SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Robert Roszkiewicz wygrał uniwersytecjie mistrzostwa USA

temat działu:

Sztuki Walki

Ilość wyświetleń tematu: 4787

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 108 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4858


za super expresem i onetem:
Polak mistrzem Ameryki
Robert Roszkiewicz (24 l.), polski zapaśnik z Northwest College w Wyoming, zdobył tytuł uniwersyteckiego mistrza USA w zapasach (chociaż uczęszcza dopiero do college'u).

Aby zostać mistrzem, Robert musiał stoczyć pięć walk. Wszystkie wygrał. Tylko zawodnik z Iowa sprawił mu trochę kłopotów, ale i tak przegrał 1:5.

Finały w hali sportowej w Ronchester oglądało pięć tysięcy widzów. Wśród nich byli także przedstawiciele uniwersytetów, które zabiegają o Roberta, chcą, by w zamian za stypendium walczył w ich barwach. W maju wraz Hubertem (swoim bratem bliźniakiem) Robert kończy college, specjalizacja - biznes. Bracia dobrze się uczą, mają średnią 4,6. Na uniwersytecie też dadzą sobie radę.

Kiedy drużyna Roberta wróciła do Powell - miasteczka, w którym siedzibę ma Northwest College, na ich przywitanie wyjechały na sygnale dwa wozy strażackie i dwustu mieszkańców. Zapaśnicy są bohaterami miasta, bowiem pierwszy raz w historii tej uczelni zostali mistrzami Ameryki.

Na pytanie, czy chciałby kiedyś zdobyć taki medal dla Polski, Robert odpowiada, że zawsze marzył, by walczyć na igrzyskach olimpijskich, ale będzie to trudne do pogodzenia z jego amerykańską karierą. - Dwóch srok za ogon łapać nie będę! - deklaruje. - A tak na serio, to z Polskiego Związku Zapaśniczego nikt do mnie nie dzwonił.

autor: Marta Kossecka-Rawicz

chora polityka tego związku, najlepsi odchodzą tam gdzie sianko, chcą walczyć w naszych barwach ale nikt się tym nie interesuje

Duży i dobry zawsze wygra z małym i złym

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 495 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7630
Bardzo dobrze, że walczy zagranicą, Tam przynajmniej ma z tego jakieś korzyści poza własną satysfakcją, u nas w kraju niestety tak jeszcze nie ma

"Nie wystarczy coś wiedzieć,
Trzeba umieć to zastosować,
Nie wystarczy chcieć, trzeba działać." (Goethe)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 108 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2715
Sądze że nie wyjechał tam dla kariery zapaśnika. Poprostu los go tam rzucił. Związek nie ma kasy i przecież to, że się nie interesują zawodnikami w innych krajach to jeszcze małe piwo.

W zeszłym roku przed mistrzostwami świata w USA, w kat. 66 kg. mistrz Polski odniósł kontuzje. Mogli wystawić wice mistrza Polski z tej wagi, który mieszka i trenuje w Stanach. Nie dość, że na to zasługiwał to jeszcze o wiele niższe koszta by mieli. Nie wystartował bo część ludzi w związku forsowała swojego kandydata. W końcu nikt nie pojechał, paranoja.

No, ale dziwne rzeczy się tam dzieją.

---------
Wrestling... for the man it`s real - A. Saitiev

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 387 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6551
macz1980 u nas szybko tak nie będzie chyba że sie dużo pozmienia ale w to wątpie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

KEM VO COMBAT

Następny temat

dynamika

Water