Ilość wyświetleń tematu: 1019

...
Szacuny 13 Napisanych postów 16209 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 131096
Kolejny znany sędzia piłkarski był zastraszany

Międzynarodowy sędzia piłkarski, Francuz Bertrand Layec poinformował w wywiadzie udzielonym regionalnemu dziennikowi Ouest France, że podobnie jak Szwed Anders Frisk, on i jego rodzina byli także zastraszani telefonicznie przez nieznane osoby.

Dochodzenie w tej sprawie wszczęła już francuska policja.

Frisk w ubiegłym tygodniu zdecydował się zakończyć karierę po anonimach grożących mu śmiercią. Do gróźb doszło po pierwszym meczu Chelsea z Barceloną w Lidze Mistrzów.

Szwedzki sędzia prowadził pierwszy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów między Barceloną a Chelsea Londyn, wygrany przez Katalończyków 2:1. Trener Chelsea Jose Mourinho oskarżył go o prowadzenie rozmów w przerwie meczu ze szkoleniowcem Barcelony Frankiem Rijkaardem. Londyńczycy ostatecznie awansowali do ćwierćfinału, pokonując w rewanżu Barcelonę 4:2.

We wrześniu ubiegłego roku, Frisk trafiony w głowę przedmiotem rzuconym z trybun stadionu w Rzymie, postanowił przerwać spotkanie Ligi Mistrzów AS Roma - Dynamo Kijów.

źródło: onet.pl