SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Słaba budowa masy mięśniowej

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2221

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 59
Witam wszystkich, proszę Was o pomoc, szukałem ale nie mogę znaleźć podobnego przypadku do mojego, mam 27lat 178cm i 91kg-biceps 33,klata 107, otóż jestem na diecie na masę( mięso, ryby, jaja, mleko, płatki, warzywa owoce) 5-6posiłków dziennie, nie biorę odżywek, ćwiczę przez jakieś dwa miesiące codziennie po 30min. na siłowni, oprócz tego pracuję fizycznie po 10godzin dziennie, chodzi oto że zamiast budować masę mięśni buduje mi się brzuch, może nie całkiem, ale większość idzie w niego, nie wiem o co chodzi, czy coś robię źle? jestem troszkę zrozpaczony bo to nie tak miało wyglądać, znajomy polecił mi abym spróbował z odżywkami- spalacz Lipoburn do tego BCAA + białko WPC protein i jakieś witaminy, po tym mam ponoć spalać tłuszcz i budować tkankę mięśniową, co Wy o tym sądzicie? czy to dobry pomysł? co zrobić?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 753 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6241
No dasz radę , także wiesz :P sam od czerwca biorę się za redukcje bo mam 93cm w pasie a to też dla mnie dużo tyle , że w klacie mam więcej od Ciebie i nie widać tak ale sam fakt przeszkadza mi to. Ale kończę masę już i redukcja. A co do Ciebie to od razu z zdjęc coś mi się wydawało , że masz więcej niż 33cm w bicku. Pytasz jak wyglądasz. No to można odpowiedzieć , że bez brzucha po zrzuceniu fatu będziesz wyglądał jak zwykły śmiertelnik ale trochę ćwiczeń i coś już będzie widać :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 730 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 32781
Odpowiednia dieta i aeroby wystarczą, bcaa, wpc i witamine możesz kupić ale nie musisz, spalacz odpuść, w brzuch idzie przez prawie pewne nie odpowiednie odzywianie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 753 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6241
Wiem , że usłyszysz to od każdej osoby ale musisz wstawić chociaż zarys diety :) już nie mówiąc o wyliczeniu BTW. Skoro idzie Ci w brzuch to coś źle na 100% robisz . Doskonale wiem to z własnego przypadku jak się podlałem. Zobacz ćwiczysz 2 miesiące dopiero i to po 30min tylko tak więc nie spodziewaj się efektów. Jakim treningiem trenujesz ? Te 10h fizycznej pracy tez na pewno sporo oddziaływują na organizm i z pewnością musisz sporo więcej KCAL dostarczać bo masz spory wysiłek. Na razie nie bierz się za spalacze. W ogóle dziwie się jaka to praca bo jak ja na termice robiłem 8h dziennie to aż ciężko zalać się było więc Ty masz 10h fizycznej i spalacz chcesz ? Sama fizyczna praca powinna Cię " odchudzać "


Ps : białko do uzupełnienia diety , BCAA nie jest drogie więc też możesz zarzucić i to tyle. Do tego witaminy + minerały.

Zmieniony przez - Tomek20129 w dniu 2012-05-29 20:40:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Rozpisz jadłospis.
Poza tym twój trening wygląda fatalnie. Nie powinieneś trenować więcej jak 3 dni w tyg na siłce przy tym stopniu zaawansowania. Poza w tym podejrzewam, że niejednokrotnie jesz sporo węgli i przez to tyjesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 59
moja dieta;
- 7.00 2 banany,kawa czasem owsianka+rodzynki+banan w zależności jak mam czas
-10.00 mięso + ryż, pomidory+ogóry
na przemian ryby, kasza, jogurt
-13.00 banan+ kanapka z pełnoziarnistego pieczywa+ser
-16.00 pomarańcz, kawa, kanapka
-18.00 owsianka z bananem+ rodzynki
- 21.00 szklanka mleka, jogurt

ćwiczę na atlasie,
nogi,klatke,wszystko co się da na nim zrobić, obciążenie to 70-90kg
czy to złe odżywianie? rozważam nad kupnem sztangi,a w pracy to większość robót ziemnych, gdyż ogrodnikiem jestem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kilka rad.
1. Sztanga to podstawa, ławeczka tak samo. Większość atlasów jest o kant rozbić. Chyba, że mówimy o profesjonalnej siłowni co nie zmienia faktu, że ćwiczenia ze sztangą to podstawa.
2. Odżywianie jest złe.


