SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja wagi pod sporty walki

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5521

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Witam!

Na początku zaznaczę, że czytałem regulamin i wiem, że powinienem zacząć od przeczytania najważniejszych tematów działu ale ich wielka ilość umożliwia zapoznanie się jedynie z kilkoma z których ja, jako osoba nie mająca dużej wiedzy z zakresu odżywiania nie jestem w stanie wyciągnąć konkretnych wniosków. Tym bardziej biorąc pod uwagę fakt, że nie chcę dokonać błędnej analizy, co nie przyniosło by pożądanych efektów. Liczę więc na wyrozumiałość i indywidualne rozpatrzenie mojej sytuacji.

Uprawiam sporty walki i zawsze trzymałem się w niskich wagach przeważnie utrzymując masę swojego ciała na poziomie 61-63 kg, którą przed ewentualnymi zawodami/sparingami redukowałem do poziomu 57-60 kg na szybko poprzez bieganie, unikanie jedzenia itd. Uprawiałem regularne treningi ćwicząc sztuki walki nawet 7 razy tygodniowo dodatkowo pływając i czasami biegając. Jakiś czas temu w skutek pewnych kwestii musiałem uniesportowić lekko swój tryb życia, co poskutkowało niezdrowym odżywianiem (np. fast foody, nieregularne posiłki) i małą ilością ruchu (praktycznie zerową). W konsekwencji w/w czynów moja waga wzrosła do niepokojącego stanu wynoszącego na dzień dzisiejszy 72 kg (w pewnym momencie nawet 74), co wg. wskaźnika BMI jest już nadwagą. Jako, że zamierzam powrócić do czynnego startowania w walkach chciałbym zasięgnąć od działowych ekspertów porady dotyczącej w miarę możliwie szybkiego powrotu do stanu poprzedniego w postaci np. sugestii dotyczących diety, suplementacji bądź dodatkowych sposobów ćwiczeń.

W obecnej chwili wróciłem do czynnych treningów SW tj. ok 5-6 razy w tygodniu a przez miesiąc dodatkowo pływałem. Co do diety to nie mam generalnego pomysłu, jak się żywić by utrzymać dobrą formę a jednocześnie zasilać organizm do intensywnych zajęć na sekcji. Dodam, że cały czas stosuję z suplementów Carbo Olimpu, Multipack Treca oraz ostatnio również L-Karnitynę (chociaż nie zauważyłem jej pozytywnego wpływu w żaden sposób). Jestem również w posiadaniu Omega-3 i Tribulusa, które planowałem niedługo przetestować. Dawniej stosowałem też Białko ale już dawno temu. Generalnie nie wiem, co sądzicie o spalaczach tłuszczu, bo słyszałem o nich zarówno pozytywne opinie, jak i negatywne tj. że te o największej skuteczności negatywnie wpływają na organizm. Dodam jeszcze, że w głównej mierze chodzi mi również o pozbycie się nadmiaru brzucha, który pojawił się na miejscu tzw. "kratki".

Docelowo liczyłbym na jakieś solidne efekty przynajmniej do stycznia albo marca, chociaż wiem, że do wszystkiego trzeba dążyć małymi kroczkami!

Liczę na rady i z góry dziękuje za poświęcony czasu!

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 19

Waga: 72

Wzrost: 165

Obwód klatki: -

Obwód ramienia: -

Obwód talii: -

Obwód uda: -

Obwód łydki: -

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: Duży

Aktywność w ciągu dnia: Szkoła

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: Sztuki walki (5-6 razy w tyg. w godzinach wieczornych)

Odżywianie: Ostatnimi czasy niezdrowe jedzenie.

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: brak

Stan zdrowia: Dobry, poświadczony wynikami badań sportowych

Preferowane formy aktywności fizycznej: SW, bieganie, pływanie (treningi kondycyjne), ćw aerobowe

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: Z redukcyjnych chyba tylko L-Karnityna

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: Jest możliwe

Stosowane wcześniej diety: -
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
OK. Spróbuje jeszcze raz z tymi podstawami i może w końcu będę wiedział co źle robię.

Dzięki za poświęcenie czasu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 168 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3220
Twoim problemem nie jest tłuszczyk tylko głowa, piszesz ze jesz niezdrowe jedzenie i pytasz o spalacze.
Oblicz zapotrzebowanie, ułóż jadłospis na 0 i daj do oceny. Na BMI nie patrz, ja gdy startowałem miałem BMI w granicach sporej nadwagi a byłem takim sucharem, że żal było patrzeć :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Tak, jak pisałem odchodzę już obecnie od niezdrowego jedzenia. Jakbyś mi jeszcze doradził jak obliczyć zapotrzebowanie (wiem, ze był jakiś wzór ale go nie pamiętam) i podpowiedział od czego zacząć układanie tej diety to byłbym wdzięczny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
wzór i podstawy układania diety są w postach podwieszonych.

pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Zapotrzebowanie wyliczone wzorem masa ciała x 24 x wsp. aktywności (1-1,5) wynosi ok. 2500 kcal.

