SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja tkanki tłuszczowej - poważna sprawa

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3859

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

21 lat

Waga

98 kg

Wzrost

181

Staż treningowy

2 lata 4 miesiace (Stan na maj 2012)

Obwód pasa

97 cm (W najszerszym miejscu)

Obwód klatki piersiowej

121 cm

Obwód uda

64,5 cm oraz 62,5 cm

Stan zdrowia

Dobry (Aczkolwiek lekkie nadcisnienie tetnicze)

Możliwosci finansowe

600-700 zł miesiecznie

Cel/problem/opis

Zredukowanie tkanki tluszczowej do minimum, preferowane rowniez wyrzezbienie sylwetki
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 128 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6363
Witam wszystkich forumowiczów, koksów i świeżo upieczonych kulturystów :) Jest to mój pierwszy temat dlatego trzeba zrobić dobre wrażenie i sie przywitac. A więc Witam

Jak w temacie, planuje przejść na dietę redukcyjną, która pozwoli mi zrzucić kilkanaście kilogramów tłuszczu i pomoze zastapic je miesniami

Pare słów o mojej budowie:

Jestem typem Mezomorfika, szybko nabieram masę (w większości mięsniową) jak i potrafie zrzucic bez wiekszych problemow mase tłuszczowa zachowujac przy tym nabyte miesnie. jednak od pewnego momentu zaczelo mi zalewac w wiekszym stopniu brzuch a to mi sie juz nie podoba :D Jem o roznych godzinach, nie licze kalorii, a przyszedl czas to zmienic.

Staż na silowni to 2 lata i 4 miesiace. Wymiary:
Biceps: 43 cm prawy, 41,8 cm lewy
Klatka piersiowa: 121 cm
Brzuch (owa "oponka" :D 97 cm)
Uda: 64,5cm oraz 62,5 cm
łydki: 43 oraz 42 cm
Wzrost: 181 cm
Waga 98 kg
Wiek: 21 lat
Cel: zmniejszenie tkanki tłuszczowej w organiźmie


Przelicznik kalorii pokazał mi (męczyłem sie 2 godizny :D) że moje dzienne zapotrzebowanie to 3462 kcal (5 raz w tygodniu trening siłowy po 90 minut kazdy +2 dni odpoczynku)

Dotychczas brałem 3 razy monohydrat Kreatyny, oraz 2x stacki kreatynowe.

A to ułożenie mojej diety:


Do tego dorzucę przed snem ze 30-40g WPC oraz 100g Carbo (50g przed oraz 50g po treningu)

W czwartek dorzuce kilka zdjec swojej budowy (mianowicie Barki, Kaptury, Plecy, Klatka piersiowa oraz pare innych). Wstawiłbym teraz ale mam same pedalskie :D

Prosiłbym o jakies porady lub ewentualne korekty, poniewaz pierwszy raz przymierzam sie do diety, ktora sam ukladalem przez 4 godizny a ekspertem nie jestem :)

Na wsszelkie pytania odpowiem oczywiście.

Dzieki za pomoc :)

Moje rady odnośnie Diety, ćwiczeń wynikają z doświadczenia związanego z w/w elementami. Nie są to tylko przeczytane i przekazane rady z Wikipedii, lecz poparte wlasnymi ćwiczeniami i obserwacją organizmu. Więc jeśli masz zamiar Hejtować moją pomoc skierowaną do innych użytkowników lepiej jak zaczniesz prowadzić normalną wymiane zdań niż przechwalać ryj

Lubie tą gębe

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 128 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6363
No tyle wazylem, w koncu byla masówka

Najbardziej zalezalo mi na zbiciu cm w pasie, ale widzac ze pomimo łapy chudna na reduckji (spadlo juz po 1,5 cm) jestem zadowolony bo miesien wyglada o wiele lepiej


Ogolnie staram sie dokladac do treningu (pon/sr/pt/niedz) po 15 minut Aero, i we wt/czw/sob po okolo 30 minut. Wtedy zakladam ofc koszulke i bluze na to


