SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rower- jak jezdzic aby spalac tluszcz?

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 23929

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1030 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 16757
Ja wiem, że kulturysta to przykład ze średniej półki ale jego mięśnie podczas ćwiczeń spalają tyle kcal (wysiłek interwałowy), że nie potrzebują już dodatkowych interwałów i w tym miejscu lepiej pasują aeroby, bo łatwiej tu kontrolować intensywność.
Jakoś nie wierzę, że siedzą na rowerku, bo nie mają siły biegać. W tym sporcie wszystko się szybko zmienia i wszystko jest dostosowane do najnowszych odkryć.
Rubryki prywatnych osób w MD zazwyczaj niczego nie promują tylko rzucają nieco światła na różne kwestia.

DZIENNIK TRENINGOWY:

http://www.sfd.pl/BLOG_KONKURSOWY:_Zabawa_w_stylu_Crossfit_by_Badr-t870693-s12.html


PRACA KONKURSOWA - crossfit dla początkujących:

http://www.sfd.pl/Rozpiska_treningowa_Crossfit__Badr-t865730.html

STRONY INTERNETOWE za małą kasę z adresem xxxx.pl.tl kontakt na PW@

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 257 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6764
knife ... po pierwsze nie znasz mnie wiec nie oceniaj i nie najezdzaj bo ja wymieniam poglady a nie edukuje nikogo tutaj, wiesz co to indywidualne podejscie ? nie wrzucaj wszystkiego do jednego wora poza tym negujesz i wysmiewasz kulturystow ktorzy wiele wiecej od ciebie osiagneli jesli chodzi o tych top i nietylko :) nie mam aktualnych danych w profilu poza tym jak mozesz powiedziec ze lepiej od kogos cwiczysz itp nie znajac budowy drugiej osoby :) jedni rosna latwiej inni wolniej i wiecej wysiłku w to wkładaja i co przewaznie za tym idzie wieksza maja tez wiedze bo musz sie o wiele bardziej natrudzic :) poza tym ja jestem "naturalny" nie wiem jak ty , mam szacunek do innych ty tez go miej :) zobacz hardcorowego koksa np chłó ma genetyke itp rosnie jak na drozdzach a pogadaj z nim scislej na tematy odzywiania itp:) " nic tylko wpier... stejki" liczy sie to co w glowie czesto :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 82
Mimo ze mam rower stacjonarny to i tak wole wyjsc na zwykly rower raz dziennie i zrobic te 40km+. Na stacjionarnym to troche nudno i dziwnie. Co do tetna to mozna sobie zakupic specjalny zegarek czy cos i jezdzic zwyklym rowerem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86828
MRP - obserwuję od kilkunastu lat ludzi którzy robią "cardio" w klubach. To nie działa. W większości wypadków chodzą za wolno na tych bieżniach, mają za mały opór na rowerkach czy innych trenażerach. Stąd twierdzę, że taki trening to strata czasu. Tym bardziej, że mam porównanie jeśli chodzi o bieganie w terenie, interwały i inną wysoką intensywność.

O kulturystach nie chce mi się nawet pisać, to chorzy ludzie. Często umierają w młodym wieku lub płacą zdrowiem za chwilę sławy, nie muszę chyba podawać przykładów? A to, że na towarze rosną jak na drożdżach -cóż Wyśmiewam kulturystów i pakerów siłowniowych bo mimo napompowanych mięśni to kaleki. Nie przebiegną 3 km poniżej czasu emeryta, nie wejdą po linie, nie przepłyną szybko 400 m, nie wejdą z plecakiem na górę, nie przeniosą partnera na barku, biegnąc kilkuset metrów, nie dadzą rady się czołgać, skakać, robić sprintów. Patologia. Całkowite ograniczenie elementarnej sprawności fizycznej. Ale oczywiście, każdy ma wolną wolę. Można dyszeć jak Pudzian, po pół minuty walki...



Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2012-07-18 09:40:57

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41556
Dbanie o to by wysiłek za wszelką cenę był wykonywany w specjalnej "strefie spalania tłuszczu" przy użyciu dodatkowego sprzętu zazwyczaj nie ma większego sensu.

W niektórych badaniach (nie we wszystkich) wykazano, że podczas wysiłków o umiarkowanej intensywności ilość spalanego tłuszczu była wyższa niż podczas wysiłków o wysokiej intensywności, ale przy pomiarach ilości spalanego tłuszczu w ciągu 24 godzin tej przewagi już nie było, w związku z tym, że osoby wykonujące treningi o wysokiej intensywności spalały więcej tłuszczu w okresie powysiłkowym.

