SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja tłuszczu - trochę pytań od początkującego

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 825

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 123
Witam,

tak więc strasznie się oblałem i od dwóch dni siedzę bez przerwy w necie i szukam informacji na temat redukcji tłuszczu. Natrafiłem na post użytkownika Solaros na innym forum (nie wymieniam, bo nie wiem czy są tu jakieś zakazy linkowania tematów z innych forów) i przeczytałem bardzo obszerny post na ten temat. Chciałem zadać kilka pytań, ale rejestracja jest wyłączona, więc postanowiłem zapytać na moim "macierzystym" forum, czyli tu :)

Nie przeciągając:

a) obliczyłem zapotrzebowanie na kalorie - wyszło 3099.43. Autor sugeruje, żeby zrobić -10% ewentualnie -20% i dodatkowo coś na temat CC/LC. Zaznaczył, żeby nie manipulować wartością białka i tutaj pojawia się moja wątpliwość - białko zostawić na poziomie obliczonego CPM czy -10%/-20% tyczy się też tej wartości i białko też należy odliczyć od CPM? Czy po prostu trzymać białko na poziomie 2,2kgmc?

b) Jeżeli moje zapotrzebowanie na białko wynosi 170g, a przed treningiem/po treningu (temat żywienia w DT i DNT jeszcze przede mną), a surowa pierś z kurczaka właśnie tyle waży, tzn. że tym jednym składnikiem dostarczyłem organizmowi konieczne zapotrzebowanie na białko na 24h i nie potrzebuję już go uzupełniać innymi produktami?

c) Jaki trening dobrać? Na początku trenowałem planem FBW by Viren, ale strasznie mnie męczył, bo był monotonny. Znalazłem, więc inny by georgu, który jest intensywny i bardziej urozmaicony. Bardzo dobrze trenuje się tym systemem. Jednak poza pływaniem 1 x tydzień (odliczając przerwy około 70min. basen 25m) nie uprawiam cardio. Po dokładnie godzinnym treningu FBW nie ma na mnie suchej nitki i pytanie - jest sens dorzucać cardio czy skupić się tylko na diecie + siłowy i powoli spalać tłuszcz?

d) Nie za bardzo mam pojęcie co jeść i jak łączyć produkty. Kupiłem już wagę do kuchni :D, bo chcę poważnie podejść do tematu. Byłbym wdzięczny za linki. Chciałbym wiedzieć co jeść przed treningiem, a co po treningu. Jaka ilość posiłków w ciągu dnia jest odpowiednia przy redukcji i ile powinny wynosić przerwy między posiłkami (+ -).

Pytań pewnie będę miał więcej, ale chciałbym najpierw złapać podstawy i dopiero później zadawać następne. Będę wdzięczny za pomoc/linki do czytania.

Pozdrawiam!

P.S. Dodam, że do obliczeń używałem kalkulatorów ze strony potreningu.pl
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja + FBW Trochę pytań

Następny temat

smażenie na oliwie

WHEY premium