Moj cel? Wbicie Wagi na 80-85 kg i zmienijszenie pasa rowniez do poziomu 80-85 cm max

Moje rady odnośnie Diety, ćwiczeń wynikają z doświadczenia związanego z w/w elementami. Nie są to tylko przeczytane i przekazane rady z Wikipedii, lecz poparte wlasnymi ćwiczeniami i obserwacją organizmu. Więc jeśli masz zamiar Hejtować moją pomoc skierowaną do innych użytkowników lepiej jak zaczniesz prowadzić normalną wymiane zdań niż przechwalać ryj

Lubie tą gębe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
dla mnie ok, carbo przed treningowo odpusc
po treningu ok

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 128 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6363
Hmm rozumiem.
Mam jednak kolejne pytania. Czy jesli pracuje w systemie 3 zmianowym i bedzie tak, ze na silownie bede chodzil w godzinach 15-18 oraz 10-12 to czy posilek musi zamienic sie kolejnoscia tak, abym mial przed silownia najwieksze stezenie weglowodanow, czy moge smialo isc miedzy ktorymi posilkami chce a dopakuje sie tylko Carbo z 50-100g??

Nastepnie chodzi mi o diete. Czy moge smialo zostawic te proporcje ktore ulozylem czy jednak musze cos zmienic (tluszcze, bialko, weglowodany)??

kolejne moje pytanie odnosi sie rowniez do mojej diety. Napisalem o redukcji tluszczu w organizmie i mam nadzieje ze owa dieta mi pomoze. Tylko przyznam ze jestem troche zielony w stosowaniu diety i nie wiem na jakiej zasadzie bedzie to pozniej. czy jesli zbije z wagi 100kg do 90 to czy bede musial ukladac kolejna diete o mniejszej wartosci kalorycznej?? W sumie wydaje sie to logiczne bo masa ciala pojdzie w dol, ale jak juz mowilem parokrotnie w temacie diety, pomimo wielu godzin czytania jestem troche zielony

Chcialbym rowniez sie dowiedziec czy jesli wprowadze diete na rzezbe to czy bedzie sie ona roznic bardzo od diety ktora mam rozpisana teraz.

na razie to tyle z pytan, jutro wstawie aktualne foty z budowy ciala



EDIT:
Mam jeszcze male pytanie na koniec. Czy polecacie jakis suplement procz WPC na sen i Carbo po treningu, czy jednak to co rozpisalem wystacza w 100%? chodzi mi np o jakies fatburnery, l-carnityne, jakies HMB?

Zmieniony przez - Vaizzard w dniu 2012-05-02 16:57:27

Moje rady odnośnie Diety, ćwiczeń wynikają z doświadczenia związanego z w/w elementami. Nie są to tylko przeczytane i przekazane rady z Wikipedii, lecz poparte wlasnymi ćwiczeniami i obserwacją organizmu. Więc jeśli masz zamiar Hejtować moją pomoc skierowaną do innych użytkowników lepiej jak zaczniesz prowadzić normalną wymiane zdań niż przechwalać ryj

Lubie tą gębe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
Hmm rozumiem.
Mam jednak kolejne pytania. Czy jesli pracuje w systemie 3 zmianowym i bedzie tak, ze na silownie bede chodzil w godzinach 15-18 oraz 10-12 to czy posilek musi zamienic sie kolejnoscia tak, abym mial przed silownia najwieksze stezenie weglowodanow, czy moge smialo isc miedzy ktorymi posilkami chce a dopakuje sie tylko Carbo z 50-100g??
tak, najlepiej zmienic kolejnosc lepiej dobrze zjedz niz ladowac cukry z carbo w siebie.

