SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja tknki tłuszczowej

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 938

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 34 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 17
Witam wszystkich. Mam 27 lat i chciałbym zacząć przygodę z siłownią a przede wszystkim z prawidłową dietą(nie wiedziałem w jakim dziale napisać). W 2009 roku ważyłem 75-76 kg przy wzroście 180 cm a teraz ważę 90 kg W ciągu 6 lat choroby na która choruję od 2011 roku (choroba psychiczna) przytyłem 15- 14 kg. Leki mi pomogły ale całkowicie zniszczyły moją sylwetkę(po lekach się diametralnie tyje) plus siedzący tryb życia sprawiły, że te kilogramy się pojawiły :( Często jak patrzę na lustro to sobię myślę, że jestem cieniem człowieka, którym byłem dawniej..Przy okazji miałem ciągoty do fastfoodów, jedzenia chipsów. (wiem częściowo to moja "zasługa", że tyle przytyłem). Chciałbym wrócić do starej wagi ale może być to niemożliwe przy tak wielkich dawkach leków :(:( Zamieszczam zdjęcia mojej sylwetki przed leczeniem i po leczeniu. Chciałbym to bardzo zmienić bym mógł wyglądać tak jak dawniej. Chciałem się po prostu z kimś tutaj podzielić :). Chciałbym się zmotywować do treningu jak i stosowania diety :)










Zmieniony przez - Tomassoni w dniu 2017-02-15 10:27:36
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1113 Napisanych postów 3756 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68179
Witaj :).
W życiu są czasem ważniejsze rzeczy, niż sylwetka i w ogóle wygląd - nie dołuj sam siebie myśleniem, że źle wyglądasz, bo to nie Twoja wina... Czy konsultowałeś sprawę leków z lekarzem i mówiłeś o problemie nadwagi? Czasem można zmienić lek na taki, który nie powoduje aż takich skutków ubocznych, tzn. tak dużego apetytu.
Dietą na pewno warto się zająć, a także zmienić tryb życia na bardziej ruchliwy - to może zmniejszyć problem z sylwetką, ale także pomóc Tobie w zyskaniu dobrej formy psychicznej, poprawić nastrój.
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 34 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 17
Droga Pani M-ko. Mówiłem ogólnie już wcześniej o nadwadze lekarzowi. Te leki, które mam "rzekomo" nie powodują tycia aczkolwiek na nich przytyłem. Był okres gdy wprowadzono mi te leki to schudłem 5 kg w ciągu....... 1,5 - 2 tygodni ale to była wtedy ciężka harówka(mam słabą kondycję). Jeździłem 30 minut dziennie czasem nawet po godzinie na rowerku stacjonarnym przez okres wyżej wspomniany. Jadłem mniejsze a częstsze posiłki i jakoś dało radę. Może przyczyną jest, że później wróciłem do tak zwanego "obżarstwa"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6235 Napisanych postów 75819 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753598
Jazda na rowerku nie jest ciężkim wysiłkiem. Każdy na początku ma ciężko, więc nie ma co się dziwić. Polecam skupić się na treningach siłowych. Są one podstawą. Wpływ na Twoją sylwetkę i zdrowie ma aktywność fizyczna i odżywianie a nie leki.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1113 Napisanych postów 3756 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68179
Tomassoni
Droga Pani M-ko. Mówiłem ogólnie już wcześniej o nadwadze lekarzowi. Te leki, które mam "rzekomo" nie powodują tycia aczkolwiek na nich przytyłem. Był okres gdy wprowadzono mi te leki to schudłem 5 kg w ciągu....... 1,5 - 2 tygodni ale to była wtedy ciężka harówka(mam słabą kondycję). Jeździłem 30 minut dziennie czasem nawet po godzinie na rowerku stacjonarnym przez okres wyżej wspomniany. Jadłem mniejsze a częstsze posiłki i jakoś dało radę. Może przyczyną jest, że później wróciłem do tak zwanego "obżarstwa"


Jeśli leki same w sobie nie "tuczą" i potrafiłeś na nich schudnąć, to jesteś wygrany i najprawdopodobniej uda Ci się to ponownie.
Nie masz się co dziwić, że przytyłeś objadając się, bo to spotyka wszystkich, którzy jedzą za dużo i mają mało ruchu... Teraz po prostu trzeba wprowadzić odpowiednią dietę i aktywność, żeby to spalić.
Tak, jak napisał domer, trening siłowy byłby tutaj pomocny. Ale najważniejsze, żebyś w ogóle starał się być aktywny i stopniowo zwiększał kondycję. Nic na siłę, nie zamęczaj się ponad swoje siły, tylko rób tyle, ile dasz radę i z biegiem czasu będzie coraz lepiej. Ważna jest regeneracja między treningami.
Posiłki nie muszą być częste - ważniejsze, ile i czego zjadasz w sumie w ciągu dnia, a liczba posiłków może być różna 3-5 - jak Ci wygodnie.

Pozdrawiam.

P.S.Na forum nie pisz "Pan", "Pani", tylko jesteśmy na "Ty" niezależnie od wieku ;).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy takie odżywianie może być?

Następny temat

Redukcja a zapotrzebowanie kaloryczne

Wiecej