SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Słowniczek młodego suplementowicza cz.3 -srodki podnoszące testosteron i potencję

temat działu:

Odżywki i suplementy

Ilość wyświetleń tematu: 13568

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 4066 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 45993
Trzecia i jak narazie ostatnia czesc.pozdrawiam.

6-OXO
Naturalny składnik neutralizujący estrogeny w męskim organizmie, silnie stymulujący LH. Działając razem z tribulusem nasila efekt wyrzutu wolnego jak i całkowitego testosteronu.


Alfa-GPC
Substancja pozyskiwana z lecytyny sojowej. To pozbawiona dwóch łańcuchów tłuszczowych fosfatydylocholina. Działa jako booster percepcji oraz hGH, przyspiesza czas reakcji.


Avena Sativa
czyli Owies Prawdziwy to roślina jednoroczna z rodziny Traw (Gramineae) posiadająca w swoim składzie wiele cennych składników, które wpływają na poziom wolnego testosteronu i są udokumentowane dokładnymi badaniami w Institute for Advanced Study of Human Sexuality w San Francisco, USA.Ziele z młodych roślin owsa jest bogatym źródłem saponin sterydowych, które są naturalnym półproduktem do syntezy hormonów płciowych a w szczególności wolnego testosteronu oraz związki krzemu, które mają bardzo korzystny wpływ na aktywność hormonalną.Testy profilu hormonalnego wykazały, że Avena Sativa podwyższa poziom wolnego, niezwiązanego testosteronu we krwi przy dziennej dawce 300 mg u mężczyzn i 600 mg u kobiet.


Catuaba
Podwyzsza potencje.Jest stymulantem mózgu, szczególnie skutecznym przy nerwowości, problemach z pamięcią, przy bezsenności, niepokoju i osłabionej potencji


Coleus Forskohlii
Standaryzowany na 40% forskolin.Forskolin jest naturalnie występującym diterpenoidem. W badaniach biochemicznych jest on wykorzystywany do stymulowania enzymu znanego jako jest cyklaza adenylanowa. Prowadzi to do zwiększenia produkcji cyklicznego AMP (cAMP). cAMP odgrywa rolę "drugiego posłańca" w wielu szlakach sygnałowych komórek jak na przykład tych związanych z produkcją testosteronu.


Dziki ignam
Zawiera saponiny sterydowe (diosgeninę), żywiczą dioskoreinę i znaczne ilości skrobi. Ze względu na obecność skrobi jest cennym środkiem spożywczym.Sporządzano zeń pigułki antykoncepcyjne w czasie, gdy na rynku brak było syntetycznych hormonów. Dziki meksykański ( D.villosa ) zawiera substancje hormonalne bardzo podobne do progesteronu.


Eurycoma longifolia
Żeń-Szeń Malezyjski.Wykorzystywana jest w celu podnoszenia poziomu testosteronu, sprawności seksualnej i libido. Badania przeprowadzone w Human Reproduction Specialist Center w Malezji wykazały, że oprócz usprawniania funkcji seksualnych, wyciąg z Eurycoma podnosi poziom testosteronu oraz prowadzi do 91% wzrostu libido.


Gamma Oryzanol
Jest on bogaty w fitoestrole


GF5
Białkopodobny Wyciąg Avian Nucleus.Popularyzowany w kręgach Bułgarskich ciężarowców, GF5 stosowany jest w celu wspomagania ogólnej równowagi hormonalnej, łagodzi i zapobiega syndromowi przetrenowania, przyspiesza regenerację i chroni przez paleniem mięśni lub atrofią.


lcariin
Wspiera pobudzanie nerwów, wpływających na rodną część ciała u mężczyzny.


Inozytol Heksafosforanu
Jest naturalnym źródłem inozytolu. Inozytol jest kluczowym elementem licznych szlaków sygnałowych komórek jak na przykład tych związanych z produkcją testosteronu.


Kora Śliwy Afrykańskiej
Oprócz zawartości fitosteroli, pośrednio kontroluje działalność testosteronu w prostacie.


Kozieradka
Obniża poziom glukozy we krwi zwiększając jej przenikanie do komórek. Wodno-alkoholowe wyciągi z kozieradki pobudzają miogenezę (rozwój tkanki mięśniowej), wzrost tkanki mięśniowej, chrzęstnej, kostnej i łącznej właściwej. Saponiny sterydowe kozieradki są prekursorami w syntezie horomonów sterydowych o działaniu anabolicznym (estrogeny, dehydroepiandrosteron, testosteron). Kozieradka nasila syntezę kortykosteroidów w nadnerczach. Zwiększa retencję azotu w ustroju, pobudza syntezę białek, dostarcza związki aminowe i aminokwasy, które mogą być wykorzystane w procesach anabolicznych (asymilacji). Działanie stymulujące wzrost organizmu związane jest z pobudzającym wpływem 4-hydroksy-izoleucyny na wydzielanie insuliny. Insulina pobudza syntezę białka. W wielu krajach kozieradka uważana jest za skuteczny afrodyzjak.


