SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozkmina "MMA vs COMBAT"

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4726

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1870 Napisanych postów 15430 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 81820
nie chcę nikogo obrazić, ale MMA ludzie uczą się też trochę dla szpanu
No to ja bez obrażania powiem: i vice wersja Poza tym trochę ględzisz.

Zmieniony przez - Puar w dniu 2010-03-19 16:05:15

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 416 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8476
Głownym załozeniem KM jest szybkie pokonanie przeciwnika i oddalenie sie :D czyli nie jest nawtawiony na długa i meczaca walke :D a nie zapomnijmy ze zawodnika MMA w 30 sekund pokonac to wyczyn :P czyli z kazda sekunda przewaga staje po stronie mma :D

w windzie np chyba ciezej by sie czuł zawodnik mma ;D bo jednak przez ciasnote kilka technik odchodzi :D

ale na prostej dordze mysle ze przewage by miał zawodnik mma :D poniewaz cwicza uderzenia do perfekcji :D i sa tacy co w 1 cios KO zakladaja :D a duzo osob po km nie umi poprawnie prawego prostego zrbic ;P (na necie jest wiele filmow pokazujacych to)
poza tym np jakby sie nawinoł kraver na rzut to mysle ze było by po sprawie :P taki suplesik i game over :P

ale jakby zawodnik mma podeszedł do kravera nie wiedzac o tym co umie :D to mogł by wychwytac kilka ciosów w delikatne miejsca :P a jakby wiedział to by sie pilnował :D wiec to tez by zaleazło od wiedzy jaka dysponouja o sobie :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1870 Napisanych postów 15430 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 81820
KAŻDY powinien się pilnować i chyba się pilnuje, więc...

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 416 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8476
wiesz czasami zobaczysz leszcza jakiegoś, to ani nie pomyślisz ze moze stawić opór ;)
pójdziesz na pewniaka i bania bedzie :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 230 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1700
Nie jestem pewien czego uczą na MMA, ale kraver (mówię tutaj o sekcjach militarnych i paramilitarnych) mają też chwyty transportowe, co pozwoli ładnie zakończyć walkę bez prokuratora, fighter MMA wydaje mi się że będzie dążył do nokautu, my na sekcji mamy stopniowanie środków w stosunku do zagrożenia. Co do uderzeń to przyznam, że "czysty kraver" może mieć z tym problemy, ale i bez tego jest wstanie wygrać (chodź trudniej).
Nikt jeszcze nie poruszył takiego aspektu jak użycie improwizowanej broni, MMA-owiec nawet na to nie wpadnie w ferworze walki, a jak wpadnie to kraver da sobie rady z wyrwanie kija, czy obroną przed tulipanem z butelki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 79498
MMA-argument z dupy dałeś

...a duzo osob po km nie umi poprawnie prawego prostego zrbic ;P (na necie jest wiele filmow pokazujacych to)

A zawodnik MMAMariusz Pudzianowski nie umiał poprawnego low kicka kopać,a kilkoma kujawiakami okopał pewnego niby boksera.

Nie każdy cios może technicznie wyglądać,ale gdy dojdzie celu,to może robić krzywdę.A jak się uda wrzucić takich ciosów kilka?

W ogóle rozkmina dla mnie śmieszna co lepsze,bo za dużo elementów wpływa co w danym momencie będzie lepsze,to jak rozmowa o wyższości najbardziej znanych u nas chrześcijańskich świąt,czyli never ending story

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
W sumie Słaby masz racje, ja argumentuje bo trenuje kravkę, ale patrząc obiektywnie kasy bym na żadnego nie postawił :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1410 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 13811
Teoria, teoria, teoria, teoria ;)
Chcesz konfrontacji zaproś kolegów z KM, C56 na sale i posparuj ;)
I na odwrót idź z kolegami z KM do lasu i posparuj w trawie, na plaży nad jeziorem. Już nie jest tak piknie ;) Jak ci trawa w dupsko włazi ;)
Nie ma co teoretyzować tylko iść i sparować, wtedy sprawdzisz ;)
Bo walczy człowiek, a nie styl.
Są mega luje którzy są super technikami, a dostają oklep od leszczy mimo obicia i przykładania się na treningach, i na odwrót. Za dużo zmiennych i rozkminy, a i tak sposób patrzenia zależy od siedzenia ;) ewentualnie leżenia lub stania osoby teoretyzującej ;)
Miłej rozmowy o niczym ;)

Niebo woła, ziemia przyciąga.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 34107
Ludzie nie zapominajcie o założeniach KM i MMA, może i u was w mieście w sekcjach MMA panuje wyższy poziom niż na KM i z tego wynika wasz błędny osąd, sam program nauczania zbiór technik, zestaw ćwiczeń fizyczno-psychicznych w KM stoi na o wiele bardziej praktycznym poziomie.

Poćwicz sobie trochę z tzw. 'militarnej' KM albo wersji 'policyjnej' to zrozumiesz, jakie są założenia KM. W cywilnych sekcjach element dobycia broni zastąpiło się ucieczką, która nie zawsze jest możliwa i nie oznacza zakończenia walki. Zawsze za rogiem może czekać na Ciebie gościu z sekatorem (znam taki przypadek!).

