SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rower - trening w domu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 220

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 40 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 50
Witajcie
Dopiero zaczynam treningi z użyciem rowerka stacjonarnego i mam pytanie
początkowo planuję zacząć od 30-60min 5x w tygodniu
i tak się zastanawiam czy jest różnica czy będzie to 4x dziennie po 15min czy 2x po 30min czy całościowo 1godzina?
czy uzyskam takie same rezultaty?
cel - stracenie na wadze
obecnie 20-30min na rowerku i jestem wypompowany a tętno w granicach 140-160



Zmieniony przez - marp w dniu 2022-05-03 14:07:44

Zmieniony przez - marp w dniu 2022-05-03 14:11:41
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237847
Siemka, wiesz co trzeba zacząć od tego że bez deficytu kcal to w ogóle nie schudniesz nawet jak 2h dziennie będzie kręcił na tym rowerku ;)
Wylicz sobie na start zapotrzebowanie kaloryczne, dobierz odpowiednie makro pod siebie i swoje cele a następnie wejdź na to zero i zacznij od treningów na rowerku po przykładowo 25min dziennie bo tutaj nie widzę że chcesz do tego wpleść jakiś trening siłowy, i patrz co się dzieje z wagą, jeżeli będzie stała w miejscu a sylwetka nie będzie się poprawiała to trzeba wygenerowac głębszy deficyt więc albo dodajesz więcej cardio na rowerku ale stopniowo nie na raz albo ucinasz tez lekko kaloryczność diety ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 40 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 50
dietę już wprowadziłem, głównie mniej i więcej warzyw/owoców i 0 smażonego, jadałem fileta z kurczaka w panierce smażonego na oleju, teraz taki sam filet z tym że gotowany na parze
Jak wyliczyć pod siebie to zapotrzebowanie kcal i makro?
Do tego ostatnie dużo chodzę po 4-7km dziennie, schudłem od początku kwietnia 10kg... ale nadal pozostało ponad 120kg...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237847
Oo widzisz, ładnie gratulacje z mojej strony bo to dobry wynik, nawet bardzo ;p
Tylko właśnie ja tutaj wolałbym mieć wszystko pod kontrolą bo wiadomo że organizm się później zaadaptuje do tej kaloryczności, jest takie coś jak adaptacje metaboliczne i póxniej może się okazać że zjedziesz do tych 110kg przykładowo będziesz jadł "liść sałaty" na posiłek (to też tak w przenośni) no i nie będziesz miał już żadnego pola manewtu jak tylko dodawac jeszcze więcej cardio no a kto ma czas kręcić 5-6h cardio dziennie xD hehe
O to mi tylko chodziło ;p

Ale skoro waga cały czas Ci teraz spada to ja bym jeszcze rowerka nie dodawał albo lekko 3x20min dla wprawienia się i dopiero w chwili jak waga rpzestanie spadać to dodawał lekko tej aktywności ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy do oceny FBW

Następny temat

Kondycja piłka nożna

WHEY premium