SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rodzaje treningu a style chwytane + rola trzymań w walce

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2324

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 732 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 15350
No a w Judo za 30 sek trzymanie jest ippon wiec roznica w podejsciu jest diametralna.

Jesli chodzi o statyke w BJJ to taka sila przydaje sie np gdy oporujemy balache-oczywiscie wiadomo, ze trzeba wtoczyc sie na przeciwnika i to jest podstawowa obrona ale rece musza byc unieruchomione zeby nam ich nie rozpiął i nie wyciagnal dzwigni.
Podobnie jest z zalozeniem trojkata-gdy technicznie nie jest idealny to trzeba zacisnac, zlapac za glowe i drzec w dol z calej sily az odklepie (zwyrodnienia kolan to inny temat).

Podobnie sprawa sie ma z obrona klucza na ramie czy gilotyny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2372 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8858
Według mnie „lepszy” jest trening siłowy niż aerobowy, ale tak naprawdę podczas walki bardzo istotna jest siła i dynamiczna i statyczna oraz niezmiernie ważna jest wytrzymałość siłowa. Tak jak już to napisał bartosz, przed zawodami stawia się na wytrzymałość, kondycje a nie na siłe. Siłę najlepiej zwiększać w okresie roztrenowania, w sezonie ogórkowym gdy nie ma zawodów. Proporcje między siłą taką a taką i wytrzymałością zależą głównie od sztuki walki, od czasu ile trwa walka, ewentualne przerwy między rundami i kolejnymi walkami (choć tych ostatnich nie jest się w stanie przewidzieć dokładnie) oraz od stylu walki danego zawodnika – wiadomo, jeden woli walczyć bardziej statycznie, drugi bardziej dynamicznie. Zależy to też od kategorii wagowych, bo tu już można zaobserwować że w większości przypadków walki kategorii lekkich są najszybsze i najbardziej dynamiczne a w ciężkich wszystko toczy się trochę wolniej – ALE TO NIE ZNACZY, ŻE WALKI SĄ WOLNE! Ważne jest też to, by narzucić przeciwnikowi swój styl walki, to my powinniśmy dyktować warunki a nie przeciwnik. Trzeba starać się by to przeciwnik musiał się dopasować do nas, a nie odwrotnie.

Co do podziału odnośnie stójki i parteru, to z tym – jak ze wszystkim – bywa różnie. Znów zależy od zawodników, sztuki walki, wagi itp. W zapasach (bo piszę na podstawie swoich doświadczeń zapaśniczych) walki są dynamiczne i w stójce i w parterze. Zazwyczaj nie ma czekania, bo można źle skończyć. Dynamiczne są tu wózki, wyniesienia, itp. – choć przygotowanie do tych akcji może być statyczne (np. napór ciałem przed wózkiem, żeby nabrać przeciwnika na nogę). Zdarza się też i tak, że kilka sekund przed końcem rundy zawodnicy markują akcję techniczną żeby odpocząć i czekają na gwizdek. Jeszcze jedno, pomimo iż w świetle obecnych przepisów zniesiona została pasywność, to walki jednak są bardzo dynamiczne, jednak nikt bez przygotowania siłowego nie ma większych szans na poważnych zawodach – wiadomo, ludzie zbijają wagę by maksymalnie zwiększyć swoje szanse właśnie na polu fizycznym. Oczywiście że najważniejsze jest myślenie i technika, ale przy ich porównywalnym poziomie dwóch przeciwników zazwyczaj wygrywa ten silniejszy i wytrzymalszy.

Pamiętajmy też: „Zapasy to nie mechaniczna praca, zapasy to sztuka”.

--
Spartan Kraków - Kuźnia ludzi ze stali

zapasy.krakow.pl

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co i jak pytanie wazne :)

Następny temat

w czym najlepsza obrona

Water