Poza tym nie rozumiem co masz na myśli mówiąc praktyczny poziom? Bo jak dla mnie najpraktyczniejsze techniki są bardziej wałkowane na MMA, niż na KM. Tak jak tłumaczyłem już KM ma bardzo dużo technik samej walki wręcz (bo dochodzą ataki palcami, na krtań, kopnięcia strefę kroku, kopnięcia z przeskokiem, ze slajdu, ciosy młotkowe w stójce itd.) oczywiście wliczając parter. Do tego dochodzą techniki typowo KM (np. obrony przed duszeniami), walka bronią, strzelanie. I na taki materiał potrzeba więcej czasu niż w wypadku MMA, gdzie część z tych elementów nie występuje.

Co do argumentu z sparingami, niestety muszę się zgodzić, że w mojej sekcji nie ma na nie dużego nacisku, lecz według izraelskiego programu powinny one pojawiać się już od pierwszego treningu.

Sparingi to podstawa. Bez sparingów nie zastosujesz żadnej techniki w realnej walce. I jakbyś mógł podać odnośnik do tego programu izraelskiego to byłbym zachwycony...

Moim zdaniem wspomniany brak sparingu jest spowodowany nałożeniem się dwóch czynników:
-kravka ma niebezpieczne i bolesne ciosy

Tak samo w MMA są niebezpieczne i bolesne techniki (np. dźwignia na kręgosłup) a jakoś nie przeszkadza to nikomu sparować. Poza tym jeśli masz na myśli kopnięcia na strefę kroku to zdarzało mi się sparować i z tym. Ale prawda jest taka, że w walce full contactowej ciężko jest trafić w strefę kroku. Poza tym jest to zdecydowanie mniej wygodne i w ochraniaczach mniej skuteczne niż uderzenie ciosu na głowę z tą samą siła.

polscy instruktorzy nie inwestują w taki sprzęt jak zbroje treningowe, czy mnogość tarcz, z mojego doświadczenia (brałem udział w zajęciach 3 instruktorów) standardowym wyposażeniem jest kravkólka lub tarcza (mi się kojarzy z pawężem), replika noża i pałki. Brak za to rękawic trenerskich, hełmów, czy ochraniaczy torsu.

To żeś wymyślił. Może zbroję rycerską jeszcze byś sobie życzył... Kask w KM nie jest potrzebny bo na ulicy kasku tez nie będziesz miał. A wbrew pozorom nie daje on takiej osłony jak niektórzy sobie wyobrażają. Ja sparowałem w kasku na boksie tylko po to, żeby na walkach być przyzwyczajonym bo wcale to nie ułatwia sprawy. Poza tym zawsze możesz kupić sobie kask we własnym zakresie... A ochraniacz torsu to weź sobie nie żartuj...

Założeniem podstawowym KM jest nie dać sobie zrobić krzywdy.

Założeniem podstawowym KM jest obrona i dobycie karabinu, pistoletu, noża. W realiach 'cywilnych' nie ma takiej możliwości, więc i system nie działa tak, jak trzeba.

co do kondycji to uważam, że kraver na pewno nie będzie miał gorszej niż zawodnik MMA

Wiem z doświadczenia, że ktoś kto ćwiczy pod walkę na ulicy/samoobronę nigdy nie będzie kondycyjnie lepszy od kogoś kto ćwiczy pod zawody. To jest w ogóle inna forma szkolenia.

MMA ludzie uczą się też trochę dla szpanu (mogą zrobić coś efektowny sposób), z takim podejściem prędzej zobacze MMA-owca na siłce niż na bieżni.

To już dla szpanu lepiej pójść do drużyny B-klasy, jakiegoś klubu piłkarskiego, którego pierwsza drużyna gra w ekstraklasie. Takie teorie są na prawdę z du.py.

A co ma w ogóle siłownia do bieżni? To są zupełnie dwie inne formy treningów, którymi się uzupełnia cykle...

a duzo osob po km nie umi poprawnie prawego prostego zrbic ;P (na necie jest wiele filmow pokazujacych to)

Tak samo jest po mieszanych sztukach walki...

taki suplesik i game over :P

Są techniki obrony przed suplesami...

paramilitarnych

??

chwyty transportowe, co pozwoli ładnie zakończyć walkę bez prokuratora

Chwyty się stosuje do eskortowania osób obezwładnionych. Wątpię abyś taki chwyt założył gościowi co 5 lat trenuje MMA.

my na sekcji mamy stopniowanie środków w stosunku do zagrożenia

Tylko, że kiedy zaczniesz to stopniować może się okazać, że jest już za późno bo leżysz z połamanym nosem w krzakach...

bez tego jest wstanie wygrać (chodź trudniej)

Bez uderzeń to można maksymalnie wygrać w parterze chwytami. Ale parter jest słaby na KM.

Alkadar powiedz nam ile czasu trenujesz, co i gdzie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Odpowiadając na Twoje pytanie kravkę trenuje pół roku, więc nie jestem ekspertem, ale tylko opisuje moje obserwacje. Z dużą ilością Twoich argumentów się nie zgodzę, ale są to rzeczy zbyt płynne by o nich dyskutować i wiem, że Cie nie przekonam.

Co do Twojego wyśmiania "rycerskich zbroi", zobacz sobie filmiki na youtube z programu konfrontacja sztuk walki - odcinek o Krav Maga. Tam właśnie trenują w takich zbrojach. Plusy takiego treningu - sportowiec ma nawyk prostowania nogi przy kopnięciu i raczej nie kopnie ze szpica, normalnie nie dałoby się trenować kopnięć szpicem w brzuch podczas sparingu, ale dzięki "Zbroją jest to możliwe". Masa innych technik zostanie poprawnie wpojona dzięki właśnie takim walką.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

policealna szkola policyjna

Następny temat

porada

Fruzelina