SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ruch Chorzów - Legenda bez końca

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8008

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 711 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4104
--------------------------------------------------------------------------------

Wobec kłamstw ,oszczerstw i pisania nieprawdy w prasie a w szczególności w gazecie Sport czuję się w obowiązku wyrazić swoje zdanie w sprawie ostatnich wydarzeń dotyczących derbów jako kibic Ruchu Chorzów.
Administratora forum proszę o przyklejenie tematu i zamknięcie ponieważ wypowiadać można się w temacie derbów w innym miejscu.Zakładam temat specjanie aby był widoczniejszy dla wszystkich:
Witam,
Wobec nagonki za strony Dariusza Czernika z gazety Sport oraz wobec pisania nieprawdy o klubie Ruch Chorzów oraz jego kibicach jako kibic Ruchu pozwalam sobie przekazać kilka spostrzeżeń dotyczących zbliżających się derbów:

Przemyślenia przeciętnego kibica Ruchu Chorzów.

Od lat jestem kibicem Ruchu Chorzów ,klubu osadzonego tak bardzo w historii Górnego Śląska i śląskiej piłki nożnej. Do niedawna jeszcze mecze z Górnikiem Zabrze traktowałem jako czysto sportową rywalizację opartą na zasadach fair play. Dwa razy w roku mecze z Górnikiem wywoływały u mnie coś więcej niż dreszczyk emocji. Zacięte mecze ,pełne trybuny kibiców niespotykane gdzie indziej w Polsce zawody sportowe. Tak ,tak niespotykane bo mimo szacunku do derbów Warszawy czy Krakowa takiej atmosfery jak na Śląskich Derbach nie ma nigdzie. I wszystko było by nadal tak jak zawsze ale przyszły niechlubne wydarzenie pozasportowe i atmosfera derbów została zmącona. Kibice mojego ukochanego Ruchu postanowili zbojkotować mecze w Zabrzu. Jedni sądzą ,że słusznie inni że to błąd. Nie wnikam w szczegóły indywidualnych decyzji. Moja jest taka że i ja postanowiłem na mecze do Zabrza nie jeżdzić. Od ubiegłego roku ta sportowa rywalizacja przeniosła się na rywalizację innego typu .Rywalizację przesiąkniętą Public Relacions i biznesem . Klub Ruch Chorzów postanowił organizować mecze z Górnikiem Zabrze jako gospodarz na Stadionie Śląskim. I jako gospodarz zdecydował się ponieść wszelkie ryzyko i konsekwencje wynikające z tego faktu a były one niemałe. Przedsięwzięcie ryzykowne ale jakże chwalebne nawiązujące do wielkich meczy Ruchu z Górnikiem na Stadionie Śląskim ale także do innych meczy tego zasłużonego klubu na tym stadionie. I w tym momencie odezwał się odwieczny rywal zza miedzy który co dopiero złapał szczęście za nogi w osobie sponsora na miarę europejską. Pochwalał wszem i wobec w mediach pomysł Ruchu i zażądał od tego klubu ? miejsc na stadionie. Klub z Zabrza otrzymał pulę 7 tys. biletów ale tego było im mało. Prezes Górnika zaproponował ,że w zamian za przekazanie większej liczby biletów poważnie pomyśli o zorganizowaniu podobnego meczu na Stadionie Śląskim kiedy to Górnik będzie gospodarzem derbów. Naiwna Pani prezes uwierzyła w dobre intencje włodarzy Górnika i przekazała im pulę 13 tys. biletów. Zapewniła darmowy transport z Załęża na stadion. Klub z Chorzowa zapewnił kibicom Górnika pełne bezpieczeństwo gwarantując to rozmowami z kibicami Ruchu bo nawet dziecko na Śląsku wie ,jak bardzo nie lubią się kibice obu klubów. Każda wizyta przedstawicieli klubu z Zabrza i każdy telefon traktowany był z szacunkiem i zrozumieniem bo przecież Ruchowi zależało i zależy na pomyślnym przeprowadzeniu tego przedsięwzięcia. Mecz zakończył się sukcesem organizacyjnym i sportowym Ruchu Chorzów. I tu zaczyna się inna bajka bo kibice Górnika twierdzą ,że to ich zasługa.

