SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozpiętki

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2003

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 505
Przy wykonywaniu rozpiętek pracuje mi nadmiernie biceps, klaty praktycznie woogóle nie odczuwam żeby pracowała. Robie rozpiętki na ławeczce, nie hantlami tylko na ławeczce mam specjalne oprzyrządowanie :D Wiadomo że przyczyną jest technika, ale próboweałem na kilka sposobów.. Wie ktoś jak temu zaradzić ??

: ]

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 435
wielu nowych zawodników ma z tym problem. Arnold Schwarzeneger wymyslił w latach swojej swietnosci sportowej teorie drzewa. polega ona mniej wiecej na tym ze jak lezysz na ławce, skosnej lub płaskiej, nieistotne. i masz zamiar zaczac robic rozpietki to oczywiscie rece ugiete lekko w łokciach ale, podczas wykonywania ruchu wyobraz sobie ze lezy Ci na klatce drzewo ktore musisz objać, gwarantuje natychmiastowa poprawe techniki. to samo si etyczy sztangielek w opadzie (barki)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 505
hm... ciekawe, spróbuje dzięki za podpowiedz...

: ]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Don, ciekawe nie slyszalem Łap pierwszego soga na szczescie.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18209
ja jeszcze słyszałem że jeśli jest za mały ciężar sztangielek to zamiast klaty pracuje biceps.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
To zle slyszales, to ze pracuje biceps to znaczy ze rozpietki wykonuje sie ze zla technika - moze byc i na duzym ciezarze.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
DON spoko masz odemnie SOGA duchowego jak będe miał abona to sie upomnij
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 234 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 13225
Te oprzyrzadawanie do robienia rozpietek w laweczkach to straszny kicz, najlepiej je odlacz i wykonuj rozpietk sztangielkami/hantlami, a oprzyrzadawanie oddaj komus kogo nie lubisz.

oochie wallie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 505
Siłownie mam w piwnicy więc moge co najwyżej ćwiczenie tym oprzyrządowaniem mojemu kumplowi :D Sprócuje najpierw z tym drzewem, a jak nie wyjdzie to hantelki pozostaną...

Zmieniony przez - MloDy_Q3 w dniu 2004-08-03 16:48:41

: ]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
spróbowałem sobie wyobrazić to drzewo i to bardzo dobre klata się napina i bardzo dobre i wogóle łap ogacza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 676 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5389
To prawda, wyobrażenie obejmowania wielkiego pnia drzewa jest bardzo pomocne (tak na marginesie polecam SEKRETY TRENINGU ARNOLDA - najlepsza z lektur jakie czytałem na temat kulturystyki, link zamieszczony na Forum). Zauważyłem, że wielu ćwiczących wykonuje rozpiętki fatalnie techicznie, to znaczy dokładnie tak samo jak wyciskanie hantli leżąc (z delikatnym, nieznacznym pogłębieniem) używając przy tym dużych ciężarów. Nie rozciągają przy tym mięśni klatki piersiowej, a przecież głównie na to przeznaczone są rozpiętki. Stosowanie teorii Arnolda jest bardzo pomocne, mieśnie piersiowe maksymalnie się rozciągają.

Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningu

Następny temat

CO NA DÓŁ KLATKI?

WHEY premium