SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SAUNA-poradnik.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 75292

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1640 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17343
czy sauna PAROWA jest wskazana codziennie po treningu i w dniu NT? zawsze po silce ide sie kapac i wskakuje do lazni parowej na kilka minut w celu oczyszczenia skory z zaskornikow i rozrzerzaniu porow, aby cialo bylo czyste, czytalem ze sauna tak 3x w tygodniu, ale czy sa jakies przciwskazania aby oszyszczac organizm w taki sposob codziennie? i jakie kremy polecacie przed saune na rozrzezenie porow? najlepiej angielskie, bo tu mieszkam, dzieki za odpowiedzi, i sorry jesli odswiezylem temat, ale po co nowy zakladac prawda?

ODSWIEZAM

Zmieniony przez - akk0 w dniu 2008-11-18 08:10:20

Wyważona dieta, to ciasteczka w obu rękach.
Zrobić coś z niczego.. ?!
http://www.sfd.pl/TEST:_Zrobić_coś_z_niczego.._MaSa_by_akk0_!-t592374.html
Zapraszam serdecznie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10367
Interesujacy artykul, ale znalazlem kilka tematow do poprawki.
Sauna nie jest w Polsce dosc polularna, inaczej niz na zachodzie. Chodze do sauny regularnie 2x w tygodniu juz od okolo 8 lat. W miedzyczasie sdobylem sporo wiedzy i doswiadczenia.
dla zainteresowanych moj inny post o Saunie:
https://www.sfd.pl/Sauna_a_odchudzanie-t499416.html#post5

Wiec moze troche dopisze kilka moich spostrzezen i poprawek:
1. Odradzam nakladanie na wlosy lub cialo jakichkolwiek oliwek, kremow lub innych substancji, bo to zakloca proces pocenia sie, pot tworzy warstwe ochronna skory, chroni przed temperatura i podraznieniami. Mozna raz na jakis czas (nie czesciej niz 2x w miesiacu) natrzec spocone cialo sola (unikac miejsc wrazliwych) nastepnie posiedziec w saunie okolo 10 minut. Potem juz tylko sauny niskotemperaturowe. Z pomoca soli mozemy poprawic peeling oraz silniej sie pocic, a wiec i pozbyc sie wiecej toksyn.
2. Dla ochrony wlosow (zwlaszcza w saunach wysokotemperaturowych, pow 85C) mozna oslonic wlosy czapka do sauny z owczej welny (kupilem taka w finladnii) lub po prostu malym recznikiem. pozatym cialo powinno byc nagie, tekstylia w saunie powinny byc moim zdaniem surowo karane.
3. W Saunie okolo godziny??? Ja wytrzymuje w saunie 80C z trudem okolo 25 minut.
4. Po saunie uzywanie zelu pod prysznic jest niewskazane. Po 2-3 pobytach w Saunie skory jest czysta i pachnaca. Wystarzy po kazdym pobycie na saunie sie dobrze splukac zimna woda. Po niskotemperaturowych mozna stosowac na przemiennie ciepla/zimna - przyjemna sprawa,
5. 2x Duze i dluugie reczniki to podstawa, jednym sie wycieramy a na drugim siedzimy lub lezymy w saunie.
6. Zalecana cykl sauny to: pobyt w saunie ok 12-30 minut (w zal. od temperatury i samopoczucia, 1-2 minut swiezego powietrza, kilka minut na schlodzenie w zimnej wodzie a nastepnie co najmniej 15 minut odpoczynku przed ponownym wejsciem do sauny.
Cialo splukujemy zimna woda poczawszy od dolu przechodzac w gore. Chlodzenie organizmu typu wylewanie kubla wody na glowe lub wskakiwanie do zimnego jeziora/basenu to tylko dla profesjonalistow, przyjemne zwlaszcza po saunach wysokotemperaturowych. Picie po saunie zaleca sie dopiero po ok 10 minutach od wyjscia z sauny, kiedy organizm sie juz nieco uspokoi. Najlepiej ciepla herbatk owocowa albo ziolowa.