https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odżywianie-t418003.html
https://www.sfd.pl/10_wskazówek_żywieniowych-t315293.html
https://www.sfd.pl/Robimy_wypiski,_liczymy_kalorie__OBOWIĄZKOWO!!!-t818373.html
https://www.sfd.pl/Podstawy_żywienia_w_sporcie-t818327.html
http://potreningu.pl/kalkulatory/kalorie
https://www.sfd.pl/######_Najważniejsze_tematy_dla_JUNIOR_a_!!!!!_######-t834427.html

Poczytaj i spróbuj ułożyć dietę. Wklej zdjęcie to pomyślimy czy czasem nie warto by redukować najpierw.
Potem zajmiemy się treningiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 59
Zdjęcia chwilowo nie mam, postaram się wkleić je jutro, dodam że w pasie mam 108 może to coś pomoże, dzięki za linki, tak myślałem że sztanga to jednak sztanga, poczytam i postaram się ułożyć coś nowego, myślałem że moja dotychczasowa dieta jest dobra,że dużo białka posiada, czyli te odżywki które wypisałem mogą być a nie muszą? pomogą mi jeśli je zakupie?bez spalacza oczywiście
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie, odżywek czy suplementów nie potrzebujesz.
Na razie ułóż dietę - jednak naciskałbym na redukcyjną bo w pasie więcej jak w klatce wiec trzeba, trzeba. Zredukujesz i potem czysta masa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 753 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6241
InTheEnd jeśli ten jadłospis Twoim zdaniem jest ok to daruj sobie takie rady - daruj.


1.) 2 banany na śniadanie ? Oszalałeś ? Gdzie tu białko nawet jak dodasz owsiankę ? gdzie tłuszcze ?

2.) no tu ok ryż , mięso , warzywa

3.) Do dupy. Zainwestuj w białko a banana wyrzuć - dodaj do tego 4x kromki chleba razowego z ziarnami + pokrojona pierś z kurczaka.

4.) Pomarańcz, kawa ? kuźwa człowieku....to pewnie posiłek około treningowy ? gdzie tu węgle i białko ? jak Ty chcesz ćwiczysz tak jedząc ?

5.) Banan po treningu ok - reszta napisze niżej

6.) szklanka mleka , jogurt ? po 10h pracy i treningu ? z czego organizm na się odbudować ?


Dieta syf i proponuję ci coś takiego :


1 posiłek - 3-4 jaja gotowane , 100g płatków owsianych z 250ml mleka , 10g oliwy + warzywo/owoc


2 posiłek - odżywka białkowa w celu uzupełnienia białka + 4x kromki razowca z ziarnami i piersią pokrojoną w plastry + 30g słonecznika/orzechów

3 posiłek - ryż brązowy/makaron/kasza + pierś z kurczaka/ryba/wołowina + warzywo - kalafiorek lub brokuły

4 posiłek - to samo !! ryż lub kasza ( ew.owsianka ) , mięso a jeśli to Twoj posiłek po treningowy to daj zaraz po treningu białko + banan

5. Na noc szamaj twaróg + oliwa + warzywo


To tylko zarys / szkic diety . Profesjonalnie to by BTW przydało się wyliczyć. Wiadome , że plus minus trzeba dodać produkty.


Trening odpuść na atalsach , maszynach - SAME WOLNE CIĘŻARY !! Na początek FBW 3x w tyg. + dobra micha i efekty super. Możesz dodać aeroby też.


Co do supli to białko jak najbardziej do uzupełnienia + witaminy i minerały. jak masz kasę to omega 3 i magnez. To tyle.

Zmieniony przez - Tomek20129 w dniu 2012-05-29 21:39:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 753 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6241
Stary polecasz mu redukcje jak on ma 33cm w bicepsie pewnie b.mało mięsa. przecież jak on zredukuję to będzie tragicznie wyglądać. Nie bierz się za żadną redukcje. Pierw buduj fundament a formę trudno zrobisz na inny okres. Zdąrzysz przykozaczyć. Dodaj aeroby i zobacz jak organizm reaguje chociaż nie wiem jak z regeneracją będzie bo trening + 10h pracy + aeroby może nie wyrobić. Śpij dużo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kolego, zacznij czytać ze zrozumieniem.
Rozumiem, że chcesz pomóc ale bez emocji i spamowania to raz.
Dwa - miałeś kiedyś więcej w pasie niż w klatce? To jest znak, że czas na redukcje.
Trzy - wklejając mu gotowca nie pomagasz mu. Tylko uczysz lenistwa.
Pzdr
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW - czy nie za ciężki?

Następny temat

Dieta low carb

WHEY premium