SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozciąganie mięśni-WAŻNE

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1077

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 112 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9615
Z tego co zauważyłem większość początkujących nie wykonuje strechingu przed treningiem siłowym , dlatego też postanowiłem napisać ten post. Czy rozgrzewka jest ważna?? TAK , bardzo ważna , Dlaczego? Dlatego że możemy uniknąć wielu nieprzyjemnych kontuzji. Podam przykładową osnowe gimnastyczną którą ja wykonuje przed każdym treningiem siłowym , mam nadzieje że co niektórzy nie pominą tego ważnego elementu podczas następnego treningu ;). Oto i ona :
1.Rozkrok , ramiona w przód-wymach ramion w bok , i powrót do pozycji wyjśćiowej. Rąk nie opuszczamy w dół , głowę lekko odchylamy do tyłu
2.Rozkrok , ramiona w górę - głęboki skłon w dół (z chwytem za kostki) i wyprost tułowia z wymachem ramion w górę. Przy skłonie w dół nie zginamy nóg w kolanach
3. Rozkrok , ramiona w górę (dłonie złożone)- obszerne krążenia tułowiem , rozpoczynając ruch raz w lewo , raz w prawo
4. Leżymy przodem , ramiona w bok- skłon tułowia w tyłze wznosem ramion i nóg
5. Leżenie tyłem , ramiona w bok - wznos nogi w górę, przenieść ją w bok , w lewo i w prawo-następnie zmiana nóg
6.Leżenie tyłem , ramiona nad głową - równoczesny wznos tułowia i nóg , tak by dłońmi dotknąć palców stóp; powrót do pozycji wyjściowej
7. Luźny bieg w miejscu;]
8. W podporze leżąc przodem - skurcze i wyprosty ramion
9. Z przysiadu (kolana razem) - wyskok w górę, w locie pełny obrót dokoła osi pionowej
10.Leżenie tyłem , ramiona w bok- wznos nóg w górę i nożyce w płaszczyźnie poziomej
11. Oddychanie przeponą (głębokie wydechy)


Mam nadzieje że każdy będzie pamiętać o rozgrzewce przed treningiem , zaoszczędzi to niepotrzebnych kontuzji i przygotuje organizm na wysiłek fizyczny. Sam doznałem kontuzji stawu nadgarstkowego , ponieważ nie wykonywałem przed treningiem rozgrzewki , ale cóż człowiek uczy się na własnych błędach a nie na cudzych...a szkoda.

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pomoc przy splice 3 lub 4 razy w tyg

Następny temat

Co zrobic, aby rozbudowac swoją klatkę?

Wiecej