SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja tkanki tłuszczowej - Carb Back Loading

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2865

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 165 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 9444
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Cel: Redukcja
Waga: 80 kg
Wzrost: 174 cm
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 15%
Aktywność w ciągu dnia : praca siedząca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia + raz w tygodniu interwał i 2 razy 40 min cardio
Stan zdrowia : Dyskopatia w odcinku lędźwiowo krzyżowym

proszę o ocenę mojej diety. Postanowiłem zabrać się za redukcję metodą Carb Back Loading, w DT mam węgle na poziomie 160 gram, w DNT 80 gram,
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia, bieganie, rower
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : Odżywka białkowa, witaminy
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana na masę

WARZYWA OCZYWIŚCIE W DIECIE JADAM
Dziennik nr 1 to dieta w dzień treningowy
Dziennik nr 2 to dieta w dzień nietreningowy





Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Dostarczasz mało węglowodanów, więc postaraj się aby były one z jak najlepszych źródeł. Niekoniecznie ryż biały. Np bataty, kasza gryczana.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 165 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 9444
No to jest właśnie dieta Carb Back Loading :)
Dodatkowo zależy mi na redukcji, dlatego mam 1 gram węglowodanów w DNT a 2 gramy węglowodanów w DT na kmc
Kasza gryczana? Już chyba lepsza jaglana, o gryczanej nie słyszałem dobrych opinii
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Kasza gryczana to cenny składnik każdej zdrowej diety.
Charakteryzuje się wysoką zawartością magnezu.

Skąd pomysł aby redukować węglowodany do takiego pułapu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 165 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 9444
Szkolenia dietetyki z Kubą Mauriczem. Oczywiście i tak te węglowodany ucinałem stopniowo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Jest OK, kasza gryczana, jaglana - obie są spoko. Po prostu stosuj zamiennie, raczej lipa jak non stop byś jechał na jednej. Ten jadłospis to zakładam, że nie taki sztywny? Np. jajca z rana wcinasz codziennie?

/podbiłbym jednak węgle w DT


Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2017-04-14 11:06:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 165 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 9444
Oczywiście że nie jest sztywny. Tylko jaja mam codziennie bo po prostu lubię
Czasem przy cięższych treningach (nóżki lub plecy) mam trochę więcej węgli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Wbrew temu co mogłoby się wydawać, nie zawsze ucinanie restrykcyjne węglowodanów przyczyni się do przyśpieszenia procesu spalania tkanki tłuszczowej w ustroju. Na chwilę obecną możemy napotkać wiele rzetelnych badań naukowych, a także doświadczeń w życiu codziennym które obalają konieczność agresywnego obniżana węglowodanów w diecie. Okazuje się, że można zrobić formę startową na relatywnie wysokich węglach, jednakże jest to zależne od wielu czynników.

Poza tym:
- kazeina zbędna
- masło orzechowe z ziemnych do wyeliminowania
- urozmaicaj dietę (sporo jaj)
- ogranicz wędzone produkty
- wzbogać swoją dietę o warzywa i owoce
- 150g owsianych na noc może zaburzyć procesy trawienia


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-04-14 17:24:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 165 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 9444
1. Ok, zamienię na chude mięso
2. Masło nie jest z orzechów ziemnych a z migdałów
3. To tylko przykładowy jadłospis z danego dnia
4. OK
5. owoce na redukcji?
6. Tych płatków owsianych nie jest 150 gram


Zmieniony przez - arek880401 w dniu 2017-04-14 18:26:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Przepraszam, 120g* - to nie robi i tak większej różnicy, gdyż płatki owsiane są ciężko strawne.
Faktycznie nie dostrzegłem, niemniej jednak staraj się wybierać wersję z nieprażonych orzechów i niesolonych.

Wędzone ryby zasobne są w substancję smoliste, z racji tego należy ograniczyć ich konsumpcję. W celu pokrycia zapotrzebowania na kwasy tłuszczowe omega-3 (DHA I EPA) wprowadź tłuste, najlepiej świeże ryby 2-3 razy w tyg. Możesz wzbogacić dietę również o roślinne o3 (ALA) czyt. orzechy włoskie, dobrej jakości rzepakowy olej, olej lniany który notabene masz w diecie bowiem wybieraj jedynie wysokolinolenowy tak zwany budgwinowy w ciemniej, szklanej butelce.

https://www.sfd.pl/Ryby__po_które_warto_sięgać_-t1132561.html

Odnośnie owoców.

https://www.sfd.pl/Węglowodany-t1145360.html
http://potreningu.pl/articles/4700/w-jaki-sposob-owoce-moga-wspomagac-odchudzanie



Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-04-14 19:02:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w redukcji

Następny temat

Dieta redukcyjna do oceny, 62kg

WHEY premium