Nastepnie chodzi mi o diete. Czy moge smialo zostawic te proporcje ktore ulozylem czy jednak musze cos zmienic (tluszcze, bialko, weglowodany)?? moze byc na poczatek, carbo ladowalbym jak najmniej, tylko po treningu silowym.

kolejne moje pytanie odnosi sie rowniez do mojej diety. Napisalem o redukcji tluszczu w organizmie i mam nadzieje ze owa dieta mi pomoze. Tylko przyznam ze jestem troche zielony w stosowaniu diety i nie wiem na jakiej zasadzie bedzie to pozniej. czy jesli zbije z wagi 100kg do 90 to czy bede musial ukladac kolejna diete o mniejszej wartosci kalorycznej?? W sumie wydaje sie to logiczne bo masa ciala pojdzie w dol, ale jak juz mowilem parokrotnie w temacie diety, pomimo wielu godzin czytania jestem troche zielony
nie kolejna diete, tylko poprostu ucinasz weglowodany, by mniej kalorii zjadac, lub druga opcja, wiecej aerobow

Chcialbym rowniez sie dowiedziec czy jesli wprowadze diete na rzezbe to czy bedzie sie ona roznic bardzo od diety ktora mam rozpisana teraz. j/w obcinasz wegle dorzucasz aeroby i powinno isc w dol

na razie to tyle z pytan, jutro wstawie aktualne foty z budowy ciala



EDIT:
Mam jeszcze male pytanie na koniec. Czy polecacie jakis suplement procz WPC na sen i Carbo po treningu, czy jednak to co rozpisalem wystacza w 100%? chodzi mi np o jakies fatburnery, l-carnityne, jakies HMB?
na razie odpusc, tym bardziej l-ke i hmb
mozesz jedynie bcaa sobie wrzucic przed treningiem/aerobami jak juz cos chcesz, ale tez nie ma koniecznosci

[https://sklep.sfd.pl/ActivLab_BCAA_Xtra-opis3491.html] 

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 128 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6363
SOGacz polecial mam nadzieje ze jak foty wrzuce i zaczne prowadzic dziennik tydzien po tygodniu cos temat sie rozkreci

Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie tych wegli niby wszedzie gdzie czytalem pisze ze zapotrzebowanie wynosi ~ 3,5-8g / kg masy ciala. czyli w moim przypadku wynosic to bedzie ~350-800g. W diecie ktora ulozylem jesto to 335g czystych wegli, czyli nieco mniej niz dawka zalecana, jednak dodam do tego Carbo z 50g po treningu jak radziles (intensywnym) wiec powinno wystarczyc. Jednak nie potrafie zrozumiec jednego Wegle (cukry) daja mi energie do cwiczen, wiec czy nie bedzie tak jesli zmniejsze ich ilosc, ze nie starczy mi po prostu sil na cwiczenia? wiem moze glupie pytania ale chce sie dowiedziec najwiecej na ten temat bo planuje podejsc do tej diety bardzo powaznie a jest tutaj wielu bardziej doswiadczonych ludzi ode mnie


2. Czy istnieje mozliwosc polaczenia Aerobow z treningiem silowo-wysilkowym i czy wtedy moglbym jednoczesnie rozbudowywac tkanke miesniowa z rownolegla utrata tkanki tluszczowej? Oraz jak owy trening moglby wygladac tzn ile minut przykladowo biegu na biezni, a ile treningu z ciezarami?

obecnie moj trening wyglada tak:

Poniedzialek: (klata i biceps)
- wyciskanie sztangi lezac 3 x 12,10,8
- wyciskanie sztangi lezac (ukos) 3 x 12,10,8
- rozpietki (lawka skosna niski kąt) 3 x 12,10,8
- brama - sciaganie do wewnatrz ciezarow 3 x 12,10,8
- cwiczenia na dwoch atlasach srodka klatki piersiowej 3 x 12,10,8 (2x)