Jakże niemiłym zaskoczeniem okazało się kiedy to w mediach Górnik Zabrze zaczął przypisywać sobie sukces organizacyjny wielkich derbów Górnego Śląska. Nie, nie mylę się Tak było. W miesięczniku Forbes z dnia 2008-29-05 w artykule pt. "Zakiwani w polskiej piłce" pisze się ,że wielkim sukcesem Górnika Zabrze było zorganizowanie tego meczu. Zabrzanie wszędzie przedstawiali ten mecz jako swój sukces. Czy to nie hipokryzja?

Nadszedł termin organizacji meczu gdzie gospodarzem był klub z Zabrza. I co? Można było przewidzieć to co nastąpiło. Klub z Zabrza wycofał się z organizacji derbów na Stadionie Śląskim w Chorzowie Czy wobec tych ludzi można mieć zaufanie? Gdzie wasze obietnice? Wypięto się w Zabrzu na temat derbów na całej linii dając nam 500 biletów. No ale z góry założono ,że i tak nie przyjedziemy. Jakie to wygodne, prawda?

Jakież jest moje zdziwienie kiedy w tym roku zacząłem czytać o żądaniach zabrzańskiego klubu w stosunku do Ruchu Chorzów co do cen i ilości biletów na derby.

Panowie z Zabrza znów zapomnieli kto jest organizatorem tego meczu i w niewybredny sposób już po raz drugi rozpowszechniają w mediach za pomocą fortpoczty swojego klubu czyli "Stowarzyszenia Kibiców Górnika Zabrze" żądania pod adresem Ruchu Chorzów. Otóż dzieje im się krzywda bo zamiast 13 tys. biletów jakie dostali w ubiegłym roku klub z Chorzowa miał czelność przekazać im tylko 7,5 tys.(sic) .Ceny biletów klub z Chorzowa ustalił na takie by na derbach zarobić a przede wszystkim żeby przyciągnąć na nie jak największą rzeszę swoich kibiców bo to przecież jest mecz gdzie Ruch jest gospodarzem. Jednak strona zabrzańska chyba uważa że jest inaczej. Uważają że to im się należy więcej i taniej. Zapominają ,że" ustawowo" mogą dostać 2050 biletów i jeśli dostaną więcej to wynika to tylko z dobrej woli Ruchu i jego kibiców. Ale NIE!!! Trzeba postawić na swoim. Trzeba pokazać kto tu rządzi. Więc przyjeżdżają do Chorzowa i w demonstracyjny sposób robią pokaz i zabierają 2050 biletów po 15 zł. I w tym momencie sprawa powinna zostać zakończona bo przecież więcej im się nie należy.

W swoim drugim oświadczeniu piszą: "piłka nożna dla kibiców". Ciekawe ,że nie pamiętali o tym kiedy Polonia Bytom została bez stadionu i groził jej brak licencji na grę w ekstraklasie. Nie pamiętali o tym kiedy Piast Gliwice został bez stadionu wydając oświadczenie gdzie jasno napisali ,że mogą udostępnić swój stadion przyjaznym klubom z Katowic czy Rybnika .

Ciekawe że kiedy trzeba było zorganizować mecz charytatywny ku czci ofiar z Halemby ich stadion też nie został udostępniony kiedy ich o to proszono.

Jak to jest Panowie z tą piłką nożna dla kibiców? Czy aby nie traktuje się tego tematu wybiórczo? Wszędzie podkreśla się ,że kibice obu klubów są nastawieni do siebie nieszczególnie przyjażnie. Czy od takich ludzi można żądać,( tak, tak bo Górnik nie prosi, Górnik ŻĄDA!) przyjaznych gestów w postaci większej liczby biletów i ich niższej ceny a potem jak gdyby nigdy nic wykrzykiwać wobec nich wrogie hasła? Trochę logiki, taktu i dobrego smaku by się przydało. Strategia jaką prezentuje strona z Zabrza wydaje mi się jasna. Iść po trupach do celu. Przytacza się godne pochwały slogany zapominając że samemu nie przestrzega się reguł fair play. W ubiegłym roku zapewniono kibicom z Zabrza transport ze stacji kolejowej na stadion. Przyjęli to bez zastrzeżeń bo był darmo. Nasi kibice rozsiani po całej Polsce przyjadą na ten mecz na własny koszt. A ci z Rudy, Świętochłowic, Katowic i innych miejscowości pobliskich zapłacą za przejazd na stadion z własnej kieszeni. Czemu zatem oburzenie wywołało u Górnika poniesienie kosztów transportu na stadion?

