SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozkład makroskładników na poszczególne posiłki.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

Ilość wyświetleń tematu: 3658

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

20

Płeć

M

Waga

90

Wzrost

174

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

30%

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

siłownia , aeroby na worku bokserskim

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

zmiana nawyków i spadek 10kg,

Stosowana lub planowana suplementacja

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 161
Witam
Mam 20 lat i od około 8 miesięcy ćwiczę na siłowni którą posiadam w domu. Mam do dyspozycji ławeczkę skośną z sztangami i sztangielkami oraz drążek. Stosuje trening FBW i od początku dawał mi spore efekty. Masa spadła , nawyki żywieniowe zmienione jednak nie w 100 %. Teraz postanowiłem ułożyć sobie dietę redukcyjną. Korzystając z for o tematyce sportowej starałem się wyciągać wnioski jak powinna wyglądać moja pierwsza poważna dieta. Aktualnie waże 90kg przy 174cm wzrostu. Chcę nadal stosować FBW 3x w tygodniu , i tabatę w pozostałe 2. Weekend wolny. Pytanie - jak rozbijać moje zapotrzebowanie na poszczególne makroskładniki ? Ile białka itd. na dany posilek? Zamierzam rozbić to na 5 posiłków. Oto moje zapotrzebowanie , które wyliczyłem:
Moje zapotrzebowanie kaloryczne : 2693kcal
Zapotrzebowanie na białko:
198g => 1g białek=4kcal => 792kcal
Zapotrzebowanie na tłuszcze:
90g => 1g tłuszczy=9kcal => 810kcal
Zapotrzebowanie na węglowodany:
272g => 1g węglowodanów=4kcal => 1091kcal
Liczę na odpowiedź i pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349848
Jak zjesz wszystko co masz do zjedzenia rozkład BTW na poszczególne posiłki nie ma kluczowego znaczenia, większość węgli jednak staraj się lokować po treningu.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 161
Spróbowałem sam sobie rozłożyć makroskładniki na poszczególne posiłki. Wyszło mi takie coś:
Posiłek I
Węglowodany 44g
Białko 39,6 g
Tłuszcze 5 g
Posiłek II
Węglowodany 44g
Białko 39,6g
Tłuszcze 5g
Posiłek III(przedtreningowy)
Węglowodany 70g
Białko 39,6g
Tłuszcze 1,5g
Posiłek IV (potreningowy)
Węglowodany 70g
Białko 39,6g
Tłuszcze 1,5g
Posiłek V
Węglowodany 44g
Białko 39,6g
Tłuszcze 5g

Co myślicie? Zastanawiam się nad obcięciem węgli w ostatnim nocnym posiłku i rozłożenie ich na któryś z pozostałych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349848
Tak jak pisałem wyżej...
węgle jak bf faktycznie 30 możesz ściąć.

Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2014-01-02 21:39:35

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DOBÓR BIAŁEK I WĘGLI POMÓŻCIE

Następny temat

Prośba o Plan Treningu i Diete !!

WHEY premium