SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rowerek, fbw, pytanie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1093

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 33
Witam,
wiek; 23
waga; z dziś, po kolacji i po treningu fbw 91kg *wygladam na minimum 100*
wzrost; 179
Obwody[cm]:
Szyja-37, Klatka-102, Udo-66, Łydka-41, Pas-99, Talia-92 *mierzone dziś*
Co mam:
sztanga, hantelki, ławeczka(prosta+2 poziomy skosu), modlitwenik, drążek, poręcze do pompek, ab roll, +/- 80kg obciążenia
+jutro zamierzam zamówić rowerek stacjonarny magnetyczny do 500zł jakiś aby zrobić coś z tymi nogami, które przeszkadzają mi najbardziej

Chciałbym się za siebie wziąć, to znaczy zbić wagę do ~80kg albo i 75.
Dziś zrobiłem taki trening fbw aby zobaczyć jak tam moje możliwości.
m.in.:
wyciskanie klatka - rozgrzewka 15x 20,30kg, 3serie 10x40kg, 10x40kg, 6x50kg
barki 3x8x30kg
uginanie ramion ze sztangielka - 3x10x15kg
*jakos strasznie malo sily mi sie wydaje*

Bardziej zależy mi na redukcji niż na budowie masy mięśniowej (to przy okazji, aby lepiej wyglądać).
I teraz nie wiem czy lepiej np 5/6 dni w tygodniu po 60-90min rowerek i zgubic jeszcze z 10kg i potem dorzucic treningi siłowe czy zacząć już teraz i robić rowerek w dni nietreningowe jako cardio?
+chciałbym kupić jakiś dobry fat burner bo czytałem, że pobudza a to mi sie przyda bo zawsze jakiś taki zaspany i bez chęci do czegokolwiek jestem, albo przedtreningówke do tego? czy nie można tego łączyć?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160371 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234177
No to niestety z odżywianiem jest dość kiepsko i ten aspekt będzie również mocno wpływał na to Jak wyglądać będą efekty na siłowni czy będziesz progresować czy będzie rosła siła wytrzymałość Czy mięśnie w ogóle będą rosły Jeżeli nie dostarczasz odpowiedniej ilości energii i kalorii to nie będziesz w stanie wydobyć z siebie więcej siły zbudować większych mięśni treningi będą po prostu przeciętne nie będziesz w stanie poczynić znacznych postępów musisz zadbać o to żeby odżywianie było współgrało z treningiem pokrywało zapotrzebowanie na trening dostarczało odrobinę więcej energii niż wydatkujesz w ciągu dnia

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160371 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234177
Zdecydowanie od początku zaczął bym od treningu siłowego i treningu typu cardio. Silka pozwoli Ci na utrzymanie większej ilości kasy mięśniowej co nie tylko będzie bardziej korzystne dla samego wyglądu sylwetki ale również dla przebiegu redukcji. Dużo lepiej sprawdzi się połączenie treningu sikowego i treningu typu cardio niż bazowsnie wyłącznie na samym rowerku więc się nawet bym nie zastanawiał. Tym bardziej jeżeli jeszcze nie trenowałem wcześniej silowo to tym bardziej twoje ciało może zareaguje małym rekompem

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33028 Napisanych postów 23130 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277970
Jestem tego samego zdania co Tom@ trening siłowy to najlepsza forma modelowania sylwetki
Zacząłbym od samego treningu oporowego ( siłowego ) i z czasem dokładal cardio ( interwały ) w celu pogłebienie deficytu kalorycznego . Sam rowerek itp. wysiłek + dieta sprawią że tylko schudniesz natomiast trening siłowy spowoduje że schudniesz jednoczesniej wysmuklisz , ujędrnisz ciało , mięśnie zbodźcowane treningiem silowym dodatkowo się uwydatnią
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 33
Czyli rowerek 4x w tygodniu, siłowy 3x? Czy rowerek po treningu siłowym w ten sam dzień?
+ szybciej schudnę na fbw czy na łączonych po 2/3 partie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160371 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234177
Możesz wykonywać trenibg cardio w dni wolne od siłowni lub tak jak napisałeś po treningu siłowym. Co do pytania odnośnie planu treningowego zdecydowanie tutaj lepsza opcja będzie trening całego ciała czyli full body Workout. Im więcej grup uruchomisz na jednym trenibgu tym większy bodziec dostanie Twój metabolizm i łatwiej będzie ci redukować w mojej opinii. Plany łączone bardziej nadawać się będą w celach budowania mięśni jed am nie do oonca jeszcze na osób budujących sylwetkę w sposób naturalny.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 33
To lepiej po treningu (60-90min) od razu rowerek (60-90min) bo będę rozgrzany po treningu silowym i szybciej zaczne spalac mase na cardio? Czy lepiej na drugi dzień (w dzień nietreningowy)? Czy to nie ma znaczenia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Takie długie treningi to w dni nietreningowe, po siłowym ok 20 min starczy na wyciszenie organizmu

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160371 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234177
Patryk338897
To lepiej po treningu (60-90min) od razu rowerek (60-90min) bo będę rozgrzany po treningu silowym i szybciej zaczne spalac mase na cardio? Czy lepiej na drugi dzień (w dzień nietreningowy)? Czy to nie ma znaczenia?


ogolnie trening typu cardio, trening aerobowy traktuj bardziej pod katem wytwarzania deficytu kalorycznego. osobiscie wykonywalbym w dni wolne od silowni jak masz taka mozliwosc, po treningu maksymalnie te 30 min bym krecil jak juz bedzie taka koniecznosc. aktywnosci typu wlasnie rower, orbitrek, bieznia maja za zadanie przepalac kalorie, oczywsice pisane w duzym cudzyslowei, oznacza to, ze jestesmy w stanie stworzyc wiekszy deficyt kaloryczny przez co nieco przyspieszyc redukcje fatu, nie doszukiwalbym sie tutaj jakiegos szczegolnego znaczenia redukujacego fat

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 33
Dziś byłem sprawdzić maxy, czy może się zmieniło coś od ostatniego czasu, no i jest słabo, m.in:
klatka 60kg x1 / seria 3x8 45kg (ledwo)
barki 40kg x7
biceps sztanga 40kg x5/seria 30kg 3x8
jakiś zanik mięśni mam czy co? :D Bo wydaje mi się, że jak na osobe 22l/179cm/90kg to jakieś śmieszne ciężary chyba


Zmieniony przez - Patryk338897 w dniu 2019-10-19 20:48:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160371 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234177
na tym poziomie nie skupiaj sie na ciezarach i na tym, aby podnosic jak najwiecej, po prostu skup sie na tehcnice cwiczen i na tym, aby wykonywac wszyystkie cwiczena dokladnie i w sposob ktory beda odpowiendio angazowaly miesnie, a wiec pracuj tak, aby czucie miensiowe bylo na odpowiednim poziomie, takie dzialania skutecznie przeloza sie na robdowe miensi i zaowocuja na pewno tez wzrostem sily, drugs sprawa jak wyglada u Ciebie kwestia odzywiania? bo byc moze ten element tez nieco kuleje i organizm nie ma skad tej sily czerpac

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 33
Z odzywianiem to nic specjalnego, po prostu staram sie jesc mniej i zdrowiej, praca na 2 zmiany, w pracy nie jem bo mi sie nie chce zazwyczaj ani jesc ani przygotowywac jedzenia, wiec jem przed i po pracy, 2/3 posiłki
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy zbyt intensywny trening może wpłynąć na wzrost ?

Następny temat

Trening w domu na brzuch

WHEY premium