SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SD- Strategic Deconditioning- Strategiczne Roztrenowanie

temat działu:

Trening w domu

Ilość wyświetleń tematu: 62278

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 525 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2666
siemanko.
Odświerzam bo nie chce zakłądać dla jednego krókiego pytanka nowego postu.

Czy SD można robic przy normalnym treningu dzielonym? czy daje efekty? Mój kumpel tak robi, że po 8 tygodniwoym cyklu nie pie**** sie z jakimis regeneracjami tylko rzuca siłownie na 2 tygodnie i leży brzuchem do góry przez cały ten okres i niby jest u nieog OK.
Kermit, autorze artu, co o tym sądzisz? Inni specjalści, co o tym sądzicie?

gdybyś robił regularne zastrzyki
dziś miałbyś 100 razy zepsze wyniki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
to jest przeciez przerwa regeneracyjna stosowana w kazdym przemyslanym planie treningowym czy to hst, hit czy klasyczny dzielony czy kazdy inny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 525 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2666
no i luz, to własnie chciałem usłyszeć.

pozdro!

gdybyś robił regularne zastrzyki
dziś miałbyś 100 razy zepsze wyniki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 474 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15963
sory ze odswiezam kotleta ale jakbym zalozyl nowy to by bylo ze takie pytanie juz bylo....
jesli robie 6 tygodniowy hst- bez negatywnych 5
kiedy zrobic sd?

sprawiedliwosc bez mocy jest niczym lecz moc bez sprawiedliwosci to tylko przemoc...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5770 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42384
po piątkach , przed nastepnym makrocyklem

a jak ty myslales ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1965
cześć
zaczynam przygodę z siłownią, i wybrałem HST
zmierzyłem maxy dla 15 powtórzeń, nie robię SD bo nigdy regularnie na siłkę nie chodziłem :)
głupim pomysłem będzie zrobić teraz cykl 15tek, potem maxy 10tek, cykl 10tek itd? bo tak sobie myślę, że jak teraz zmierzę maxy dla np 5tek to robiąc cykl 5tek już nie będę czuł zmęczenia
i jeszcze mam pytanie o biceps, triceps i przedramię - wiem, że nie muszę tego ćwiczyć, ale rozpisałem sobie po 1 serii na bic i tric i 2 na przedramię, może tak być?
rozpisałem cały trening mniej więcej tak:
klatka
plecy
klatka
plecy
klatka
barki
plecy
barki
plecy
barki
nogi x4
przedramię
triceps
biceps
przedramię
brzuch (staram się robić ABS 2, tyle ile dam radę)

proszę o wytknięcie i poprawienie błędów :)

http://www.sfd.pl/R86_-_BLOG/SYLWETKA-t396397.html - moje postępy :) [HST]

'you can only get smarter playing a smarter opponent'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42219
kolejnosc nastepujaca: trening lub nic nie robienie -> maksy -> SD -> hst.
jesli znasz maksy, mozesz ich nie sprawdzac - wtedy trening -> SD -> hst

tak jak chiales zrobic nie bedzie dobrze, sd jest po to, zeby miesnie reagowaly juz na stosunkowo male cieezary w pierwszych treningach. jak zrobisz trening na maksach 80 kg x 15, a dwa dni potem zrobisz normalny trening na 55 kg x 15 - raczej nie zastymulujesz ich do wzrostu, no nie?
to samo w kolejnych mikrocyklach.

co do treningu - przekombinowany, wez jakis podstawowy, w modyfikacje pobawisz sie w nastepnych makrocyklach, jesli bedzisz widzial taka potrzebe (w co na razie watpie )

chwilowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 346 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3546
sorry jesli juz ktos o to pytal, ale czy powinnismy dalej uzywac tej samej diety na okres SD? (to znaczy wysoko bialkowej i ww?)

Zmieniony przez - stuniel w dniu 2008-08-21 16:32:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 456 Wiek 46 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15780
Ja zmieniam sposób odżywiana podczas SD.

Bardziej w stronę niskiego spożycia węglowodanów.
Nie potrzebuje ich wtedy tyle i nie ryzykuję, że jak nie ćwiczę to w tłuszcz pójdą.

Z racji braku tak dużej aktywności też mniej jadam. Wydaje mi się rozsądne zmniejszenie ilości spożywanych kalorii.

W zasadzie to podczas SD robię czas taki trochę redukcyjny.
Więcej lżejszej aktywności i chyba także deficyt kaloryczny.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 711 Napisanych postów 4351 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 57865
popieram jak tomasz dopiero 2,3 dni przed rozpoczaciem trningow zaczne dodawac wiecej wegli i np w mikrocyklu bede stopniowo zwiekszal

Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever." - Lance Armstrong
http://www.sfd.pl/kris4real_/,_VE_GOT_DA_POWER_-_NATURAL_POWER__ALTERNATYWNA_DROGA_ATAKUJE_-t434668.html
TRENING HST: http://www.sfd.pl/HST_-_Reaktywacja-t507030.html
DIETA: http://www.sfd.pl/DIETA__NIEZBĘDNY_ELEMENT_ZDOBYWANIA_SIŁY_ORAZ_MASY_MIESNIOWEJ-t507414.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

G.DOBROŃ -zdrowym byc

Następny temat

Pomóżcie mi.

WHEY premium