SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rezonans Magnetyczny- Proszę o pomoc

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2606

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 577
Witam. Nazywam się Anastazja.
Miałam dzisiaj Rezonans Magnetyczny. Poszłam na to badanie ponieważ przez 2 miesiące bolały mnie nadgarstki w pracy (nosiłam po 3 kg plus skręcałam śrubki) równiez ostatnimi czasy zaczęły mnie boleć łokcie. W tamtym roku wydawało mi się że doszło do urazu (podnosiłam ciężkie blachy) ale nie robiłam nic z tym,ponieważ byłam za granicą. Jak wróciłam do Polski to poszłam do ortopedy prywatnie i zrobił mi USG, nic nie wyszło. Miałam podejrzenia, że to może uszkodzenie chrząstki trójkątnej, poniewaz bolało mnie od strony małego palca..Wszystkie w sumie objawy na to wskazywały.Nadgarstki nadal mnie bolały i zdecydowałam się pójść na rezonans.Wynik: Brak wysięku w pochewkach ścięgien,widoczny jest natomiast wysięk w stawie promieniowo-łokciowym dalszym-odczyn zalany.
Czy to jest coś poważnego? Myslałam że to ból od nadgarstków promieniuje do łokcia, ale być może jest tak na odwrót? Jest to możliwe że od tego bolą mnie nadgarstki?I czym to może być spowodowane, urazem w pracy?Dopiero mam wizyte u ortopedy 28listopada i nie wiem czy mam czekać czy coś robić z tym i iść najszyciej do ortopedy? Na pewno taką samą mam sytuacje w prawej ręce i nie wiem czy mam robić drugi rezonans tak samo na drugą rękę, czy poczekać do wizyty? Czy można to sprawdzić nie rezonansem?
Bardzo proszę o opinie, bo niestety jestem w tym zielona :(
I czy rezonans bez kontrastu pokaże uszkodzenie chrząstki trójkątnej?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Generalnie jest w porządku jeśli chodzi o strukturę i nie ma żadnych uszkodzeń, chrząstka trójkątna bez cech uszkodzeń a więc ok , a same zaburzenie jest czynnościowe skutkujące wysiękiem w stawie.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 577
Dziękuje za informacje. Ale co dokładnie oznacza wysięk w stawie? To jest woda w stawie? I jak mogę zacząć to leczyć? Wizytę mam dopiero 28 listopada, jest możliwość że się pogorszy do tego czasu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Tak czasem się potocznie określa jako woda natomiast jest to płyn stawowy co ma trochę inny skład (powstaje ze składników osocza) i służy głownie wymianie składników odżywczych oraz amortyzuje i nadaje śliskość na powierzchniach chrząstek stawowych. W celu leczenie należy wyrównać napięcia w tkance wpływających bezpośrednio na staw i przywrócić i umożliwić prawidłową wymianę składników odżywczych w tym celu należałoby wybrać się na terapię do fizjoterapeuty / osteopaty.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 577
Dziękuję za odpowiedź! Jeszcze chciałam się zapytać czy żeby to wykryć na drugiej ręce (bo z obiema mam ten sam problem) to muszę zrobić drugi rezonans czy na zdjęciu RTG wyjdzie wysięk?Bo na USG jak byłam prywatnie to ortopeda nic nie wykrył. Teraz idę do innego i już chciałabym z dwoma zacząć coś robić bo mnie bolą.Dziekuje za informację!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Na badaniu RTG nie wyjdzie na USG tak , skoro problem jest z dwoma należałoby się skupić dlaczego on powstaje co może być związane bezpośrednio np. charakterem pracy czy aktywnością fizyczną
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

stawy łokciowe- lekarz

Następny temat

Lipomastia - czy konieczna jest liposukcja?

WHEY premium