Jako kibic Ruchu nie życzę sobie poza tym ,żeby w oświadczeniu wydanym przez Stowarzyszenie pisano:

"Jak można wywnioskować z atmosfery jaka się wytworzyła po ogłoszeniu cen biletów oburzeni byli, pomimo podziałów, zarówno kibice Górnika, jak i Ruchu."

Nie życzę sobie tego bo to nie są odczucia kibiców Ruchu a znam ich wielu.

Jako kibic Ruchu pytam się was gdzie obietnice organizacji derbów ze strony Górnika Zabrze? Minął rok a ze strony Zabrzan nic się nie zmieniło. Prezentują postawę roszczeniową i na roszczeniach i żądaniach wkład Górnika Zabrze w ten mecz się kończy.

Na całym świecie za bilety na mecze piłkarskie się płaci już niemałe kwoty. Przykładem takiego klubu w Polsce jest Lech Poznań gdzie bilety kosztują słono. Czemu zatem kibice z Zabrza nie mają zapłacić za obejrzenie atrakcyjnego widowiska trochę więcej? Czemu Klub Ruch Chorzów nie może dać swoim kibicom biletów tańszych? Przecież to głównie dla nich organizuje ten mecz. Nie dla kibiców Górnika tylko dla swoich wiernych fanów. Takie są reguły wolnego rynku.

Popieram jako kibic Ruchu zachowanie Zarządu w kwestii biletów na mecz i wierzę,że kibice Górnika przejmą 7,5 tys. biletów na zaproponowanych przez GOSPODARZA tego meczu warunkach.

Życzę klubowi Górnik Zabrze zorganizowania derbów na Stadionie Śląskim tak jak to nam obiecano w ubiegłym roku i żeby nie zapominali ,że to Ruch Chorzów organizuje ten mecz i jest jego gospodarzem.Już po raz drugi a Górnik miał szansę na pokazanie swojego zrywu organizacyjnego jesienią ub. roku czego nie wykorzystał.Niestety dla kibiców Górnika nie wypada żądać nie dając nic w zamian poza histerią .

Kibic Ruchu Chorzów.
W.D. http://forum.niebiescy.pl/viewtopic.php?t=14757&postdays=0&postorder=asc&start=0


a teRaz czas na Reklamy :)Zmieniony przez - r1920r w dniu 2009-01-25 00:16:05

dawny uzytkownik 369258 :D

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 5444 Wiek 10 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 67816
Puchar Polski: Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów 0-0
Awans: Pogoń

Szkoda, że Ruchu nie będzie w finale, bo z całej czwórki półfinalistów grają najlepszą piłkę...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 711 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4104
Co mogę powiedzieć? Dobrze, że ktoś wychodzi z taką inicjatywą, bowiem ruch jest ewidentnie po stronie „Niebieskich” - twierdzi Krzysztof Maj, dyrektor ds. marketingu Górnika. -Nasze stanowisko jest jasne. Możemy zapłacić po 20 złotych za bilet. To przecież i tak więcej niż jesienią płacili fani Wisły czy Legii. I chcemy, by wszystkich naszych fanów, którzy kupią bilety poza pulą przyznaną Górnikowi wpuszczono do sektorów zajmowanych przez naszych kibiców, jak to działo się przed rokiem - dodaje K. Maj.


fragment calosc na http://ekstraklasa.wp.pl/kat,1740,title,Nadzieja-wraca-Wiecej-zabrzan-na-derbach,wid,10795531,wiadomosc.html


kilka własnych refleksji: zal "kibicom" gornika zaplacic wiecej???? niestety za dobre widowisko sie placi jak w poznaniu, krakowie czy warszawie. mieli propozycje i ją odrzucili czyja to wina???? tylko ich samych. HEHEHE a najlepsze to ze mają byc wpuszczani na ich sektor hahahaha normalnie sie usmialem. MOje notki nie mają na celu obrazac kogos a prostowac pewne sprawy które przez zabrzańskich pismaków sa tak a nie inaczej opisywane. Zaniedlugo dojdzie do tego( juz doszlo) ze zabrzanie beda sobie przypisywac WDŚ jako ich zasluga i ich towar marketingow. Z KIBICOWSKIM POZDROWIENIEM

