SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja tkanki tłuszczowej - pomoc

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1340

Formularz - Proszę o pomoc

Cel

Waga

Wzrost

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 21 lat Na forum 55 dni Przeczytanych tematów 360
Witam
Mam mały problem, byłem długi czas na lekkiej masie + jadłem nie do końca zdrowe rzeczy (głównie chipsy i alkohol), staż na silowni to jakoś 2 lata, trening robie 4-5 dni w tygodniu, jakoś koło 3 godziny dziennie. Wyczytałem że jest takie cos jak *rekompozycja* (chyba dobrze napisalem), zależy mi na spalaniu tluczu powoli Ale by cały czas mięśnie były budowane, korzystam z różnych kalkulatorów i każdy pokazuje inna ilość kcal do spożycia, ktoś polecą jakieś dobre źródło albo coś doradzi ?
Moje parametry:
Lat 21, waga 76kg, wzrost 180cm
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10982 Napisanych postów 50413 Wiek 28 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 57816
erwinoos
ja dodam od siebie, że część osób ma strach przed konkretna redukcja i za wszelką cenę wzbraniaja się przed tym rękami i nogami, bo nie chcą "być mali" należy jednak zrozumieć, że takie etapy są bardzo istotne, jeśli faktycznie zależy nam na rozbudowie masy mięśniowej, a nie tylko dodawaniu kolejnych kg na wadze, gdzie w późniejszym etapie większość nie oszukujmy się to w głównej mierze smalec

Dokaldnie jak zredukować to już konkretnie bo zazwyczaj jest tak- redukcja, zejdzie troche smalcu ale nadal plecy, dol brzucha podlane przechodzimy na dodatni bilans i co zauważymy? A to że zaczyna się odkładać smalcu coraz więcej a miesa idzie tyle co kot napłakał.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 16633 Napisanych postów 128534 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1442375
https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html

Wrzuć fotkę moze potrzebujesz redukcji a nie rekompozycji

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 21 lat Na forum 55 dni Przeczytanych tematów 360
Można gdzieś prywatnie podesłać zdjęcie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 140 Napisanych postów 584 Wiek 36 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 6532
Wrzucasz tu,mozesz zaslonic twarz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Nie da się dodać dodac zdjecia bo pisze ze nie mam uprawnien ale tu daje link do mojego dysku googlehttps://drive.google.com/file/d/1UXQVtHnivQxnedWurJpruKEPOy1ibo4t/view?usp=sharing 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 16633 Napisanych postów 128534 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1442375
Uprawnienia masz, ale nie mozesz edytować swojego postu jak ktoś się już wypowiedział, masz mozłiwość tylko do czasu aż ktoś nie da za Tobą odpowiedzi.

ja bym podciął jeszcze z pare tygodni.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 140 Napisanych postów 584 Wiek 36 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 6532
Redu jeszcze jakiś czas
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Jak na moje parametry to jakos 2400kcal powinno byś okej ? I jak już zajęte te 2-3 kg to później tylko kcal na utrzymanie wagi i powinno być ok ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5120 Napisanych postów 69781 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 715070
Tutaj niestety nie ma opcji na rekompozycję. Poziom tkanki tłuszczowej jest dość wysoki, powyżej 20 procent, więc nie pozostaje nic innego, jak spora redukcja. Błędem było budowanie masy mięśniowej w takiej sytuacji. Im niższy poziom tkanki tłuszczowej, tym lepszej jakości mięśnie można budować. Już 15 procent powinno sugerować nam konieczność redukcji. Polecam poczytać więcej informacji na ten temat w artykule przedstawionym poniżej:

https://www.sfd.pl/Body_fat__znaczenie_w_budowaniu_masy_mięśniowej-t1132868.html
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24407 Napisanych postów 17195 Wiek 41 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 261662
Najlepiej by było jakbyś wstawił zdjęcie sylwetki do oceny aby można było ocenić jak wygląda kompozycja składu ciała i pod to obrać cel , jesli jednak poziom Body Fat jest zbyt wysoki to o żadnej rekompozycji nie ma co myśleć tylko tzreba obrać jeden konkretny cel jakim jest redukcja .Koljena sprawa to taka ze cwiczysz 4-5 razy w tygodniu po 3h?? co ty robisz na tych treningach że zajmuja aż tak dużo czasu ? Wypełnij ankietę działu i rozpisz swój plan treningowy a będzie mozna w miare dokładnie przeanalizować twoją sytuację .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Teraz dopiero doczytałem o tych 3h 4-5x week
Nooo tez jestem ciekawy co tyle mozna robic i jak słabo ćwiczyć zeby mieć sile,nawet jeśli doliczasz aeroby to musiałbyś je chyba 1.5h robic
Ja juz cwicze parę lat,teraz mnie prowadzi ktoś online powiedzmy ze z tego forum i najdłuższy trening mam pull gdzie mam 11cwiczen i zajmuje mi to 1.20h a reszta treningów w tyg czyli 3 zajmuja ok godz,nie doliczam aero ale jego i tak w końcówce redukcji miałem maks 3x 45min

Zmieniony przez - jaaaaa85 w dniu 2021-11-25 05:59:32
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja - jak to zrobić porządnie?

Water