SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozpiska do Oceny

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1170

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 19 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 62
Witam wszystkich to moja pierwsz i mysle,ze nie ostatnia wiadomosc na łamach tego forum. Moja przygoda z siłownia zaczęła sie jakies 1,5 roku temu jestem w miare zadowolony z efektow. Niestety moje cwiczenia były zazwyczaj dosc "ograniczone".Najczesciej cwiczyłem miesnie klatki piersiowej i ramion(biceps i przedramion)jednak zauwazyłem ze moja sylwetka zaczyna sie nieproporcjonalnie budowac, a wszystko z mojej winy i ograniczonych cwiczen.Aktualnie dorzuciłem cwiczenia miesni nadramiennych i plecow chciałbym jeszcze zaczac cwiczenia nog ale obwaiam sie o stawy.Oprocz tego musze wzmocnic nadgarstki.

Informacje o mnie:
-186 wzrostu 81/2 kg wagi sredniej budowy ale raczej atletycznie relatywnie mało tkanki tłuszczowej;
-klatka moj rekord 90kg podniosłem to 3 mies temu nie wiem jak aktualnie.
-biceps 35cm po cwiczeniach;


Przepraszam za dygresje z moejje strony wrocmy do sedna sprawy czyli mojego treningu tak wyglada aktualnie
(Jesli pisze wage ciezaru to jest to masa gryfu i kół np 35kg to jest to suma kół 2x12,5kg + 10kg gryfu):

Poniedziałek(klatka):

-dwie serie rozgrzewkowe 50kg x 20 powtorzen na ławce prostej;

1.Progresja ławka prosta 4-5 serii
zaczynam od
I.60kg po 12 powtorzen nastepnie
II.65kg x10 powt. ,
III/IV.70kg x8 powt. (probuje czasmi 2 razy powtarzac te serie ale zazwyczaj nie wychodzi ostatnie powt. z asekuracja),
V.75kg x6 powt.

2.Ławka skosna kąt 45 st. 4 serie:

I.60kg x 10 powt.
II. 65kg x 8 powt.
III. 65kg x 8 powt.
IV. 70kg x 6 powt.

3.Rozpietki na ławce prostej sztangietkami 7kg.:

I. 4 serie po 10-12 powtorzen.

4.Przenoszenie sztangietki leżac na ławce skosnej serie podobnie jak rozpietki. patrz wyzej.

Wtorek biceps:

1.Modlitewnik gryf łamany progresja 4 serii:

I. 30kgx 12 powt.;
II. 35kg x 10 powt. ;
III. ok.40 kg x 8/6 powtorzen;
IV. 33kg x 12 powtorzeń;

2.Podnoszenie gryfa łamanaego wąskim uchwytem 4 serie progersja identycznie jak na modlitewniku.(powyzej).

3.Podnoszenie sztangietek progresja 5 serii;

I. 7kg x 14 powtorzen na jazda reke razem 28;
II. 9kg x 12 powt. ------//------------24;
III/IV. 12kg x 10 powt. -----------//----- 20;
V. 9kg x 12 powt. -------------//---------24;


Sroda: Miesnie nadramienne <barki>

1. Wyciskanie sztangi;
I/II/III/IV/V/VI/VII w kazedej seriii obciazenie 40kg x 7 powt.;

2.Unoszenie sztangielek bokiem w górę:
Sztangietki 7kg 4 serie po 16/14/12/10 powtórzeń;

3.Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia:
5 serii progresja;

I.35 kg x 12 powt.;
II. 40kg x10 powt.
III. 45kg x 8 powt.
IV. 48 kg x 6/8 powt.
V. 40kg x 12 powt.

Czwartek:Miesnie trojgłowe ramion(Triceps)

1.WYCISKANIE „FRANCUSKIE"SZTANGI W SIADZIE lub na leżąco :
-4-serie po 8 powtórzeń cieżarem 30kg.

2.WYCISKANIE “FRANCUSKIE" JEDNORĄCZ SZTANGIELKI W SIADZIE:

-7 serii po 8 powt. sztangietka 7kg.

3.PROSTOWNIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W OPADZIE TUŁOWIA:

-8 serii po 8 powt. sztangietka 7kg.


Piątek:Robie klatke podobnie jak w poniedziałek tyle ze odrzucam jedno cwiczenie.


