SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rola Bjj i innych chwytanych w MMA, obecnie i w przyszłości..

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 20631

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8617 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 80644
Znaczenie może mieć, duże, chociaż jakby były dozwolone, to ludzie by uważali na to, i ciężko byłoby zasadzić.

A wszystkie tego typu rzeczy, jak gryzienie, rosdzieranie, palce w oczy są zakazane już od UFC nr 1, bo łatwo powodują ciężkie obrażenia, krawienia, zakażenia i kalectwo - to chyba jasne.

"Only he who battle wins.
The scald sang to their kings.
Let the battle be fought to be won"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 9094 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 37391
Gdyby były dozwolone to nie byłoby praktycznie różnicy między sportem a bójką pod sklepem za wyjątkiem miejsca akcji. No i uczestnicy byliby trzeźwi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8617 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 80644
I tacy sami raczej byliby to zawodnicy, bo nie sądzę, żeby taki Fedor, Anderson, itp. chciał wziąść udział w czymś, gdzie trzeba się liczyć z koniecznością katowania przeciwnika w ten sposób.

Nie mówiąć o tym, że goście trenujący od dziecka raczej nie ryzykowaliby zdrowia.

W "sporcie" siedzieliby psychole, przy których Tank Abbot to przedszkolanka, i kaleczyli sobie mordy. Byłby kompletnie niszowy, jeśli nie zakazany.

Nieciekawie.

Zmieniony przez - TezAndrzej w dniu 2010-04-02 23:55:20

"Only he who battle wins.
The scald sang to their kings.
Let the battle be fought to be won"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Gdyby były dozwolone to nie byłoby praktycznie różnicy między sportem a bójką pod sklepem za wyjątkiem miejsca akcji. No i uczestnicy byliby trzeźwi.

A umiejętności? Z tego co piszesz, można wywnioskować, że żule bijący się bez żadnych zasad pod sklepem pokonaliby zawodników mma.
Nie zgadzam się też z tym, że byłoby to w jakiś sposób 'niszowe'.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 9094 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 37391
Nie wiem jakim cudem żeś jedno z drugiego wywnioskował.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 287 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16996
Nie wiem jakim ignorantem trzeba byc, by wierzyc w skutecznosc gryzienia, drapania czy wsadzania palcow w oko W momencie gdy przeciwnik siedzi na tobie i wgniata twoj leb piescia/lokciami w chodnik wszelkie proby trafienia w jego oko czy nawet walniecia/scisniecie za jaja to
A zakazano ich nie ze wzgledu na skutecznosc ale kontuzjogennosc i mozliwe powiklania. Ch*j takiemu Lesnarowi po wygranej jak bedzie po kazdej walce musial sie badac na obesnosc tezca w organizmie po obgryzionym przedramieniu Wzglednie odwiedzal chriruga plastycznego z poryta paznakociami buzia.
W judo zakazano np. kami-basami, technike skuteczna w okreslonej sytuacji ale rownoczesnie niepoprawnie wykonana dosyc kontuzjogenna. Judo zyje i ma sie dobrze bez niej

Adrenalina w krotkich intensywnych starciach ma to do siebie, ze na mase rzeczy nie zwraca sie uwagi. Nawet na zlamania itp. Sam tego doswiadczylem

Jakos w latach 90 byly turniej vale tudo w brazyli, wlasnie "bez regul", bili sie tam kolesie z roznych styli, byl jakis nawet kombatowiec z rangersow. Kopanie po jajach mu nie pomoglo, wygrali panowie od grapplingu.

pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6967 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 51337
tyler_d - Royce Gracie vs. Kimo, widziałeś? I powiedz mi ze grappl nie wygrał z powodu włosów Nie zgodzę się ze 'brudne' sztuczki są nieskuteczne i sadze ze jednak nie chodziło ani o kontuzjogennosc ani inne problemy zdrowotne, chodziło raczej o możliwość utrzymania UFC w telewizji... zbytni realizm (zbytnia brutalność dla przeciętnego widza?) był nie do przyjęcia w TV i przecież UFC długi czas żyło w strachu przed wykluczeniem przez komisje sportowe we wszystkich stanach... wiec wniosek jeden: pieniądze z reklam zdecydowały o stworzeniu aktualnych przepisów

sorry za off-top

Co do styli przyszłościowych? Nie wiem, nie mam pojęcia, nie glosuje... Myślę ze przyszłością są jeszcze szybsi, jeszcze silniejsi i przede wszystkim jeszcze bardziej techniczni sportowcy (bo w końcu walczy człowiek, nie styl)

PROUD TO BE STEROIDS FREE

trenować jak myśląca maszyna, walczyć jak myślące zwierze

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 650
Ja tam myślę , że w przyszłości powrócą walki coś na wzór starożytnych gladiatorów, ludzie chcą więcej krwi, za jakiś czas UFC się znudzi, będzie w nim za dużo zasad. Teraz to brzmi nieprawdopodobnie, za kilkanaście-kilkadziesiąt lat będzie to normalka. Oczywiście wszystko nie będzie dozwolone, chociaż z mieczem czy toporkiem raczej trudno ograniczyć zasady tak żeby było bezpiecznie A wtedy wszystkie sztuki walki mieczem, szablą, "kijem" dojdą do "władzy", myślę tutaj o Kendo,DBMA czy FMA. Cały czas zastanawiam się czy się nie przekwalifikować, w końcu taki szermierz japoński poradziłby sobie ze wszystkimi obecnymi mistrzami UFC w ciągu kilkunastu sekund Najskuteczniejsze było by strzelectwo, ale walka na miecze i inne tego typu "zabawki" wydaje się szlachetniejsza...No więc już wiem jak będzie wyglądał zawodnik przyszłości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 11497 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45161
A co sądzicie o nowym świetnie zapowiadającym się zawodniku jakim jest Jon Bones Jones ? Jak dla mnie fenomen! On właśnie próbuje wykorzystać styl którego się nikt nie spodziewa czyli chore, efektowne kombinacje, które w jego wykonaniu są też bardzo EFEKTYWNE. Liczę, że zawojuje dywizję LHW a widząc jego wzrost i budowę śmiem wnioskować - kiedyś powinien przejść do wagi HW. A i raczej wykorzystuje w dużej mierze zapasy i dobrą stójkę, ma też fantastyczną kontrolę nad przeciwnikiem, nie wiem czy ma tyle siły czy po prostu jest tak zarąbisty. Jest też młody co to jest 22 lata. Typek o 3 lata młodszy ode mnie, a ja się uczę właśnie jak zakładać balachy i kimury podczas gdy ten sobie walczy już w UFC.. ciekawie, ciekawie :X.

Liczę też na to, że BJJ znów stanie się dominującą stroną MMA.
Pozdro


PS





Zmieniony przez - bulletskat w dniu 2010-04-03 10:19:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 650
Wrzuciłem inny HL Jona Jonesa 2 strony temu..Dla mnie to też fenomen, niesamowite zapasy i muay thai do tego nieprzewidywalne akcje, taki oryginał jakim był kiedyś Sakuraba, tylko, że technika inna. Jego rzuty zapaśnicze to poezja, chyba najlepsze w MMA. Wcześniej sądziłem , że lepszy w tym fachu jest GSP, nic bardziej mylnego.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Marcin Najman - Co z nim ? KSW XIII ?

Następny temat

Rękawice do MMA

WHEY premium