Rytualne podejście do trwającej 30-40 minut sesji aerobów może mieć sens przy bardzo niskim poziomie tkanki tłuszczowej, ale w innych sytuacjach niekoniecznie. Podczas takiej sesji o niskiej intensywności spalamy jedynie jakieś 5-10 kcal na minutę, więc niekiedy korzystniej jest skoncentrować się na zwiększeniu wydatków energetycznych podczas codziennych obowiązków (16-18 godzin) niż liczyć, że te 30-40 minut aerobów wykonywane z precyzyjnie ustaloną intensywnością zdziała cuda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 257 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6764
knife zgadza sie mala inyensywnosc tych cwiczen powoduje marne efekty ale.i.tak kluczem jest jak wiadomo odzywianie to glownie z.tym maja problem te osoby bo przy nieprawidlowym tylko do cwiczen sie.zniechecaja, to juz swiadczy takze.o poziomie profesjonalizmu instruktorow na silowniacu czy teraz.raczej bardziej modnych klubach fitness ktorzy wpajaja ludzie czesto zasciankowe poglady. Kulturysci hm tu nie do konca tak jest bo jak wiadomo to sport podzielony na kategorie wagowe ja jak rozumiem mowisz o tych juz ciezszych, to tak najczesciej przy takiej wadze trudno o cos wiecej ale jest sporo wyjatkow, natomiast kategorie wagowe nizsze bardziej przyziemne to juz w niczym nie przeszkadzaja jesli chodzi o wydolnosc.i.sprawnosc ale problemem jest ze kulturysci tak.naprawde czesto sie boja aerobow czy interwalow w obawie.o.mase swieta tak.ciezko wypracowana po czesci.maja.racje.ale tylko niewiele :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1030 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 16757
Odnośnie wyższości rowerka stacjonarnego nad innymi sposobami robienia aerobów:

dr Layne Norton
(...)Biegi i spacery zdecydowanie bardziej zmniejszają przyrosty masy mięśniowej niż jazda na rowerze (mowa tu o wysiłku aerobowym). (...)W badaniu tym stwierdzono, że łączenie jazdy na rowerze z treningiem siłowym przekłada się na mocniejszą hipertrofię niż w przypadku stosowania bieżni. Zdaniem naukowców różnica ta wynika z faktu, że jazda na rowerze wymaga ruchu wielostawowego, kiedy aktywowane są te same mięśnie co podczas robienia przysiadów (...), z kolei marsz nie przypomina żadnego z ćwiczeń wywołujących hipertrofię mięśni kończyn dolnych.




Dalej jest już o intensywnych sprintach, które nie wywołują spadku masy mięśniowej i spalają więcej kcal niż aeroby.

DZIENNIK TRENINGOWY:

http://www.sfd.pl/BLOG_KONKURSOWY:_Zabawa_w_stylu_Crossfit_by_Badr-t870693-s12.html


PRACA KONKURSOWA - crossfit dla początkujących:

http://www.sfd.pl/Rozpiska_treningowa_Crossfit__Badr-t865730.html

STRONY INTERNETOWE za małą kasę z adresem xxxx.pl.tl kontakt na PW@

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No ale to jest pieprzenie. Po pierwsze innym treningiem jest lajtowe machanie na rowerku po treningu, po którym ledwo dyszysz, a czymś innym jest zrobienie treningu w lesie z elementami dynamiki, podbiegami, podciągnięciami i pompkami. Jak można coś takiego porównywać? Na rower to ja mogę sobie wsiadać kiedy nie mam pary po treningu siłowym, ale zrobienie osobnego treningu z roweru po to, by spalić tłuszcz jest wyjątkową stratą czasu.
Z drugiej strony, nikt normalny nie połączy treningu siłowego z treningiem biegowym w lesie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zwykłe aeroby to starta czasu nauka poszła do przodu są kompleksy sztangowe, HIIT, protokoły metaboliczne i wiele innych czy ogólnie crosofit i po co robić nudne nieskuteczne aeroby i jeszcze w dłuższym czasie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1030 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 16757
Ile razy można pisać, że interwały solo są efektywniejsze niż aero solo? To już wiadomo, ale jak do tych interwałów dorzucisz w tygodniu 3 sesje aero na czczo, to efekt bd lepszy.
To nie jest żadne pieprzenie, tylko tekst zredagowany w oparciu o badania naukowe i to napisany nie przez jakiegoś cieniasa, tylko przez kogoś kto jest znany w środowisku.
Gdyby aero było do dupy, to nikt by go nie robił.

DZIENNIK TRENINGOWY:

http://www.sfd.pl/BLOG_KONKURSOWY:_Zabawa_w_stylu_Crossfit_by_Badr-t870693-s12.html


PRACA KONKURSOWA - crossfit dla początkujących:

http://www.sfd.pl/Rozpiska_treningowa_Crossfit__Badr-t865730.html

STRONY INTERNETOWE za małą kasę z adresem xxxx.pl.tl kontakt na PW@

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rzezba Trening Spalanie Tłuszczu

Następny temat

Trening silowy + crossfit ;)

WHEY premium