SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Regeneracja i wzrost mięśni

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 124

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10888 Napisanych postów 49845 Wiek 27 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam
Czy mięśnie po treningu regenerują się i rosną jedynie podczas snu czy np również kiedy odpoczywamy (leżymy)? Zdaje sobie sprawę że sen jest najefektywniejszym sposobem na regenerację ale nurtuje mnie czy jeżeli mam w ciągu dnia 30min wolnego czasu i wiadomo że nie zdolam usnąć to czy np położenie się cokolwiek da czy na mięśnie taki zabieg w ogóle nie działa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 SEBASTIAN SZMIT Moderator
Ekspert
Szacuny 7517 Napisanych postów 79347 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 668276
Witam , regeneracja to proces, w którym dochodzi do odnowy, odbudowy i wzrostu komórek mięśni, które uległy uszkodzeniom. Należy zaznaczyć, że to nieodłączny element każdego treningu siłowego, a odbywa się w czasie pomiędzy kolejnymi pobytami na siłowni nie koniecznie tylko podczas snu .
Regeneracja mięśni zależy także od cech indywidualnych danego trenującego. Można jednak wyróżnić najbardziej ogólne procesy, które zachodzą w tym czasie w twoim organizmie.
Proces synteza białka: To własnie ten proces prowadzi do wzrostu mięśni. 4 godziny po treningu są kluczowe , w tym czasie nasz organizm jest w stanie zsyntezować nawet o 50% więcej białek niz zazwyczaj.
Następny to odbudowa włókien mięśniowych: Mikrourazy we włóknach mięśniowych sa normalną częścią ćwiczeń. Szczególnie, gdy silnie „ katujemy” nasze mięśnie. Regeneracja po treningu pozwala tym włóknom się zagoić i wzmocnić.
Uzupełnienie płynów: W trakcie treningu obficie się pocimy . Nawodnienie przed, w trakcie i po treningu jest ważne, ponieważ płyny pomagają dostarczyć składniki odżywcze do organów i mieśni przez układ krwionośny co przekłada się na późniejszy progres .
Polecamy również: Jak przyspieszyć regenerację? Co utrudnia regenerację mięśni?

Usuwanie produktów przemiany materii: Kwasy kumuluja się podczas treningu, a regeneracja daje ciału czas na przywrócenie prawidłowego PH mięśniowego i przywrócenie śródmięśniowego przepływu krwi w celu miedzy innymi dostarczenia tlenu.
Dodatkowo bardzo ważnym czynnikiem regeneracji a zarazem wzrostu mięśni , jest zbilansowana dieta oraz suplementacja .
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja a suplementacja

injelly