Krzew kolcorośli lekarskiej
Jest bogatym źródłem sterydów roślinnych i saponin.


Łodyga liriosma ovata
Roślina rosnąca w Brazylii, w dorzeczu Amazonki, w południowoamerykańskiej medycynie ludowej jest od dawna znana jako afrodyzjak i tonik seksualny do wspierania męskości i leczenia impotencji.


Maca
Najpopularniejszą chyba właściwością MAKI i najczęściej zauważaną jest jej widoczny wpływ na potencję.W związku z wysoką zawartością jodu stosuje się ją wspomagająco, równocześnie z hormonami, przy niedoczynności tarczycy. Uznawany jest za środek poprawiający pamięć i zdolność przyswajania wiedzy oraz energizujący, wspomagający budowę i wytrzymałość masy mięśniowej, jako że aktywność zawartych w roślinie steroli jest podobna do działania sterydów anabolicznych.


Mucuna Pruriens Extract
Substancja będąca prekursorem wytwarzania L-dopaminy w mózgu. L-Dopamina stymuluje natomiast sekrecję hGH w bezpośredni sposób.


Muira Puama
Jest rośliną o bardzo długiej historii stosowania przeciwko osłabieniu organizmu, także w wypadku obniżenia sprawności seksualnej i zaburzeń wzwodu.


Niepokalanek mnisi
hamuje wydzielanie prolaktyny i tym samym reguluje poziom hormonow plciowych .Stymuluje wydzielanie LH z przysadki mozgowej.


Owoc palmy sabalowej
Zioło lecznicze pochodzące z nadmorskich terenów Ameryki Północnej. Zawiera materiał o tkz. oddziaływaniu antyandrogennym, antyestrogennym i przeciwzapalnym. Stosuje się z powodzeniem przy leczeniu dolegliwości prostaty jak również przy niezłośliwym przeroście prostaty , który najczęściej pojawia się u mężczyzn w podeszłym wieku jak i osób stosujących syntetyczne leki testosteronowi.


Palma serenoa
Rośnie na wybrzeżu atlantyckim Ameryki Północnej. Roślina ta zdobyła uznanie w końcu XIX wieku. Na podstawie badań naukowych w owocach palmy stwierdzono komponenty steroidów, tonizujących układ reprodukcyjny u mężczyzn. Mechanizm działania polega na tym, że tłumi ona enzym 5-a-reduktazy (która przemienia testosteron w dihydrotestosteron) i aromatazę (która przemienia testosteron i androtestosteron w estron i estradiol), inhibituje związki dihydrotestosteronu z receptorami komórkowymi w prostacie. Stosuje się przy problemach z prostatą, łagodnej hiperplazji (przerostowi) prostaty. Normalizuje czynności jąder u mężczyzn i gruczołów mlecznych u kobiet. Stymuluje czynności układu hormonalnego, w tym gruczołów płciowych. Zwiększa wydzielanie spermy.


Safed Musli
Afrodyzjak i pomoc w podnoszeniu libido.


Sarsaparilla
jest rośliną występującą głównie w Meksyku, gdzie od wieków była stosowana na reumatyzm, raka i choroby skóry. Sarsaparilla zawiera duże ilości hormonów męskich androgenów pod postacią sarsapogenin, które imitują działanie testosteronu i DHEA, oraz beta-sitosterol, który ma działanie przeciwzapalne, i ochronne na wątrobę. Stwierdzono również w jej składzie witaminy A, C, D, B, żelazo, mangan, sód, krzem, siarkę, miedź, cynk, jod. Obecnie sarsaparilla jest stosowana przez kulturystów i sportowców innych dyscyplin jako środek na zwiększenie masy mięśniowej bez używania sterydów syntetycznych.


Testofen
Jest wyciągiem z Fenugreek, standaryzowanym na 50% fenuside. Jego zadaniem jest usprawnianie endogennej produkcji testosteronu/androgenów. Raporty donoszą, że Testofen™ znacznie podnosi libido.


TPS3
Jest 3-frakcyjnym wyciągiem z Tribulus terrestris. Tribulus jest wykorzystywany w zwiększaniu lub przywracaniu endogennej produkcji testosteronu/androgenów.


