SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozciąganie - drobne uwagi

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1245

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 355 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2933
Witam już 3 miesiąc uczeszczam na treningi MT. Trenujac pod okiem trenera, w sparingu z innymi "sensei" ( bo tak każe na siebie mówic)
Wyróżnil mnie od innych a mianowicie jestem dosc dobrze rozciagniety potrafie kopnac dosc wysoko, dotknac ziemi calymi dlonmi ze zlaczanymi prostymi nogami, dotkac glowa ziemi bez pomagania sobie rekami, zrobic 23mostki. Jednak coś mnie irytuje. Waze 80kg mam 180wzrostu, a mimo to nie jestem taki jaki powinienem byc. Sensei mowil mi juz ze jestem troszke duzy jak na sowj wiek (15lat) i powiedzial bym zaczal biegac, plywac na absenie, jezdzic na rowerze, bo zauwazyl u mnie duzy potencjal, a ja mam niestety mala nadwage (4kg). Powiedział, gdy schudnę te okreslone 4kg, będę mógł byc szybszy itd. Proponował tez, bym kupil sobie/pozyczyl 1-1,5kg sztangielki i nimi wymachiwal w przod by "ujedrnic" swoja technike. (cytuje jego slowa). mowil takze z ejestem dosc zwinny/gibki mam dobra postawe, i zalecal bym robil przysiady z prosta sztanga na barkach z lacznym obciazeniem 17kg. dlaczego akurat dal mi takowe rady, czy zalecic sie do nich, czy robic to co przedtem? Prosze o male wskazowki. Dziekuje.

"Ból jest najlepszym nauczycielem. Tylko nikt nie chcę być jego uczniem."

"Brak sposobu jest sposobem."

"Jeśli tracisz pieniądze, nic nie tracisz. Jeśli tracisz zdrowie, coś tracisz. Jeśli tracisz spokój, tracisz wszystko."

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 227 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9061
wage powinienes sciac , a reszta skad mamy wiedziec . To ty pod jego okiem trenujesz a nie pod okiem ludzi z forum , takze powinienes mu zaufac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 9936 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 103395
przysiady ze sztangą 17 kg to chyba na fitnesie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 142 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2357
Trener mówi, Ty robisz. Prosta zasada. Zaufaj w słowa trenera a się rozwiniesz, w końcu to On Cię widzi i wie lepiej co i jak poprawić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
ja nie bardzo rozumiem, skąd Twój trener wytrzasnął te "dokładnie" 4kg nadwagi i przysiady ze sztangą "dokładnie" 17kg? Ja osobiście nie jestem fanką dłuższych treningów ze sztangielkami w dłoniach, stawy trzeba szanować, zwłaszcza tak młode jak Twoje - jeszcze zdążysz je sobie rozwalić Rozumiem, że celuje, żeby Cię wystawiać w kategorii -75kg. Trenujesz dopiero 3 miesiące, to bardzo króciutko - a technika, szybkość i siła przychodzą z każdym treningiem.
Daleka jestem od wcinania się w kompetencje Twojego trenera - skoro on uważa, że wie, co dla Ciebie dobre, to się go słuchaj. A jeśli masz wątpliwości, wyjaśnij je najlepiej z nim, żebyście obaj mieli pełny obraz sytuacji.

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ile treningów na siłowni i jakie ćwiczenia?

Następny temat

Kompleks sztangowy/ trening sily i wytrzymalości

WHEY premium