SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ryz czy Ziemniaki??

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 122344

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 180 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1264
jesteście trochę niepoważni. ilu z was startuje w zawodach kultrystycznych/fitness?

Chodzę na siłownię, na redukcji jadłem 3x dziennie ryż i schudłem 20kg.. sylwetka na lato idealna.

teraz wchodzę na masę.. rano jem 300g ziemniakow, przed i po treningu 80g ryżu. obtłuszczam się? W ŻYCIU ! najlepiej sucha kasza gryczana albo makaron na zmiane 4x dziennie..

Dopóki nie startujecie w zawodach to jedzcie normalnie max raz dziennie te ziemniaki, nikogo nie zaleją.. takie moje zdanie, ktoś się wypowie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Skoro ziemniaki takie złe to muszę podpytać faftaq dlaczego je uwzględnia w mojej diecie redukcyjnej pod zawody właśnie

Nie ma nic złego w ziemniakach.. naprawdę. Problemem zwykle są dodatki - tłuszcz, sosy itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 3543 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 65096
Biały ryż i ziemniaki najlepsze źródło WW na ładowanie czy na posiłek po treningu.

W niedziele robiłem ładowanie WW wpadło m.in. 1000g. gotowanych ziemniaków i 260g. białego ryżu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
tak sie konczy archeologia
i kopalnia :)

powiem krotko

NA ZDROWIE !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 781
Ja zawsze jadłem do obiadu ziemniaczki ugotowane bez dodatków (może czasami koperek), powiem to na swoim przykładzie. Zamieniłem ziemniaczki na ryż i zjechałem naprawdę sporo kg, patent polega na tym że paczka ryżu 100g to dość sporo a po zagotowaniu jest tego więcej i nie zmienia to wartości odżywczych po za wagą (on tylko pęcznieje od wody, a ta nie ma kcal), natomiast dwa małe ziemniaki dają wagę 100g = 76kcal fakt że to nie jest to samo co ryż, ja jadłem 100g ryżu parboiledz lidla = 386kcal wygląda to zupełnie nie racjonalnie, tylko że tymi dwoma ziemniaczkami to ja się w życiu bym nie najadł. Pytanie co jest cięższe heh kilo piór czy kilo żelaza :D oczywiście że objętościowo więcej jest ryżu i często bywało tak że miałem spory problem zjeść taką paczkę, natomiast ziemniaków to bym zjadł z 4-5 za spokojnie a to już daje 200-250g a zatem 152-190kcal oczywiście wagowo także wrzucamy w siebie więcej te kg tak szybko nie znikają. Faktycznie dalej jest przewaga ziemniaka, zapewne te kg których się pozbyłem wynikały z tego że zamieniłem słodkie napoje na wodę, ale wyglądało to tak że o 17:00 zjadłem obiadek z 100g ryżu a następnie kolację o 24:00 (dwie kanapki w pracy) a po 6:00 czasami 7:30-8:00 bo po siłowni (kolejne dwie kanapki), czyli jadłem w sumie mniej. Niby ziemniaki mają największy współczynnik sytości a na dobrą sprawę po takim obiedzie z ziemniaczkami potrafiłem po godzinie max dwóch zajrzeć do lodówki i się dokarmić. Teraz wcinam makaron pełnoziarnisty pastani 100g = 158kcal REWELACJA, jestem najedzony tak jak ryżem a ma o sporo mniej kcal a ja znowu zgubiłem 5kg od kiedy go wprowadziłem w mój tryb żywieniowy, mimo iż zjadam więcej. Prawda jest taka że do pracy zamiast kanapek także go biorę, więc w trakcie dnia zjadam 200g tego makaronu. Tak wiem źle robię, jeść mniej a częściej, ale ja tak nie potrafię. w życiu bym się nie najadł i zawsze był bym głodny. a tak zjem raz więcej i starcza mi na dłużej (sprawdzone). Osobiście nie wyobrażam sobie aby wrócić do ziemniaków mimo iż te cudowne wartości odżywcze wskazują coś innego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Teraz wcinam makaron pełnoziarnisty pastani 100g = 158kcal REWELACJA, jestem najedzony tak jak ryżem a ma o sporo mniej kcal

a nie jest przypadkiem tak ze ten makaron jest liczony wg innych zasad ?

ugotowany/suchy ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 781
Być może, ale wartość jest podana suchego... skoro tak to po ugotowaniu co się zmieni po za wagą? Woda nie ma kcal czy węglowodanów, także w jaki sposób te wartości miały by się zmienić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
sprawdz dokladnie czy jest podoane dla suchego

cos mi sie kojarzy ze podali dla mokrego stad 2x mniejsza ilosc kalorii

ale moge sie mylic dlatego - pytam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 781
Podane wartości są dla ugotowanego, czyli nic się nie zmienia. Mnie tylko zastanawia to że nawet gdyby te wartości były dla suchego to w jaki sposób miały by się zmienić pozostałe wartości po za wagą?! Bo na to pytanie nie odpowiedziałeś... waga OK, ale kcal i W?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 7 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 17
tylko ziemniaki, ryz to trucizna która zakwasza bardziej niż bialko,poczytajcie na inmb czy pupmed

a ziemniaki sa zasadiowe a najlepiej jesc kasze jaglana!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta?? potrzebna??

Następny temat

maks siły na cyklu kreatyny???

WHEY premium