SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Redukcja ze sporej wagi [125 kg]

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3599

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 21 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 759
Witam wszystkich.Rok temu mi sie udalo ze 120 zjechac do 93k ale z coraz gorszego samopoczucia i problemow osobistych odpuscilem diete i teraz taki efekt.
Chcialbym znowu osiagnac taki wynik a mianowicie 90-100 kg.Ponizej wstawiam zalacznik jak mniej wiecej jem od 2 tygodni {podobnie jadlem na poprzedniej redukcji} ale cos chyba za malo kalori mi wyszlo bo ze wzoru wyszlo mi ~~3200 a wiec odjac 300kcal na redukcji i wychodzi ze powinienem spozywac 2900-2800 kcal.Licze na waszą pomoc i z góry dziekuje.

Waga : 125
Wzrost : 182
Obwód klatki : 130
Obwód ramienia : 47
Obwód talii : 110
Obwód uda : 78
Obwód łydki : 49
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : ~40%
Aktywność w ciągu dnia : szkoła
Uprawiany sport lub inne formy aktywności :4-5 razy w tygodniu trening silowy {Troche ponad rok stazu a wiec silownia nie jest mi obca ale treningi odbywaly sie bez trzymania michy}
Odżywianie : Rok temu trzymalem diete ale teraz jadlem co popadnie {od 2 tygodni staram sie jesc ponizej 3k kcal}
Cel : redukcja
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : Wedlug podstawowych badan :zdrowy
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : Czasem bialko w prochu i jakies bcaa po treningu
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : Tak/Czasem stosuje bialko w prochu
Stosowane wcześniej diety : Rok temu stosowalem i startowalem ze 120 kg i udalo mi sie zjechac do 93 kg ale coraz gorsze samopoczucie i problemy osobiste dieta zostala odpuszczona i teraz taki efekt.

Posilek nr 1 jest o 8 zle mi sie wpisalo w tabele.

Zmieniony przez - Ori578 w dniu 2017-10-29 00:06:45

Zmieniony przez - Ori578 w dniu 2017-10-29 00:08:54

Zmieniony przez - Ori578 w dniu 2017-10-29 00:10:16

Sprawdź ile masz % tłuszczu?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4596 Napisanych postów 70401 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 598887
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 21 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 759
Do ilu podbic?Zawsze mi sie wydawalo ze tluszcze na redukcji to slaba opcja :) A reszta jak wyglada w miare okej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 702 Wiek 37 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 10354
Mysle, ze "slabo" odnosilo sie do calosci jadlospisu a nie tylko do tluszczy...

Tluszczy z 1g na kg masy ciala, mniej wiecej, chociaz ryzykujac stwierdzenie, ze twoja wiedza na temat zywienia (nie jego ilosci...tak musialem :D ) ma raczej marginalny zakres proponuje nie eksperymentowac i poleciec standardem.

Twoj jadlospis jest mega jalowy, ubogi w skladniki odzywcze. Brakuje warzyw, ryb no i wszystkiego...ale wstawiles jeden dzien. Z uwagi na to co piszesz mysle, ze kolejne nie obfituja w fajerwerki zywieniowe. Powiniebes duzo poczytac o podstawach ukladania diety, doborze makroelementow i zrodlach, z ktorych mozesz je czerpac etc

No i cos co mi nie pasuje... jestem starszy prawie dwa razy (musze jesc mniej - twoj mlody organizm przetworzy (to w uproszczeniu, nie ma sensu zasmiecac i tak pustej w tym temacie glowy) szybciej wieksze ilosci pozywienia, jestes z 5 cm wyzszy i 45 kg ciezszy trenujac 4 razy silowo w tyg...ja na redukcji teraz wcinam 2400 kcal.,,also proponowany przez Ciebie deficyt bedzie spory.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
No raczej dużej wiedzy nie mam nie kłócę się nawet w tej kwestii.Jałowo bo mam w głowie zakodowane takie informacje np że ziemniaków nie powinno się jeść, mięs tłustych też nie ,tylko jakieś chude indyki i kurczaki itp.No dużo się nie pomyliłeś jeśli chodzi o pozostałe dni bo codziennie jem tak samo.Twierdzisz że powinnienem podbić kcal ?Jeśli tak do ilu?Ryb nie jadam ale za to omege3 w tabletkach biorę.A jak to z tymi warzywami i owocami bo jedni mówią że powinno się jeść dużo drudzy wręcz przeciwnie.

