnej sprawnosci albo trening silowy poszedl w odstawke

IMO. Seba w tym wypadku ma racje bo to co ty nazywaz cudowaniem to po prostu jest zdrowe podejscie i trenownie z glowa (nie mowie ze ty tak nie cwiczysz) ale jednak codzienna walka z bolem i wdupianie przecibolowych czy zbytne pobudzanie sie przed treningiem to troche bledne kolo (tez nie mowie ze ty tak robisz) ale jednak takie trenowanie w koncu do tego prowadzi


Zmieniony przez - cvfdbkz w dniu 2017-12-14 21:15:15
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 875 Napisanych postów 26640 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 260190
cvfdbkz
Cudowanie Joe Bennett nie przynosci efektow? On sam nie zanotowal progresu?

Z drugiej strony warto? Warto ryzykowac zdrowie i stawiac wszystko na jedna karte stawiajac progres ponad wszystko?
Wiekszosci ktora wymieniliscie juz daleko do pelnej sprawnosci albo trening silowy poszedl w odstawke

IMO. Seba w tym wypadku ma racje bo to co ty nazywaz cudowaniem to po prostu jest zdrowe podejscie i trenownie z glowa (nie mowie ze ty tak nie cwiczysz) ale jednak codzienna walka z bolem i wdupianie przecibolowych czy zbytne pobudzanie sie przed treningiem to troche bledne kolo (tez nie mowie ze ty tak robisz) ale jednak takie trenowanie w koncu do tego prowadzi






Zmieniony przez - cvfdbkz w dniu 2017-12-14 21:15:15



A czy jakikolwiek aspekt kulturystyki czy jakiegokolwiek innego sportu na poziomie zawodowym lub bardzo jego bliskim ma cokolwiek wspólnego ze zdrowiem???

Ja skomentuje tylko tak,w życiu zawsze jest coś za coś,a wieczny i tak nikt nigdy nie będzie.Ilu starszych ludzi którzy nie mieli żadnej styczności ze sportem w przeszłości cieszy się super zdrowiem na stare lata?nie wiem jak inni ale ja znam takich bardzo niewielu czy może nawet żadnego bym stwierdził.

Takie porównanie to to samo jak by powiedzieć do motocyklisty "Ty weź nie jeździj 250km/h tylko 50 bo to jest niebezpieczne i grozi Ci kalectwo albo śmierć" - wiadomo,że Cię wyśmieje bo jaką frajdę miałby z takiej jazdy bez emocji

Zmieniony przez - luki77 w dniu 2017-12-14 21:39:26

Zmieniony przez - luki77 w dniu 2017-12-14 21:40:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21496 Napisanych postów 30754 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 869955
Dokładnie jak Łukasz myślę. Z tego ma być frajda, a jednak tylko porządne dźwiganie taką frajdę daje. A umówmy się - jakie to szkody dla organizmu robi trening, w porównaniu z długotrwałym stosowaniem saa? A jednak i tak każdy bierze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 875 Napisanych postów 26640 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 260190
prz1993
Dokładnie jak Łukasz myślę. Z tego ma być frajda, a jednak tylko porządne dźwiganie taką frajdę daje. A umówmy się - jakie to szkody dla organizmu robi trening, w porównaniu z długotrwałym stosowaniem saa? A jednak i tak każdy bierze.


w punkt

a już najbardziej mnie śmieszy jak czasem czytam wypowiedzi niektórych osób,że np.nie jedzą kurczaka ze sklepu bo jest pełen chemii ale to że ładują w dupsko środki nie do końca wiadomego pochodzenia,zapewne pełne metali cieżkich i czort wie jeszcze czego to już w tym problemu nie widzą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 190 Napisanych postów 538 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9893
Panowie takie trochę śmieszne to ale każdy który się tu wypowiada wali min. 500 testa/week, 5iu gh itp. A spina jest o trening, czy wolne tempo,czy nie, czy taka ilość powtórzeń czy nie...
Z własnego doświadczenia na sobie i klientach najbardziej sprawdza się po prostu zróżnicowanie wszystkiego pod względem począwszy od doboru ćwiczeń, ilosci powtórzen i serii oraz tempa.
Jedno ale mam tylko do popuriego ze robienia ciągu w tempie większym niż 1010 nie ma sensu nie jest prawdą :P chyba że ktoś chce jakąś dynamikę poprawić albo nie wiem.
Te przepychanki wśród poglądów treningowych są już śmieszne bo o ile w "Januszowstwie" ważne jest wszystko to tak jak było wspomniane nie jesteśmy Januszami i każdy z nas wie jak się trenuje, wie jakie mięśnie pracują przy poszczególnych cwiczeniach (chyba że komuś kto nigdy nie robił trap3raise albo snatch deadlift damy te ćwiczenia to się zdziwi : ) ) i to doszukiwanie się złotego środka nie ma najmniejszego sensu bo każdy ma go indywidualny.
Popuri dobrze wspomniał że ilość serii, powtórzeń, tempo dobiera się pod rodzaje włókien i z tym się zgodzę.
Trening powinien zaplanowany pod nasze priorytety jedynie ja uważam że całkowicie zdrowego rozsądku nie da się zachować i żeby jednak ten progres robić trzeba coś "powymyślać" czasami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 171 Napisanych postów 1051 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 147114
Dlatego ja w docelowej serii skupiam sie na powtorzeniach ale wciaz w dobrej formie a podczas regresow juz wrzucam tempo 3010. I nie musze rozkmniac co lepsze , stosuje obie metody

No likes us and we don't care..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 169 Napisanych postów 3923 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 433872
Tylko źle to porównujecie co ma zdrowie ogólne do zdrowia stawów czy kontuzji? To 2 różne rzeczy. Jak we wszystkim, jak można coś zrobić zdrowiej/mniej sobie szkodząc to wybór jest oczywisty. Coleman ćwiczył jak ćwiczył i na starość to wyszło. Chyba chodzi o to by w tym sporcie trwać, a nie wystrzelać się na starcie, a potem latać po lekarzach i czekać w kolejkach na zabiegi.
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przemysław Górynowicz - przygotowania na sezon 2024 / 2025 / Sopot 2023 strona 1835

Następny temat

Sergiusz Bartoszek - przygotowania do sezonu wiosennego 2019!

WHEY premium