SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Słaby biceps

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 10817

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 357 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7732
No wiec mam ten problem :P Na klatkę biorę 90 kg, a na biceps hantelką modlitewnik 9kg (gdzieś z 8 powt). Modlitewnik oburącz ledwo 22kg. Na modlitewniku mam problem dociągnąć ciężar do siebie, mogę tylko do połowy podnieść, dalej ciężko ugiąć. Jaki jest problem? Zmniejszyć ciężar i brac tyle na dwie ręce,co inni na jedną? I ",achać" 15 powt czy jak?
Moim priorytetem staje się odstający biceps i jego tragiczna, wręcz katastrofalna siła. Co mam zrobić w tym kierunku, aby poprawić go?
I jakie to są ćwiczenia izolowane na biceps, a jakie te inne?
Kiedyś robiłem biceps po plecach, ale od 9 miesięcy biceps po klatce. Robiłem najpierw hantelkiem "pseudo-modlitewnik" stojąc i potem sztangą. Robiłem gdzieś 7,5 kg 3 serie około 12 powt. Na sztandze 20 kg, 3 serie, około 10 powt. Starałem się trzymać równo łokcie i nie prostować rąk. Powinienem prostować czy nie? I jeszcze jedno, na atlasie jest taki rysunek:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/ramiona_pliki/image006.gif
Czy mam tak zginać dodatkowo łokcie? Jak jest lepiej robić? Mam robić tak jak na obrazku? Jak Wy robicie? Ja robiłem bez ruchu łokci, lecz wtedy ciezko bylo mi napiąć biceps. W ogóle ciężko mi jest napiąć biceps mając ciężar :/ Uginając ręce, wszystko, nie czuje mocnego napięcia, dotykając nie jest twardy. Czy mam na siłę samemu napinać podczas ćwiczeń zaciskając przy tym zęby? :D
Jakie ćwiczenia wykonywać najlepiej na biceps, aby rósł w siłę i trochę masy?
Ile serii, ile powt?
Czy warto robić biceps co 2 dzień, albo 2 razy w tygodniu?
Robić przed klatką ? :D
Modlitewnik chyba nie jest polecany? Jeśli uważacie że modlitewnik pomaga rozwijać biceps, to powiedźcie jaki modlitewnik. Na maszynie, sztangą, hantelkiem czy na maszynie dwoma rękoma, czy jedną.

Kto się na tym zna? Proszę o pomoc !!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...no jeżeli najważniejsze ćw. traktujesz rozgrzewkowo to efekt musi byc taki,że brak jest raczej efektów...
jeżeli ciężko ci je wykonywac to pomagaj sobie przy unoszeniu nogami-m stawiając stołek czy cos podobnego z tyłu- pamietaj tylko, że ma to słuzyc temu aby nie było zbyt cięzko a nie lekko.
potem wiosłowanie i na najszerszy starczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...ale ty chyba nie ćwiczysz 20 miesięcy

napisz jak wyglada całość twojego treningu na biceps, jak rozwijaja sie inne grupy, zmieniasz choc co jakiś- choćby dłuższy- coś w treningach?

napewno nie powinieneś probować przełamywac zastoju jeszcze wiekszym wysiłkiem bo to prowadzi w przeciwnym kierunku.

nie powinienes także bazować- może nawet przez pewien czas- wykonywac modlitewnika bo to nie jest ćwiczenie bazowe- na jka najwiekszy rozwój masy czy sily ww. mięśnia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 2562 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 33896
Ciężar nie jest wyznacznikiem wielkości mięśnia. To znaczy jest ale chodzi mi o to ze: ja ćwiczę ostatnia serie na bica (zależy czy z plecami czy osobno łapy)40albo 30 kg po 8 razy a mam 43 w kablu, na siłce widzę ludzi zabierających sie za ten ciężar a nawet większy którzy mają niewiele ponad 30 w witce. Nazywają mnie słabiak

Pamiętaj że w kulturystyce ciężar jest środkiem do celu a nie celem samym w sobie. Ja osobiście uważam ze gdyby na krążkach nie było napisane ile ma kg. Dużo lepiej by się uprawiało "kulturystykę".


Gdy kiedyś poprosiłem kumpla żeby mi założył ciężar na sztangę a sam nie wiedziałem ile to jest kg okazało się ze zrobiłem przysiad z podwyższonym rekordem życiowym o 5 kg i to 2 razy !!!

Pane moderatore, prose ne ubija tematu

To se ne da!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 486 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16559
wszystko tkwi w głowie ja taką samą sytuacje miałem jak pysio12345 tylko ze z klata

NO PAIN NO GAIN

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 382
Elo
Myśle, że trening ułożony przez Mawashiego powinien Ci pomoc. Oto on:
https://www.sfd.pl/Porusz_swoje_bicepsy_!!!-t43126.html

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 357 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7732
Inne grupy mięśniowe idą w należytym kierunku :) Mi chodzi tylko o biceps. Trening zmieniam co jakiś czas, aby robić na wszystkie partie i głowy, aby nie było monotonii. Tylko mówię, że problem jest z bicepsem.
Pn: klatka+biceps
Sr: nogi+barki
Pt: plecy+triceps
Generalnie staram się robić małe roszady, ale głównie robiłem najpierw hantelkiem "pseudo-modlitewnik" stojąc i potem sztangą. Robiłem gdzieś 7,5 kg 3 serie około 12 powt. Na sztandze 20 kg, 3 serie, około 10 powt.
Naprawde nie wiem gdzie jest błąd. Staram się nie prostować rąk, maxymalna technika i nic nie czuje. Triceps to też nie duża partia mięśni, a po treningu tricepsu czuje go.
Jakie ćwiczenia powinienem stosować?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217563
Spróbuj mniejszej liczby powtórzeń (8-6).

Próbowałes robić biceps z tricepsem?

POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
"Pamiętaj że w kulturystyce ciężar jest środkiem do celu a nie celem samym w sobie. Ja osobiście uważam ze gdyby na krążkach nie było napisane ile ma kg. Dużo lepiej by się uprawiało "kulturystykę"."

Święte słowa, walić ciężar.

Skoro nie wchodzi w biceps - to gdzieś musi być błąd. Podejrzewam, że jednak technika z dupy. Może wysuwasz łokcie do przodu, trudno powiedzieć.

Podaj kompletny trening bo może się okazać, że robisz 200 serii na najszerszy.

Zmieniony przez - krzych666 w dniu 2007-11-14 02:25:53

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 357 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7732
Plecy zaczynam od podciągania się, potem wiosłowanie sztangi w opadzie, potem przyciąganie linki wyciągu górnego siedząc i ściągacie drążka wyciągu górnego do pleców, po 3/4 serie progresywnie.
Podczas ruchu, łokciami nie ruszam wcale, jestem skupiony na tym, aby nie ruszać nimi. Powinienem dodatkowo spinać samemu mięsień jak mam ciężar? Bo nie czuje aby był mocno napięty. Gdzieś przytrzymywać? Może będę opuszczał do połowy, dobry pomysł?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 621 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8580
nie lacz klatki z bicepsem ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
plan na plecy masz fatalny- ostatnie dwa ćw. jeżeli sumienni przykładasz sie do dwóch wymienionych na początku- zupelnie wystarczają, reszta to tylko "jałowy przebieg".
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak to jest???????

Następny temat

jakis tam plan... do sprawdzenia

WHEY premium