Zmieniony przez - Ori578 w dniu 2017-10-29 01:31:38

Zmieniony przez - Ori578 w dniu 2017-10-29 01:32:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 702 Wiek 37 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 10354
A czemu nie jadasz? Gryza? Nie jest to jedynie sluszne zrodlo omega 3, mozna uzywac np siemienia lnianego (taniej sporo, ja akurat nie uzywam) poza tym ryby daja sporo bialka i/lub tluszczy.

Przy tym stanie chorobowym z jakim sie borykasz tzn. z otyloscia mozesz pozwolic sobie na wiekszy deficyt kaloryczny, jasne, ale musi byc to wtedy dieta skonstruowana w sposob zapewniajacy organizmowi oprocz niezbednej energii, mikroelementy. Poza tym wczesniejsze odchudzanie, ktore przeprowadziles to...problemy zyciowe co pewnie nie jest dla Ciebie nowoscia maja wszyscy a 30 kg ktore "zgubiles" i z powrptem znalazles to nie nosi sie pod pacha w tajemnicy przed swiatem. Zastanow sie czy ta metoda, ktora przeprowadziles wczesniej to w krotkim czasie nie przyczynila sie do efektu jojo (przypomne, 30 kg nie nosi sie w kieszeni)

Tak jak wczesniej twoja wiedza jest...nie jest, nie ma. Musisz poczytac o podstawach bo one pozwola Ci na wlasciwe podejscie do jedzenia i zmiane nawykow zywieniowych. Zaraz zapodam linki.

Zmieniony przez - abdulkanarek w dniu 2017-10-29 01:49:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Nwm czy wszyscy mają takie jak ja miałem czy nie.Ale zostawmy problemy osobiste w spokoju ;).
Tamta redukcja trwała pół roku a z tego co wiem efekt jojo powstaje jak w zbyt krótkim czasie zbyt dużo się zgubi.Nie rozumiem o co chodzi że zdaniem ze nie nosi się pod pachą?To czekam na linki.

Zmieniony przez - Ori578 w dniu 2017-10-29 01:52:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 281 Napisanych postów 480 Wiek 21 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 29900
Stanowczo za mało kalorii, przyjmij wartości 2g białka/1-1,3g tłuszczu/reszta węglowodany
Skoro Twoje zapotrzebowanie to 3200 odejmij na początku 300 kcal i obserwuj ciało, oraz mierz obwody co tydzień, dwa. Do diety musisz wrzucić zdecydowanie więcej warzyw, bo jadłospis jest ubogi w witaminy.

Podstawy:

Źródła węgli -> http://www.sfd.pl/-t1135388.html

Źródła białka -> http://www.sfd.pl/-t1135440.html-

Źródła tłuszczu -> http://www.sfd.pl/-t1135648.html

Pierwsza redukcja -> http://m.sfd.pl/[art]_PIERWSZA_REDUKCJA__PRZYGOTOWANIE_DO_DIETY.-t681908.html

Powodzenia! (:
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3110 Napisanych postów 58562 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 661675
Wprowadź zalecane zmiany i wklej jeszcze raz poprawioną rozpiskę diety. Tłuszcze w ilości 1g/kg masy ciała. U Ciebie jest ich Zdecydowanie zbyt mało.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Takie coś mi teraz wyszło biorąc pod uwagę wasze odpowiedzi:

Zmieniony przez - Ori578 w dniu 2017-10-29 11:31:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4596 Napisanych postów 70401 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 598887
Dlaczego tak klucZowo trzymasz się tego serka / twarogu na kolacje ? Nie trzeba jesc twarogu , można zdecydowanie zjesc smaczniejszy i pozywniejszy posiłek
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czym dobić węglowodany?

;