SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Słabe ogniwa a stagnacja w hipertrofii

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 953

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mezczyzna

Wiek

19 lat

Waga

84kg

Wzrost

193cm

Cel treningowy

Masa

Staż treningowy na siłowni

2 lata

Uprawiane inne sporty

Brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Full osprzęt

Dieta

4000kcal

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Brak

Zażywane suplementy

Kreatyna Vitpak kfd

Ostatnio przerabiany plan

Fbw 3x

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Ławka 90kg siad 150kg Martwy 140kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 22 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 363
Witam, czy brak progresu słabych ogniw może przyczynić się do zastopowania hipertrofii całego ciała.? Chodzi mi o to, że moją najsłabszą partią zawsze była klatka a najsilniejszą nogi. Mimo iż mam 193cm wzrostu przysiad max wykonam z ciężarem 150kg, Martwy ciąg podobnie. Problem tkwi w klatce, ponieważ biorę ledwo co 90kg na płaskiej. Dietę utrzymuje na 4000kcal, waga rośnie 0.3kg na tydzień więc surplus jest. Trening podzileilem na fazę i AKUMULACJI Intensyfikacji i Realizacji. W cwiczebiach jak podciąganie, dipy, Martwy czy przysiad zprogresowalem dosyć sporo a na ławce płaskiej totalnie nic. Mimo że w innych cwiczeniach progres był to mięśni nie przybyło nigdzie. Porównujac przysiad 3 miesiące temu 100kg x 6 powt.... Aktualnie 100kg x 14. A mimo tego noga nie urosła ani pół cm.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6506 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Wiesz to jest dziwne bo skoro regularnie wskakuje około 0,3kg co tydzień to powinno iść w miarę wszędzie zwłaszcza, że progresujesz z ciężarem w innych podstawowych ćwiczeniach siłowych.

Pytanie jest takie ile przytyłeś w ostatnim czasie i czy nie zwiększył się poziom bf bo to będzie istotna informacja.
Jak dołożyłem 4 kg przez okres 2-3 miesięcy to znacznej różnicy w wymiarach nie będzie jak masz 193cm.

Co do klatki to problem jest albo w technice ćwiczeń, albo trzymają Cię partie asystujące jak na przykład triceps. Wad postawy w okolicach barków nie masz?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 22 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 363
Powiem tak, przytyłem właśnie 4kg z 80 do 84 w ciągu ok 3 miesięcy. Obwody wszędzie takie same więc może rzeczywiście 4kg to za mało przy takim wzroście, ale bf się nie zwiększa. Badam codziennie przy lustrze i na zdjeciach i jest wszystko ok. Staram się tyć w miarę powoli. Zawsze mocno się skupiam na ściąganiu łopatek w tył i w dół i klatkę czuję dobrze ale triceps również mocno. Co mogę zaznaczyć to że mam duży problem przy robieniu dipow i OHP bo mam słaba mobilność w barkach. I przy OHP w rozstawieniu ramion troszkę szerzej niż barki czuje kłucie i dyskomfort a przy dipach mogę zejść max na 90stopni (kąt ramię łokieć) jak schodzę niżej to tracę napięcie mięśni i równowagę i czuje również dyskomfort. Ale słaba mobilność w barkach towarzyszyła mi od zawsze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6506 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
To tutaj bym szukał przyczyny w tym, że te obwody nie zwiększają się bo jak się dobrze zastanowisz to 4kg na chłopa 193cm rozłożysz to niewiele się zmieni w Twojej budowie ciała,a tak na prawdę jak jestem na masie między porankiem, a wieczorem potrafię mieć 3 kg różnicy. Oczywiście jak budujesz masę mięśniową dobrej jakości to ok ale jakieś te przyrosty muszą być akceptowalne.

Co do klatki to może być taki problem, że zakres ruchu w stawie ramiennym Cię limituje, jeśli nie poprawisz to zawsze te ćwiczenia będą trochę w tyle, a im bardziej będziesz się starał poprawić tym bardziej będziesz się narażał na kontuzję. Tak na prawdę bez odpowiedniego zakresu ruchu nie powinieneś wykonywać w ogóle ohp.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 22 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 363
Często staram się używać hantli, bo wtedy mogę zejść bardzo nisko i maksymalnie rozciągnąć klatę. Problem tkwi w zasadzie w 2 rzeczach. Jak wyciskam sztangę na ławce płaskiej to nawet gdy biorę ciężar który dam radę podnieść na 8-10 powtórzeń to nie czuje się stabilnie, w sensie takim że od razu gdy biorę sztangę ze stojaków i jestem w pozycji wyjściowej to całe ramiona tak jakby mi delikatnie drżą. Szczególnie czuje brak siły w nadgarstkach, czuję że są one niestabilnej mimo iż trzymam w pozycji dosyć pionowe aby nie obiazac ich. Oczywiście stosuje ruch (łamania sztangi) lecz samo jej trzymanie w powietrzu powoduje brak pewności u mnie. Możliwe że to przez to że mam np. Wąski szkielet i moje nadgarstki są słabsze? I czy mogę jakoś wzmocnić samą pozycje wyjściową żeby czuć taką pewność i siłę w chwycie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12039 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
Powiem tak, przytyłem właśnie 4kg z 80 do 84 w ciągu ok 3 miesięcy.
jezeli jest to "czysta" masa miensiowa to wynik jest bardzo dobry, wiec nie ma sie czym przejmowac.
w miesiacu wzrost o 500g to bedzie naprawde duzo, jak zalezy nam na budowaniu samych miesni

