SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Regeneracja - dobór suplementów

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1516

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witajcie , pracuje fizycznie po 10h dziennie . Raz jest lzej raz gorzej ale często przychodzę lekko albo bardziej zmęczony. Chciałbym dorzucić do tego jakieś lekkie treningi na siłowni wieczorami . Ale wiem ze potrzebuje coś na lepszą regenerację. Jakieś 8-10 lat temu cwiczylem przez 3 lata . Teraz chce wrócić do wszystkiego . Jem i spożywam w większości produkty białkowe typu serki wiejskie , skyry. Domowe obiadki z kurakiem, będę chciał w najbliższym czasie zrobić sobie dietę i zredukować trochę. Sylwetkę mam raczej dobra choć trochę ulana, ale na diety przyjdzie czas w najbliższym czasie . Teraz chce dorzucić sobie treningi wieczorem a niebawem ogarnę sobie dietę. Potrzebuje suplementów na lepszą regenerację żebym dał radę z tym wszystkim . Kupię sobie napęwno omega 3 i vitamin olimpowskie (a może jakieś inne) napęwno potrzebuje aminokwasów tylko nie wiem jakie . I co jeszcze mógłbym kupić? Kreatynę ? No nie wiem mordy . Już długo nie siedzę w temacie . Pomóżcie mi coś bo na dniach chce wrócić na siłownię
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776851

Nie ma sensu dorzucać teraz suplementów jak nie masz diety. Suplement to uzupełnienie diety, a jeśli jej nie masz to dorzucanie suplementacji trochę mija się z celem.
Oczywiście możesz teraz wprowadzić jakieś suplementy typu kwasy omega 3, witaminę D jeśli masz jakieś braki (co powinieneś potwierdzić badaniem) czy inne poprawiające jakość snu, ale poza tym raczej odpuść suplementy do czasu, w którym zaczniesz mieć dietę bo po prostu nie wykorzystasz potencjału tych suplementów i tylko stracisz kasę.

Białko/aminokwasy też niepotrzebne na Twoim etapie.

Jednak jeśli chcesz faktycznie się rozwijać na siłowni to dieta to podstawa, jedzenie domowe czy skyrów jest w porządku, ale nie na oko tylko dokładnie wyliczone co i ile trzeba. Bo jednak mimo wszystko im dokładniej podejdziemy do kwestii naszej diety tym lepszych efektów możemy oczekiwać.
Praca fizyczna nie pomaga w budowaniu formy ale da się to ogarnąć jeśli wszystko zepniesz dobrze. Musisz mieć trening dostosowany do siebie, dietę uwzględniającą Twoją pracę fizyczną i odpowiednią ilość snu bo to najważniejszy czynnik regeneracyjny.

Ja bym się na Twoim miejscu wstrzymał z suplami i ruszył porządnie jak będzie dieta.

Polecamy również: Fundamenty suplementacji - od czego zacząć?




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2022-07-26 10:32:18

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 70 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 16526
Hej to ja jestem autorem tego tematu ,odzyskalem haslo i pisze bo temat ma sie tak ze chcialbym zwiekszyc swoja regeneracje i nawet jezeli nie wycisne tych 100% z diety to i tak wiem ze jem raczej lepiej niz przecietna osoba (w sensie zwracam uwage na produkty itd ) wiec wydaje mi sie ze te amino dalo by rade , z kreatyna itd narazie sie wstrsykam,fakt to sluszna uwaga ze jest narazie za wczesnie. Doradzcie mi cos mordy bo czuje ze po silowni i mojej dniowce to na koniec tygodni bede jak zombie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776851
Tylko tutaj nie ma co więcej doradzić niestety. Jeśli śpisz odpowiednią długość to tylko poprawa diety może spowodować, że regeneracja będzie lepsza.
Możesz oczywiście kupić jakieś suplementy wspomagające sen i jego jakość, ale to dieta w procesie regeneracji ma zasadnicze znaczenie.
A jeśli czujesz, że nie wyrabiasz z regeneracją to musisz zmniejszyć intensywność treningów na siłowni bo raczej z pracy nie dasz rady zrezygnować.
Niestety nie ma magicznych sposobów dieta i sen to podstawa,a jak któreś kuleje to regeneracje może podobnie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Usunięty przez rion10 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 568 Napisanych postów 929 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 37445
Sen kolego najważniejszy jeśli chodzi o regenerację, szczególnie przy pracy fizycznej no i odpowiednia ilość kcal w diecie. Ja trenuje z rana i dopiero później praca i gdy popołudniami brakuje mi sił na resztę obowiązków to robię tzw. turbo drzemke. Kawa + 20/25min drzemki. Naprawdę robi robotę i snu nie zaburza wieczorem. Mogło by się to u Ciebie sprawdzić gdy wrócisz po pracy i opadniesz z sił. A wydaje mi się że tu może być problem jeśli treningi będziesz robił wieczorem.

S ex
A lkohol
A naboliki

...
Napisał(a)
Usunięty przez Banan za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 26 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 70 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 16526
Słuchajcie mordy a sauna może mi pomóc w regeneracji po treningu ? Wpłynie jakoś pozytywnie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 31 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 871
na pewno nie po samym treningu ani przed, w dzień wolny sesysjke można zarzucić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Myślę, że przede wszystkim powinieneś skupić się na prawidłowym odżywianiu i doborze treningu siłowego. Tutaj należy sprawdzić to w dziale odżywianie i trening dla początkujących. Właśnie głównie od diety zależna będzie Twoja regeneracja. Kolejnym czynnikiem decydującym o tym będzie odpowiednia ilość i jakość snu.

https://www.sfd.pl/art/Lifestyle/Higiena_snu,_jak_o_nią_zadbać_-a1059.html

Wtedy można będzie zastanowić się nad suplementami. Z podstaw pod kątem pracy mięśni: kreatyna, beta alanina, cytrulina.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Anoreksja, a zapotrzebowanie kaloryczne

Wiecej