dawny uzytkownik 369258 :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9
same bzdury można w tym liście przeczytać
po 1 to nikt głośno nie obiecał że Górnik będzie gospodarzem na stadionie Sląskim w Derby Górnik-Ruch
po 2 to każdy kto chce to wie ze sympatycy Ruchu mogli dostać w Zabrzu nawet do 2500 puli biletów z czego nie skorzystali
po 3 pobieranie opłat z dworca na stadion -normalna kpina chyba nikt w Polsce o taki czymś nie słyszał chyba że w Chorzowie
po 4 przeczytałem w tym liście ze w Poznaniu za bilety słono się płaci- byłem, widziałem, zapłaciłem całe 15zł jako kibic drużyny przyjezdnej
po 5 30zł to naprawdę nie drogo za bilet na Derby mogę zapłacić i 50zł ale na równych zasadach a nie tak jak się to odbywa teraz

to tak po skrócie po przeczytaniu steku kłamstw
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 711 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4104
kolego głosno czy nie godka to je godka a to ze niepamietosz co godoł szuster swiadczy o waszej wybiorczej pamieci ( pozazdroscic tylko).

2500???? hahaha no ja to moze by samo Ruda slonsko pojechala????? nierozsmieszej mnie WIDZISZ RUCH w przeciwienstwie do wos jeździ na wyjazdy i pokazuje sie z dobrej strony!!!!!.

co do oplat z dworca to niestety ale nie mowimy o liczbie kibiców na poziomie 1000 a 7500!!!!!! wiec bez porównania w ostatecznosci z buta pocisniecie!!!!!


sory ale mecz pomiedzy Lechem a Górnikiem to przy szpilu RUCH -górnik niestety male piwo wiec bez porównania ( nie oprazom poznaniaków bo wy mocie swój szpil z legiom a my z zabolami )


odnosnie cen biletów widziałes cennik????? zauwaz ze nie wszystkie miejsca mocie w kijowym miejscu!!!!!! wiec propozycja Ruchu była jak najbardzij sluszno my tez nie momy biletów ino po 15 zł!!!!!!


zeby zabawnij było to w 2 dni sprzedazy biletów w kasach poszlo 10000 biletów ( kasa+kup bilet) do tego Fan Cluby sztamy i w przyszłym tyg kolejne 10000 peknie a akcja promocyjna zaczyna sie 1 lutego pozatym fani z zagranicy i pelno innych ludzi z miast jak swiony czy chorzów poprostu 35 tys biletó pojdzie tak hop siup I LASKI ZABOLE NIE ROBIOM!!!!!!!!!


poraz kolejny pisze tekst nikogo ma nie obrazac jednak opisuje prawde a nie sfalszowane teksty zaboli i ich zaprzyjaznionych pismaków!!!! pozdRowienia dla noRmalnych kibiców.
i najbardzij profesjonalnaZmieniony przez - r1920r w dniu 2009-01-31 01:08:41

Zmieniony przez - r1920r w dniu 2009-01-31 01:09:58

dawny uzytkownik 369258 :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 711 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4104
Data: 03.02.09; 10:23 Dodał: Robson
Kibice Górnika Zabrze nie zaakceptowali oferty Ruchu Chorzów dotyczącej ustalenia ceny przysługujących im 7,5 tysiąca biletów na Wielkie Derby Śląska na poziomie 25 złotych.

- Otrzymaliśmy od kibiców informację, że podtrzymują swoją wcześniejszą propozycję, czyli po 20 złotych za wejściówkę. Przekazaliśmy już tę decyzję chorzowianom - poinformował dyrektor marketingu Górnika, Krzysztof Maj.

Negocjacje wróciły więc do punktu wyjścia - zabrzańscy fani zamierzają kupić tylko 2.000 biletów po 15 złotych i nie skorzystać z tych, które Ruch pierwotnie wycenił na 30 zł. Czasu na porozumienie jest coraz mniej: mecz na Stadionie Śląskim odbędzie się 28 lutego.