Badam codziennie przy lustrze i na zdjeciach i jest wszystko ok.
raz w tygodniu rob sobie check i bedzie ok:)

Jak wyciskam sztangę na ławce płaskiej to nawet gdy biorę ciężar który dam radę podnieść na 8-10 powtórzeń to nie czuje się stabilnie
samo cwiczenie jakim jest WL jest mocno wymagajace tehcnicznie i niekoniecznie ukierunkowane wylacznie na prace klatki piersiowej, wiec niekoniecznie musisz je robic w wyuczeniu stabilizacji pomoga... hantle

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6506 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Krinkov
Często staram się używać hantli, bo wtedy mogę zejść bardzo nisko i maksymalnie rozciągnąć klatę. Problem tkwi w zasadzie w 2 rzeczach. Jak wyciskam sztangę na ławce płaskiej to nawet gdy biorę ciężar który dam radę podnieść na 8-10 powtórzeń to nie czuje się stabilnie, w sensie takim że od razu gdy biorę sztangę ze stojaków i jestem w pozycji wyjściowej to całe ramiona tak jakby mi delikatnie drżą. Szczególnie czuje brak siły w nadgarstkach, czuję że są one niestabilnej mimo iż trzymam w pozycji dosyć pionowe aby nie obiazac ich. Oczywiście stosuje ruch (łamania sztangi) lecz samo jej trzymanie w powietrzu powoduje brak pewności u mnie. Możliwe że to przez to że mam np. Wąski szkielet i moje nadgarstki są słabsze? I czy mogę jakoś wzmocnić samą pozycje wyjściową żeby czuć taką pewność i siłę w chwycie?


A powiedz mi jak wygląda całość pozycji wyjściowej w wyciskaniu leżąc? W sensie czy ławka jest dla Ciebie odpowiednia? Czujesz się na niej stabilnie? Powinieneś mieć 3 punkty podparcia czyli pośladki, góra grzbietu i głowa na ławce. Stosujesz mostek? Ta pozycja powinna być stabilna i bezpieczna dla Ciebie.
Jednak po tym co piszesz może być problem ogólnie w barkach brak zakresu ruchu, może słabe rotatory stawu barkowego, przyczyn może być kilka ja obstawiam te barki. Nadgarstki to jest kwestia techniki i dbania o nie nie tylko przy wl. Sam mam 16cm w nadgarstku i nie mam z nimi problemów, choć kiedyś miałem ale zmiana pewnych nawyków naprawiła sprawę.

Popracuj nad zakresem ruchu w barku.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 22 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 363
Na ławce zawsze robię mostek, stopy mocno wbite w ziemię,wykonuje ruch łamania sztangi, ale jeżeli chodzi o pozycje wyjściową, to rzeczywiście muszę przyznać że nie czuje się stabilnie. Jak trzymam sztangę, to zawsze trochę bardziej wbija się w ławkę prawa lub lewa łopatka. Mimo iż mam je spięte i ściągnięte w dół, to siła zawsze bardziej oddziaływuje na którąś ze stron. Przy samym ruchu wyciśnięcia (głównie w ostatnich 5 ruchach) czyli tych stymulujących czuje że zapadam się na ławce bardziej 1 łopatką,dlatego taki problem ze stabilizacją.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6506 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
To wydaje mi się, że gdzieś będzie problem ze stabilną pozycja podczas wyciskania przez co transfer siły jest gdzieś zaburzony i dlatego tak ciężko poprawiać już później ten bój.

Niestety wyciskanie leżąc jest podatne na takie akcje bo o ile do pewnego poziomu ta stabilizacja nie jest aż tak ważna i można progresować to na pewnym etapie już ta pozycja techniczne musi być stabilna. Spróbuj się pobawić co nieco tą pozycją startową, może mniejszy delikatnie mostek lub nieco inny rozstaw coś musisz pokombinować.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12039 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
a moze... taki troche pomysl mniej techniczny..
moze sprzet i lawka na silowni sa do dupy?

ja zmienilem typowa silownie, rasowa m.in. dla trojboistow, na fitness klub i te laweczki co sa na tej silowni to jest po prostu tragdia jakas. wyciskania hentlami robic to -10kg conajmniej bo czlowiek lata i buja sie po calej lawce.
gryfu z kolei wszystkie lozyskowane, utrzymanie ich w nadgarstkach z wiekszym klamotem stawia dodatkowe wyzwanie dla nadgatskow i lokci, przez co zlapalem lekka kontuzje obojczyka.
3

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6506 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
To tez może być powód
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening z gumami

Następny temat

Nie za dużo na przód barków?

WHEY premium