SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Robert Whittaker chce wrócić jak najszybciej do akcji, celuje w luty lub marzec

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 336

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Robert Whittaker Instagram

Robert Whittaker chce wrócić jak najszybciej do akcji, celuje w luty lub marzec

Były mistrz wagi średniej UFC, Robert Whittaker nie chce zbyt długo pozostawać na bocznym torze i zapowiada jak najszybszy powrót do Oktagonu.

Po tym, jak w miniony weekend na UFC 243 Israel Adesanya pokonał Whittakera przez nokaut w drugiej rundzie, Żniwiarz ma nadzieję, że jak najszybciej otrzyma zgodę na pełno kontaktowy trening, który przygotuje go do powrotu do rywalizacji.

Robert Whittaker
„Nie zamierzam brać długiego urlopu”, powiedział Whittaker w swoim podkaście „Grange TV”. „Oczywiście muszę sobie dać odpowiednią ilość czasu na odpoczynek dla mojego mózgu, ale chcę tam wrócić i chcę po prostu wrócić do pracy.

Jeśli dojdę do pełni zdrowia, spodziewam się powrotu w lutym lub marcu przyszłego roku. To nie jest nic niezwykłego. Myślę, że to byłoby dobre”.


Pomimo tego, że podczas walki został powalony dwa razy, raz pod koniec pierwszej rundy, a następnie w finałowej akcji w drugiej rundzie, Whittaker nie szuka wymówek dla swojej porażki. W rzeczywistości, mówi, że czuł się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej i uważa, że został po prostu zaskoczony ciosem.

Robert Whittaker
„Czułem się wspaniale wychodząc do walki. Czułem się świetnie w wymianach ciosów z nim. Nie czułem się, jakbym był zdominowany ciosami. Czułem się dobrze, ale on jest wspaniałym zawodnikiem. Jego wyczucie czasu jest idealne, a ja próbowałem skrócić dystans, aby się do niego dostać i zostałem trafiony w końcówce pierwszej rundy, co nadało ton drugiej rundzie. Wróciłem do tego, co robiłem wcześniej i również zostałem trafiony w drugiej rundzie”.


Robert Whittaker (20-5 MMA, 11-3 UFC) był w stanie odbić się od dwóch porażek z rzędu na początku swojej kariery w UFC z Courtem McGrr i Stephenem Thompsonem. Od tamtego czasu stoczył dziewięć zwycięskich walk, które ostatecznie doprowadziły go do zdobycia tytułu mistrza wagi średniej.

Robert Whittaker
„Ludzie mogą tego nie wiedzieć, ale już wcześniej przegrywałem. Przegrałem już wcześniej i wróciłem lepszy i właśnie to zamierzam zrobić. Nie mam złudzeń, że byłem nie do pokonania. Każdy może pokonać każdego w danym dniu. Wyliżę rany, wrócę na matę w poniedziałek i po prostu zacznę znowu trenować i spróbuję pokonać kolejnego faceta”.


Whittaker przyznaje, że zapasy mogły być dobrą strategią na Adesanyę, ale po prostu czuł się dobrze w stójce. To nie znaczy, że nie jest to część jego arsenału, Whittaker jeszcze tego nie pokazał.

Robert Whittaker
„Moje zapasy są czymś, co od dawna chciałem włączyć do moich walk, ale po prostu czułem się dobrze w stójce w ostatniej walce, że nie włączyłem zapasów do walki. Może się zdarzyć, że zobaczycie to w niedalekiej przyszłości, zobaczymy. Myślę, że otworzę oczy wielu ludziom”.




Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

BKFC 9: Artem Lobov i Jason Knight 2

Następny temat

Hector Lombard dołącza do organizacji Bare Knuckle FC

WHEY premium