SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rekompozycja na IF

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1374

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 524
Witam od dwóch miesięcy jestem na ujemnym deficycie, nie jest to żaden IF ani dieta gdyż uważam, że odchudzanie sprowadza się tylko do ujemnego deficytu kalorycznego, więc jem na co mam ochotę, a masa spada.

Miałem w planach po redukcji do odpowiedniej wagi zacząć cykl masowy, natomiast natknąłem się na rekompozycje na IF. Aktualnie nie ćwiczę jako tak gdyż uważam, że bez anabolizmu lub wcześniejszej masy nie ma sensu machać ciężarami, lepiej ten czas poświęcić ewentualnie na aeroby.



Oblicz kaloryczność dla dni treningowych i nie treningowych:
Redukcja/rzeźba:
W dni treningowe +10% kcal,
W dni nietreningowe -35% kcal.
Rekompozycja ciała:
W dni treningowe +20% kcal,
W dni nietreningowe -20% kcal.

Czyste masowanie:
W dni treningowe +40% kcal,
W dni nietreningowe -10% kcal.
Makroskładniki:
Białko:
Na stałym poziomie w oba dni. 2,5-3g na kg czystej masy ciała*

* - czystą masę ciała obliczamy odejmując % tkanki tłuszczowej. Dla przykładu osobnik ważący 100kg i mający 25% tkanki tłuszczowej - 100kg - 25% = 75kg. To jest czysta masa ciała.
Tłuszcze:
Jak piszą na Rippedbody - tłuszcze są Twoim wrogiem. Należy ustawić tłuszcz bardzo nisko w dni treningowe, w dni nietreningowe można trochę więcej. Tłuszcze oscylują w granicy 30-60g.
Węglowodany:
Nasze źródło energii. Wartości węglowodanów będą bardzo wysokie (niektórych może to przerazić).
Węglowodany stanowią resztę zapotrzebowania.



Wynika z tego, że pomimo tego iż wiele osób twierdzi że nie da się jednocześnie budować masy i gubić tłuszczu, to jednak się da. Proszę tylko aby odpowiedzi były obiektywne, bo trzeba pamiętać, że sam IF wszystkich zaskoczył. Jeszcze kilka lat temu uznalibyśmy to za kulturystyczną herezje.

Do rzeczy mam kilka pytań i wątpliwości.

1. Jeżeli jest to protokół IF to nawet w dni treningowe musimy się mieścić w oknie żywienia ( tak mi się przynajmniej wydaje ) i teraz jak to się ma np. do teori, że na podczas budowania masy mięśniowej powinniśmy jak najdłużej pozostawać w stanie anabolizmu ? Tak twierdzy między innymi Michał Karmowski.

2. Jaki trening powinien być zastosowany do takiej rekompozycji ? Strike na masę ?

Mam jeszcze kilka pytań, ale ich nie pamiętam mam nadzieje, że wyjdą w trakcie rozmowy, gdy będę czytał wasze odpowiedzi.

Jeszcze dwa pytanka z innej pułki.

3. Co myślicie o jedzeniu śmieciowym i "zdrowym" ja sam na redukcji codziennie jadłem pizze 1000 kcl i dobijałem 500 czymś innym i bez problemu schudłem. Nie widziałem również żadnych negatywnych skutków do mojej pierwsze diety która również była udana jednak wtedy to byłą dieta zbilansowana z naciskiem na białko.

4. Jeszcze pytanko co do treningu na masę jak z progresem ciężarów jak go ustalić oraz dobrać ciężar na początek. Mówimy o splicie 3x w tygodniu.

Mam nadzieję, że w odpowiedziach nie trafie ani na entuzjastów IF ani na jego przeciwników. IF działa, wiem to ze swoich doświadczeń przynajmniej jeśli chodzi o redukcje, aczkolwiek jest to dieta jak każda inna z tym, że daje poczucie sytości. Zapraszam do komentowania !
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tania dieta redukcyjna do oceny

Następny temat

Dieta na Mase dla Ektomorfika 49 kg 174 cm

WHEY premium