SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozplanowanie treningu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 794

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 340
Witam. Mam dosyć niski staż na siłowni,ale od dłuższego czasu interesuje się treningiem od strony technicznej. Dużo wyczytałem na temat hepertrofii i jej rodzajach. Równocześnie zmieniam nawyki żywieniowe. Próbowałem setki diet, ale zrozumiałem, że nie tędy droga i trzeba zmienić swoje nawyki. Jestem dosyć chudą osobą. Mam 172 cm wzrostu i ważę 62 kg, lecz mam około 15-18% bf, więc z masą mięśniową u mnie bardzo kiepsko, dlatego chciałbym zacząć od treningu zwracając szczególe uwagę na hipertrofię miofibrynalą, czyli po prostu skupiać się na intensywności, a nie na objętości, w celu rozszerzenia tych włókien mięśniowych. Po jakim czasie przejść na trening z zwiększoną objętością i lepszy będzie waszym zdaniem split, fbw, czy może push&pull&legs ( Piotr Tomaszewski opisuje ten trening na swoim kanale na youtube, a filmik nazywa się: Instrukcja Obsługi - Push&Pull&Legs).
Wyliczyłem, że moje zapotrzebowanie kaloryczne jest na poziomie 2200- 2500 kcal (To już zależy czy dzień treningowy czy nie) i chciałbym wiedzieć, czy jest ono dobre, biorąc pod uwagę, że pracuje w terenie jako geodeta (głównie po prostu dużo się nachodzę) i ćwicząc 3 razy w tygodniu po około 60-80 min.
Nie zwiększałem deficytu kalorycznego z uwagi na poziom bf.
Dziękuje za każdą pomoc i uwagi ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Jak dobrze wyliczyłeś np z tego wzoru to jest ok
https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html

Jak masz niski staż, mało masy mięśniowej, to aż tak w tajniki treningu bym się nie zagłębiał. Jakim planem obecnie trenujesz ?
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 340
Trenowałem z planem FBW, czyli tak standardowo - Przysiady, wiosłowanie, martwy, wyciskanie sztangi na ławce, żołnierskie lub wyciskanie hantli nad głową, wyciskanie francuskie na triceps i coś na biceps, lecz nie przykładałem uwagi zbytnio do ilości powtórzeń i zastanawiam się czy zmienić trening, lub czy ukierunkować go na objętość lub intensywność.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Jak FBW Ci się znudziło to daj push pull np z tematu https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html 
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Nie patrz na hipertrofię miofibrylarną czy sarkoplazmatyczną. Na dobrą sprawę nie da się oddzielić jednego od drugiego i każdy trening w pewnym stopniu bedzie oddziaływał na to i na to. Pominę fakt, że niepotrzebnie komplikujesz sobie życie. Jako początkujący potrzebujesz prostego planu FBW i diety, tu nie trzeba nic kombinować.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW męczone mieśnie itd.

Następny temat

Zmodyfikowany plan treningowy split

WHEY premium