SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Słabsze czucie mięśniowe na redukcji

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 773

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 820
Witam, moim problemem jest słabe czucie mięśniowe w okresie redukcji (na której jestem już 54 dni). Gdy byłem na masie wszystko pięknie czułem barki, biceps, klatka, plecy, a jak robiłem przedramię to piekło najbardziej. Teraz czucie mięśni podczas treningu spadło przynajmniej o 40%. Pompa na treningu jest mniejsza niż wcześniej, ale jest.
Moje przypuszczenia dlaczego tak się dzieje:
- mniejsza ilość glikogenu w mięśniach na redukcji
- organizm przyzwyczaił się do wysiłku przez co nie reaguje na aktualny ciężar.


Jeszcze tylko powiem że ćwiczenia wykonuje prawidłowo technicznie, po 8-12powtorzen.
staż - ponad 1.5roku
Jeżeli ktoś coś wie na ten temat lub miał taki sam problem proszę o udzielenie odpowiedzi.


Zmieniony przez - wiadro na rozgrzewke w dniu 2021-12-23 16:52:18
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237843
Siemka, normalna sprawa z tym czuciem. Tak jak już sobie odpowiedziałeś, mniej węgli mniej glikogenu i nie czujemy tego jak na masie. Mięsień słabiej się pompuje itp tutaj większość bedzie miała podobnie. Ewentualnie jeszcze można podejrzewać lekko zajechany układ nerwowy no ale tutaj za mało wiadomo o Tobie żeby to stwierdzić ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2511 Napisanych postów 2358 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 77161
Jesteś na deficycie czyli zapasy glikogenu są uszczuplone więc siła rzeczy czucie, pompa mięśniowa nie bedą takie jak na masie kiedy „magazyn” jest pełny.
Co do pompy, to możesz sobie spróbować więcej solić lub/i dorzucić jakieś suple przed treningowe tj Arginina, AAKG czy Cytrulina, Ew Agmatyna(jak masz dojście).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1874 Napisanych postów 1950 Wiek 28 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 13303
Dokładnie jak wyżej, combo citruline + cofeina + guarana ew. sok z buraka możesz dodać super pomaga w deficycie na pompę i nie tylko :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siła, sztuki walki przyrost masy

Następny temat

Ocena planu

WHEY premium