- "modlitewnik" 3 x 12,10,8
- wyciskanie hantli stojac 3 x 12,10,8
- sciaganie hantli do czola (reka oparta o udo) 3 x 12,10,8
- "spinanie" bicepsow na bramie do wewnatrz 3 x 12,10,8
- wyciskanie na sztandze lamanej "3 kąty" 30,60 i 90 stopni 3 x 12,10,8


wtorek: (plecy i triceps)
- podciaganie nadchwytem 3x 12,10,8
- sciaganie drazka do barkow 3x 12,10,8
- sciaganie zaciskow z gornej pozycji w dol, kleczac 3 x 12,10,8
- cwiczenie na hantlach 3x 12,10,8
- przyciaganie drazka w pozycji polezacej na wys. klatki piersiowej 3x 12,10,8

- "francuskie wyciskanie" 3x 12, 10,8
- sciaganie ciezarkow na wyciagu w dol 3x 12,10,8
- wyciskanie zza plecow ciezaru na wyciagu 3x 12,10,8
- wyprost rak z pozycji kata prostego do 180 stopni 3x 12,10,8


sroda (wolne)


czwartek (barki)

- wznosy sztangi lamanej przed klatka piersiowa 3x 12, 10,8
- wznosy sztangielek siedzac 3x 12,10,8
- wznosy sztangielek stojac 3x 12,10,8
- wznosy sztangielek siedzac (na boki) 3x 12,10,8
- wznosy hantli wzdluz ciala (kaptury) 3x 12,10,8


piatek: (biceps i triceps)

- te same cwiczenia jak we wtorek i poniedzialek, lecz sa polaczone w jednym dniu

sobota: (nogi)

- wyciskanie siedzac (czworoglowy) 3x 12,10,8
- wyciskanie ciezaru lezac (tyl ud) 3x 12,10,8
- sciaganie nog do wewnatrz 3x 12,10,8
- wypychanie nog do zewnatrz 3x 12, 10,8
- przysiady ze sztanga 3x 12,10,8
- unoszenie sie na palcach (lydki) 3x 12,10,8

niedziela (wolne)


Tak oto wyglada moj trening moze i opis cwiczen nie jest niekiedy profesjonalny ale nie potrafilem ubrac w slowa to co tam wyprawiam

tak wiec czy do takiego treningu, trening aerobowy jest dobrym pomyslem na szybsze spalenie tluszczu, przy zachowaniu masy, i jak owy trening aerobowy moglby wygladac

to narazie tyle. Wybaczcie ze dlugo sie rozpisalem ale musze wiedziec wszystko

Moje rady odnośnie Diety, ćwiczeń wynikają z doświadczenia związanego z w/w elementami. Nie są to tylko przeczytane i przekazane rady z Wikipedii, lecz poparte wlasnymi ćwiczeniami i obserwacją organizmu. Więc jeśli masz zamiar Hejtować moją pomoc skierowaną do innych użytkowników lepiej jak zaczniesz prowadzić normalną wymiane zdań niż przechwalać ryj

Lubie tą gębe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1250 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18830
Musisz zmienić plan, za mało czasu na regeneracja, i sie przemęczasz.

"Nigdy sie nie poddawaj,Rób swoje i zbieraj brawa "

Dziennik Konkursowy - http://www.sfd.pl/TRENER_+_PODOPIECZNY:_TechAvi_+_IneTheEnd-t974580.html 

...
Napisał(a)
Usunięty przez TomQ-MAG za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 104

MakaPaka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 128 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6363
@TechAvi
Wybacz ze zapytam, ale jak wg ciebie powinienem zmienic plan? staram sie laczyc te nalezyte miesnie w jednym treningu, inne zas robic osobno. Jak mniej wiecej wg Ciebie powinien wygladac przykladowy plan cwiczen i aerobow? ;>
Tzn tygodniowe zestwienie treningu (co kiedy cwiczyc) :)