A poniżej przykład posiłków dziennych. Mam nadzieje, że dobrze to ułożyłem. Liczę na rady.

Śniadanie

2 jaja na twardo + majonez (pół łyżki stołowej) – ok. 160 kalorii + 90 kalorii

2 kromki chleba WASA + 2x plaster szynki/sera – 50 kcal + ok. 200 kcal

150 ML Jogurtu owocowego + musli – 90 kcal + ok. 100 kcal

Obiad

Zupa ogórkowa + Kurczak gotowany + ziemniaki + surówka z pomidorów = 42 kcal + ok. 100 kcal + 85 kcal + 14 kcal.

Kolacja

2 kromki chleba WASA + 2x plaster szynki/sera – 50 kcal + ok. 200 kcal

150 ml Jogurtu owocowego – 90 kcal

2 x kiwi – 80 kcal

Łącznie kalorii 1351
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
no właśnie 2500, więc dlaczego rozpisałeś na 1350kcal?

pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Bo do tego dochodzi np. Carbo, które stosuję przed/w trakcie treningów i zostawiam margines na np. jakiś jogurt, owoc czy sałatkę na ew. II śniadanie bądź podwieczorek. A najbardziej efektowny jest z tego co wyczytałem ujemny bilans kaloryczny (gdzieś znalazłem nawet przykład diety bazującej na <1000 kcal).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
takie diety to głodówki, chcesz mieć sportową czy anorektyczną sylwetkę?
100g carbo to niecałe 400 kcal, a takiej ilości pewnie nie jesz, jogurt to groszowe sprawy, warzyw nie wliczaj. Rozpisz to jeszcze raz by było tyle kalorii ile musisz dostarczyć. Przede wszystkim uwzględnij jak piszesz - II śniadanie i podwieczorek, dieta to nie tylko śniadanie, obiad, kolacja, ale to co jesz w ciągu całego dnia.

pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Teraz poprawiłem tak, aby było mniej więcej 2500.

Śniadanie

2 jaja na twardo + majonez (pół łyżki stołowej) - ok. 160 kalorii + 90 kalorii

2 kromki chleba WASA + 2x plaster szynki/sera - 50 kcal + ok. 200 kcal

150 ML Jogurtu owocowego + musli - 90 kcal + ok. 100 kcal

Pomidor &#8211; 20 kcal

Sok pomarańczowy 43 kcal

II Śniadanie

150 ml jogurtu + musli &#8211; 250 kcal
Gruszka &#8211; 54 kcal
Drożdżówka &#8211; 290 kcal

Obiad

Zupa ogórkowa + Kurczak gotowany + ziemniaki + surówka z pomidorów = 42 kcal + ok. 100 kcal + 85 kcal + 14 kcal.

Podwieczorek

2 x Banan &#8211; 190 kcal

Suplementacja około treningowa

Carbo 100 g- 400 kcal

Kolacja

2 kromki chleba WASA + 2x plaster szynki/sera - 50 kcal + ok. 200 kcal

150 ml Jogurtu owocowego - 90 kcal

2 x kiwi - 80 kcal

Łącznie 2598 kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
jogurt owocowy odpada, daj naturalny. musli sam robisz?
zamiast wazy pieczywo pełnoziarniste.
daj więcej tych jajek.

w 2 śniadaniu brak białka i tłuszczów.
drożdżówka odpada.

ziemniaki tylko po treningu ewentualnie.

podwieczorek odpada.
to ma być posiłek przed treningiem przecież!

100g carbo? maraton biegniesz na tym treningu?

gdzie posiłek po treningowy?

kolacja cała odpada.

NIE PATRZ TYLKO NA KALORIE, OBLICZAJĄC ZAPOTRZEBOWANIE POWINIENEŚ PODZIELIĆ JE TAK BYŚ ODPOWIEDNIĄ ICH ILOŚĆ DOSTARCZAŁ Z BIAŁKA, WĘGLOWODANÓW I TŁUSZCZÓW, TY TEGO NIE ZROBIŁEŚ CZEGO EFEKTEM DIETA NADAJE SIĘ TYLKO DO JEDNEGO - DO DUPY!!

pzdr/


Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2010-11-08 23:02:07

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Musli to raczej ze sklepu. Jajek bym dał w takim razie 3 albo 4.

A gdybym w II śniadaniu dodał w takim razie zamiast tej drożdżówki coś z ryb np. śledzia czy łososia? Co do tłuszczów to wrzuciłbym Omega-3 z suplementów.

Z ziemniakami w takim razie bym spasował całkowicie.

A dlaczego ten podwieczorek odpada? Przecież nie miałoby sensu jedzenie czegoś "ciężkiego" przed treningiem....

Carbo bym zredukował do 50g a posiłkiem po treningowym miała być z założenia kolacja, chociaż domyślam się, że jest ona nieodpowiednia wieczorną porą...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Do oceny/poprawy

Następny temat

Dieta na masę początkujący sprawdzenie/poprawka

WHEY premium