SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja tkanki tłuszczowej - pomoc

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7453

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 113 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6735
Po dwóch tygodniach na 2800kcal waga stała w miejscu, obwody bez zmian. Trening siłowy 3x w tygodniu, bieganie także 3x w tygodniu, jak wcześniej. Obciąłem więc dziś do 2650kcal. Mam nadzieję, że ruszy.

Mam pytanie odnośnie ściągania drążka do klaty, który mam w planie: stosując obciążenie którym mogę zrobić ok. 8 powtórzeń podnosi mnie w górę kiedy zaczynam ściągać drążek z góry. Nigdy nie spotkałem się jeszcze z taką sytuacją, widocznie mniejsza masa ciała robi swoje. Czy mam w taki sposób wykonywać to ćwiczenie, czy zejść z ciężarem do momentu aż nie będzie mnie unosić, a wykonywać ćwiczenie np. wolniej czy w zakresie powtórzeń do 10?

Zastanawiam się czy nie dodać po siłowni jakichś treningów ze skakanką, pewnie z 10min. żeby jeszcze trochę pogłębić deficyt bez cięcia kcal. Czy to dobry pomysł?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5396 Napisanych postów 71139 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 723594
Dodatkowa aktywność fizyczna jak najbardziej będzie dobrym rozwiązaniem, pod warunkiem, że ogólnie nie jest ona już wysoka. Np. objętością treningów, czy aktywnością fizyczną w pracy. Będzie to miało istotne znaczenie pod kątem jej zwiększania.

Może to być trening tlenowy na skakance, HIIT (interwały o wysokiej intensywności), tabata, czy np. kompleksy sztangowe. Wybór pod tym kątem jest dość duży.

https://www.sfd.pl/art/Trening/Trening_HIIT__na_czym_polega_i_czy_jest_skuteczny_-a2405.html

https://www.sfd.pl/art/Trening/Tabata__co_to_jest,_jakie_korzyści_przynosi_i_jak_ją_wykonywać_-a835.html

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 113 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6735
Skakanka zakupiona. Początkowo szło ciężko, musiałem wyregulować dobrze długość, często się plątała przez brak wprawy- ale pod koniec coraz lepiej i dłużej ciągiem dało radę skakać. Póki co zrobione z nią jedynie dwa treningi po 10-15 minut w dni kiedy mam siłowy, z rana, i na chwilę daję spokój. Nie byłem specjalnie zmęczony kiedy kończyłem, ale potem łydki i biodra czuć mocno, więc poczekam aż zakwasy zejdą żeby nie nabawić się kontuzji/przetrenowania i nadal stopniowo ją włączać w swoją rutynę treningową w takich małych dawkach.
Po kolejnym przeszło tygodniu z kaloriami obciętymi (2650), waga lata w widełkach 1kg z tygodnia na tydzień, bez spadku, obwody stoją. Zdejmować kolejne 100kcal? Czekać?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Nutlove white