Tribulus Terrestris
Jest afrodyzjakiem stosowanym od wieków w medycynie ludowej. Preparat stanowi wyciąg z rośliny Puncturevine, znanej także jako Tribulus Terrestris. Stymuluje bezpośrednio przysadkę mózgową do większej produkcji hormonu lutenizującego, który działa na jądra pobudzając je do syntezy własnego testosteronu.


Ziele damiana
Zioło to obniża stan permanentnego zmęczenia oraz podnosi odporność na stres. W medycynie tradycjonalnej stosowany jest w wyczerpaniu nerwowym, stanach lękowych, depresji i impotencji. Jest znany jako indiański afrodyzjak wzmacniający popęd płciowy.


ZMA
Jest to naturalny suplement anaboliczny uzyskany na drodze łączenia zjonizowanego cynku i magnezu z aminokwasami: metioniną i kwasem asparginowym. Cynk i magnez biorą udział w utrzymaniu prawidłowej syntezy i wysokiego poziomu testosteronu, a dołączona witamina B6 maksymalnie zwiększa wchłanialność minerałów.


Żeń - szeń koreański
Aktywne substancje w tej roślinie zwiększają przyswajalność składników odżywczych ( białek, węglowodanów, witamin oraz minerałów). Podczas treningów lub zawodów dzięki żeń-szeniowi organizm zużywa do wytwarzania energii mniej glikogenu, a więcej kwasów tłuszczowych. Polepsza przyswajanie tlenu przez komórki, co pozwala organizmowi na wytworzenie większej ilości energii. Obniża poziom kwasu mlekowego dzięki temu sportowiec w mniejszym stopniu odczuwa zmęczenie.Jest stosowany również do regulacji ciśnienia krwi, impotencji, anemii, zapaleniu stawów, bezsenności, zmęczeniu oraz niewydolności krążenia. Żęń-szeń w odpowiednio wysokich dawkach uwalnia adrenalinę, która pobudza mózg do działania, a utrzymując go w stanie czujności, opóźnia wystąpienie uczucia zmęczenia.


Zmieniony przez - salix w dniu 2007-01-07 18:40:39

DORADCA DZIAŁU ODŻYWKI I SUPLEMENTY
NIE WIESZ JAKIE SUPLEMENTY KUPIĆ? PORADY NA PRIV!!
NA gg TYLKO POWAŻNE PYTANIA!!!!!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

100% CZYSTY HYDROLIZAT KOLAGENU

Kolagen SFD PURE GOLD dedykowany osobom dbającym o zdrowy wygląd skóry, a także osobom uprawiającym sport, po kontuzjach sportowych.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1586 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 24560
"Słowniczek młodego suplementowicza cz.3 -srodki podnoszące testosteron i impotencje"

Niech jakiś mod to poprawi.

RECEDITE,PLEBES!GERO REM IMPERIALEM!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 4066 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 45993
faktycznie.


jak by podnosilo imptencje to bylo by niedobrze

DORADCA DZIAŁU ODŻYWKI I SUPLEMENTY
NIE WIESZ JAKIE SUPLEMENTY KUPIĆ? PORADY NA PRIV!!
NA gg TYLKO POWAŻNE PYTANIA!!!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11278 Napisanych postów 72475 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 956174
salix - zbierz wszystko w sensowną całość w jednym temacie
i damy to do najważniejszych linków w dziale
albo alfabetycznie albo kategoriami - ale w jednym temacie

jak takie cos zrobisz to podeslij tylko na priv link i zaraz go umieszcze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 8571 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90813
Bananowy a kiedy ty cos zrobisz sam. Jakies nowe opracowania supli.
Twoje starsze arty klasyka.

Shut The f*** Up And Train

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11278 Napisanych postów 72475 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 956174
jak tylko kupie kompa do nowego mieszkania, mysle ze w lutym zrobię nowe zestawienie spalaczy
bo sezon na redukcje szybko się zacznie zbliżać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 8571 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90813
Czekamy chlopak, czekamy.

Shut The f*** Up And Train

...
Napisał(a)
Usunięty przez TomQ-MAG za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 77
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5813 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 60511
szkoda faceta.. ale patrz na daty :)

[ART]PORADNIK DLA POCZĄTKUJĄCEGO
http://www.sfd.pl/PORADNIK_DLA_POCZĄTKUJĄCEGO_ADEPTA_KULTURYSTYKI_[by_maniak7000]_-t969992.html
------------------------
Lubię SOGi - smaczne są

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11527 Napisanych postów 159155 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1229636
przeciez to jakis trol z reklama
pewnie to facet nawet

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Do osób ze Świdnicy

Następny temat

dobry gainer i cos do tego

WHEY premium