źródło: POLSKA Dziennik Zachodnii bez komentarza smiac mi sie chce z tego stowarzyszenia bo sporo kibiców górnika by poszlo z checią na szpil !!!!!!!!!!!

dawny uzytkownik 369258 :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 7471 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 28473
Kłócić się o 5 zł na taki mecz... Wstyd

Taki klasyk jest wart wydania tych 25 zł.

Zmieniony przez - cygan132 w dniu 2009-02-03 15:15:16

HALA MADRID !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 711 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4104
i mosz w 100% Recht kolego.

dawny uzytkownik 369258 :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 92 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3048
Tu nie chodzi o te głupie 5 zł, bo jakby tego wymagała sytuacja to pewnie moglibyśmy i za 50 zł tam pojechać. Chodzi o zasady, o honor. Nie będziemy płacić więcej niż kibice Ruchu na tych samych sektorach oraz kibice innych drużyn którzy przyjeżdżali na stadion śląski kiedy Ruch rozgrywał tam swoje mecze. Nie damy na sobie zarobić pani prezes Sobstyl. Na dzień dzisiejszy jedziemy do Chorzowa w 2050 osób. Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 711 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4104
jesli liczba w twoim niku to rok tewgo urodzenia to sie niedziwia ze takie farmazony piszesz!!!!!!!!!! widziołs rozkład miejsc ????? porównaj z naszym i cenami biletów. Pozatym ustawowo liczba mocie po cenie ogólnie przyjetej. Winc reszta placicie taj jak kibice Ruch.

pRowda jest tako ze to wosze stowazyszenie jest do dupy bo kilku Twoim zdaniem ludzi z honorem pedziało nie jademy a reszta ich słucho.

POWIEDZ MI WIELA NORMALNYCH KIBICÓW NIE Z TEGO SMIESZNEGO STOWARZYSZENIA DOSTAŁO BILETY Z PULI 2050 ????? A WIELA NORMALNYCH KIBICÓW OBEJDZIE SIE SMAKIEM ALBO BYDZIE SIEDZIAŁO NA NASZYCH SEKTORACH?????? ODPOWIEM CI MALO KTO NORMALNY DOSTANIE BILET BO ŁONE ROZLEIZOM SIE PO KOLESZKACH Z BANDY I WASZEJ SZTAMY Z KATOWIC . KTO TRACI GÓRNIK NIE RUCH !!!!

bo przy obecnej mobilizacji 34 tys kiere momy zapelniemy na bank a moze udo sie dogadac z MILICJOM i powiekszyc nasze miejsca o kolejny sektor moze 2 i bilety napewno bydom po 30 albo 20 ( ulgowy dla fRelek i bajtli)!!!!!!!!

po raz kolejny pisze ze tekst nie ma nikogo obrazac a mocne słowa sa ripostą na to co wypisuje sie w tych szmatławych gazetach i portalach internetowych ze to Ruch niszczy DeRby !!!!!! z kibicowskim pozdRowieniem

Zmieniony przez - r1920r w dniu 2009-02-04 09:37:15

dawny uzytkownik 369258 :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 711 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4104


?id=3707


to jeszcze piosnka tako :D

dawny uzytkownik 369258 :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 711 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4104
Nawet milion złotych, czyli prawie o połowę więcej niż przed rokiem może zarobić Ruch Chorzów na organizacji derbów Górnego Śląska z Górnikiem Zabrze - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".
300 tysięcy złotych klub zyska ze sprzedaży najtańszych wejściówek dla stowarzyszenia kibiców. 600 tysięcy powinien wynieść natomiast dochód ze sprzedaży biletów na trybunę wschodnią. Na Cichej liczą też na duże wpływy z reklam.

Spotkanie odbędzie się na Stadionie Śląskim.
- Kilka meczów z Górnikiem Zabrze, najlepiej pięć albo sześć i bylibyśmy nieźle ustawieni - powiedział Dariusz Gęsior, który pracuje w klubie.

Więcej w "Przeglądzie Sportowym"wiec pismaki z Przeglądu wszystko tak rózowo nie wyglądo bo kto zaplaci za wynajem stadionu?????? ile kosztuje promocja meczu????? ochrona ?????? itp itd zastanówcie sie a potem piszcie glupoty oczywiscie jak udo sie tyla zarobic to super

dawny uzytkownik 369258 :D

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ODŻYWKI DLA PIŁKARZY

Następny temat

Sto lat Kaczy !

Water