Pozatym zgadzam sie zupelnie.

___WYTRWALOSC_-_TO_PODSTAWA___SUKCESU_________
Dziennik odchudzania
i fotki z postepow w redukcji: http://www.sfd.pl/Blog/Dziennik_odchudzanie__jak_zrzucic_30kg_w_rok-t521970-s75.html
Foty - s.23, s.53, Podsumowanie s.75

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10367
do akk0

Finowie korzystaja z sauny codziennie, ale wlasnie parowej w nizszej temperaturze. W niektorych domach nawet nie ma wanny/prysznica. Sauna jest w pelni wystarczajaca.
Z Sauny niskotemperaturowej mozna korzystac codziennie.

___WYTRWALOSC_-_TO_PODSTAWA___SUKCESU_________
Dziennik odchudzania
i fotki z postepow w redukcji: http://www.sfd.pl/Blog/Dziennik_odchudzanie__jak_zrzucic_30kg_w_rok-t521970-s75.html
Foty - s.23, s.53, Podsumowanie s.75

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 21
spoko, jak ja wyszedłem wczoraj z sauny na mróz -20 stopni (ok 1-2min) to koleżanka z silowni tak sie niezdrowo podekscytowała, zaczęła biegać i krzyczec po siłowni że wariat jestem i że mnie po***ało.. a ja później musiałem słuchać kazania, że tak sie nie robi i żebym z lekarzem porozmawiał... co prawda nie nacierałem się śniegiem czego bardzo żałuję, wszędzie leżały psie kupy ;( a wy jak myślicie? czy po saunie 2 minutowy spacer po takim siarczystym mrozie może zaszkodzić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 933 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3035
Ale chyba jednak zwątpiłeś co??, bo o 10:34 założyłeś nowy temat, czy to czymś grozi, chyba koleżanka ziarno niepweności zasiała, albo spacerek po saunie już Ci poszkodził i teraz boisz sie zapalenia płuc?

Zmieniony przez - keval w dniu 2010-01-26 12:33:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10367
Nie zna sie dziewczyna.
Widze czasem takich ktorzy po saunie ida pod cieply prysznic a potem sie dziwia ze sie slabo czuja.
Ja tam lubie wskoczyc po dobrej saunie do lodowatej wody i posiedziec chwilke albo/i wyjsc na dwor jak jest zimno, a wytarzac sie w sniegu - rewelacja, wylac na siebie kubel lodowatej wody... hmmm
Od razu wracaja sily i energia
Ale kupy na dworze? ochyda - gdzie ty masz ta saune ze obok sauny leza psie kupy na sniegu?

___WYTRWALOSC_-_TO_PODSTAWA___SUKCESU_________
Dziennik odchudzania
i fotki z postepow w redukcji: http://www.sfd.pl/Blog/Dziennik_odchudzanie__jak_zrzucic_30kg_w_rok-t521970-s75.html
Foty - s.23, s.53, Podsumowanie s.75

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 933 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3035
Pewno w Parku z wejściem od chodnika
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 21
do keval

Może trochę, ale bardziej w moją wiedzę na ten temat, chciałem poznać opinię innych osób i dowiedzieć się przy okazji więcej szczegółów, bo przyznaję, że wszystko robiłem na wyczucie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 21
do MaximusRex
hehe ciepły prysznic po saunie to faktycznie jakiś masochizm, nie no, obok sauny nie leżą psie kupy, tylko w ogóle są, mieszkam na Ursynowie i jakoś nie mogę się przekonać do tarzania w tym śniegu, tym bardziej że leży już od paru ładnych dni :/ Tym bardziej jak przypomnę sobie Dzień Świra
a saunę mam na siłowni oczywiście
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 933 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3035
kurpiak83 i słusznie po to jest forum, tylko, ze ja odpowiedziałem Ci powaznie w drugim temacie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Krem rozjaśniajacy pieprzyki...

Następny temat

kregosłup piersiowy

WHEY premium