Zależy mi na wzroście siły miesni nadramiennych no i oczywiscie klatki w moim treningu brakuje cwiczen pleców i nóg.

Prosze o pomoc i wyrozumiałosc nie jestem jeszcze na tyle doswiadczony jak wy postaram sie byc na bierząco i na kazde pytanie odpisze.

Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 19 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 62
Panowie co jest nic nie piszecie czekam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1537 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10309
Z tego co pisałes wnioskuje ze cwiczysz w domu!Ułoze ci plan na cztery dni w tygodniu i doszuce do tego Barki i nogi!1

..........:::::::::W Życiu Spotyka Nas Jedynie Tylko To Co Jesteśmy W Stanie Znieść!!::::::::.........
[ON]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1537 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10309
Poniedziałek!
Klatka:
-Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej 12 10 8 6
-Wyciskanie sztangi na ławce skośnej w górę 10 8 6
-Rozpietki 3x8
Triceps:
Wyciskanie francuskie sztangi leząc 3x8
Wciskanie francuskie sztangielki w siedzie 3x10
Prostowanie ramienia ze sztangielką w opadzie tłowia 4x8
Sroda!
Plecy:
Unoszenie sztangi z opadu tłowia 3x8
Podciaganie sztangi wzdłuz tłowia 4x10
Podciąganie sztangielki w opadzie tłowia 3x8
Biceps;
Uginanie ramion na modlitewniku 3x10
Ubinanie ramion ze sztangą stojąc 4x8
Uginanie ramion ze sztangielkami siedząc 3x10
Piatek!
Barki:
Wyciskanie sztangi zza głowy lub z klatki 4x8
Unoszenie sztangielek bokiem 4x10
Unoszenie sztangi sztangieli przed siebie stojąc 4x8
Nogi
Przysiad ze sztangą 4x10
Wspięcia z sztangielkami 4x8



Ja bym to zrobił tak 3 razy w tygodniu spokojnie starczy jezeli ci się będzie ten plan widział to skozystaj!!!

..........:::::::::W Życiu Spotyka Nas Jedynie Tylko To Co Jesteśmy W Stanie Znieść!!::::::::.........
[ON]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 19 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 62
Dzieki za odpowiedz tak dobrze wywnioskowałes cwicze w domu ale u kolegi nie mamy kupnego sprzetu ale samorobki sprzecik daje rade tyle ze mam mniej mozliwosci do cwiczen niz w klubie fitness ale cos za cos przynajmniej w kazdej chwili mozna sobie pocwiczyc i nikt obcy nie zajmie ci stanowiska.Twoj trening jest obiecujacy zobaczymy jak zareaguje na tyle cwiczen moj organizm dzieki pozdro i czekam na wiecej komentrzy do tego tematu .Narazie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1537 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10309
Cieszy mnie to ze ci się podoba!!!poczwicz zobaczysz jak bedzie!

..........:::::::::W Życiu Spotyka Nas Jedynie Tylko To Co Jesteśmy W Stanie Znieść!!::::::::.........
[ON]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 19 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 62
cwicze cwicze jutro ide bo dzis jestem styrany totalny brak sił. A jak to jest z klatką bo mi w sumie lepiej wszystko wychodzi bez progresji czytałemze przy cw klatki progres moze ale nie musi byc stosowany.nastepne pytanie to w jakiej olejnosci robic cwiczenie mozna najpierw skos pozniej prostą?

Zmieniony przez - ukasz_luk w dniu 2006-01-11 22:41:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1537 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10309
Płaską bo dopiero zaczynasz cwiczenie tej grupy mięsni i ćwiczysz cała klatke a skos jest na górną częśc klatki!!

..........:::::::::W Życiu Spotyka Nas Jedynie Tylko To Co Jesteśmy W Stanie Znieść!!::::::::.........
[ON]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 19 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 62
ok dzieki po tej sesji zaczne porzadnie cwiczyc bo aktualnie mam za duzo obowiazkow no i przez to nie chodze regularnie od 3 tyg.. A co doradzicie na regeneracje stawów tylko nie mowcie ze glukozamine:P bo w to nie uwierze.Chodzi mi o naturalne metody regenarcji jaies witaminki minerały...itp. Dziekuje i do usłyszenia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prosze o konstruktywna krytyke!

Następny temat

Jak lepiej w treningu na siłe??

WHEY premium