@MakaPakaMuu
Komentarze tego typu splywaja po mnie jak deszcz

Zmieniony przez - Vaizzard w dniu 2012-05-02 20:04:16

Moje rady odnośnie Diety, ćwiczeń wynikają z doświadczenia związanego z w/w elementami. Nie są to tylko przeczytane i przekazane rady z Wikipedii, lecz poparte wlasnymi ćwiczeniami i obserwacją organizmu. Więc jeśli masz zamiar Hejtować moją pomoc skierowaną do innych użytkowników lepiej jak zaczniesz prowadzić normalną wymiane zdań niż przechwalać ryj

Lubie tą gębe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1250 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18830
Vaizzard nie zwracaj uwagni na tego idiotę spamuje po tematach, 3 Razy w tygodniu siłka Pon,Sroda,Piatek, musi być regeneracja, a Nie ze w poniedzialek i od razu we wtorek na siłke, poczytaj FBW 3 RAZY w tygodniu - https://www.sfd.pl/[art]_FBW_Full_Body_Workout_by_georgu-t364504.html 

"Nigdy sie nie poddawaj,Rób swoje i zbieraj brawa "

Dziennik Konkursowy - http://www.sfd.pl/TRENER_+_PODOPIECZNY:_TechAvi_+_IneTheEnd-t974580.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 128 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6363
TechAvi
Vaizzard nie zwracaj uwagni na tego idiotę spamuje po tematach, 3 Razy w tygodniu siłka Pon,Sroda,Piatek, musi być regeneracja, a Nie ze w poniedzialek i od razu we wtorek na siłke, poczytaj FBW 3 RAZY w tygodniu - https://www.sfd.pl/[art]_FBW_Full_Body_Workout_by_georgu-t364504.html



Wlasnie zauwazylem ze to jakis troll

Hmm, powiem Ci tak Avi. Kiedys rownolegle cwiczylem moja metoda z kumplem ktory cwiczyl wlasnie FBW, no i przyznam szczerze, ze drastycznie spadla mu masa i sila, niestety :/ podczas gdy ja tylko poprawilem swoje wyniki. Nie wiem, FBW to cos, nadczym musialbym sie dlugo zastanowic. Wiem ma to swoje korzysci, czas, cwiczenie naprzemian innych partii ciala, wzmocnienie wlokien miesniowych, ale tak jak mowie, musialbym pomyslec nad wprowadzeniem tego. Fakt cwicze tym swoim rytmem dlugo i przynosi to pozadane efekty w 2 lata ponad 27 kg masy i przyznam ci racje czuje sie nie raz zmeczony.

Jednak chcialbym sie dowiedziec jak polaczyc moj obecny trening z Aerobami

2. Odnosnie BCAA chcialbym sie dowiedziec czy dawka 10g jest wystarczajaca, a jesli nie, to ile razy na dzien po ile gram musialbym przyjac i w jakich porach

3. Slyszalem ze dobra na redukcje jest Efedryna. Tak wiem ze jest to kox i ze podnosi bardzo cisnienie ktore i tak jest u mnie podwyzszone, ale czy wy jako eksperci moglibyscie sie odniesc do tego sterydu czyli czy jest go warto brac na redukcje, jak ze skutkami ubocznymi itd.

Moje rady odnośnie Diety, ćwiczeń wynikają z doświadczenia związanego z w/w elementami. Nie są to tylko przeczytane i przekazane rady z Wikipedii, lecz poparte wlasnymi ćwiczeniami i obserwacją organizmu. Więc jeśli masz zamiar Hejtować moją pomoc skierowaną do innych użytkowników lepiej jak zaczniesz prowadzić normalną wymiane zdań niż przechwalać ryj

Lubie tą gębe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1250 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18830
Poczekam na opinie, tych obeznanych,bo narazie praktyki mam :)

"Nigdy sie nie poddawaj,Rób swoje i zbieraj brawa "

Dziennik Konkursowy - http://www.sfd.pl/TRENER_+_PODOPIECZNY:_TechAvi_+_IneTheEnd-t974580.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

masa, masa i jeszcze raz masa

Następny temat

Lets start, czyli początki na siłowni.

WHEY premium