SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja tłuściocha

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 177

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 311 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 5556
Hej nazywa się Rafał i mam rocznikowo 35 lat. Od 5 lat strasznie się zapuściłem. Dodatkowo przez ostanie 2 lata pogłębiły się problemy z postawą.. kifoskolioza i problemy z lewym kolanem. Boczne przyparcie rzepki i stany zapalne hoffy. Co objawia się bólami w ls i w kolanie. Fizjoterapeuci praktycznie rozkładają ręce. Możliwe, że trafiam na niewłaściwych. Ważę 96 kg przy 179 cm. Pas koło 118 cm. Postanowiłem coś zrobić. Obniżyłem kalorykę odżywiania do +/- 2500 kcal.Od miesiąca 2 razy w tygodniu jeżdżę rowerem trasę 31 km. Od 2 tygodni zacząłem robić taki jakby wstęp do treningu fbw.. Postawiłem na ćwiczenia wielostawowe. Mam nadzieję, że jak zmniejszę masę ciała i wzmocnię mięśnie to będzie tylko lepiej. Na wstępie w domu..
- pompki 4 serie koło 10 powtórzeń ( na tym etapie i tak więcej nie dam rady zrobić)
- przysiady niestety tylko z masą własnego ciała do oporu 4 serie + wykroki
- drążek.. do tej pory tylko się opuszczam na drążku bo siła jest mizerna też z 5 serii po 8-10 opuszczeń.
Niebawem wykupię karnet na siłownię. Chcę 2-3 treningi w tygodniu i te podstawowe ćwiczenia z powolną progresją ciężaru.
Chce zacząć to wszystko od ćwiczeń głownie ze sztangielkami żeby jako tako wyrobić technikę... przysiady ze sztangielką.. ( nigdy nie próbowałem ze sztangą.. i mam wrażenie, że na początku nie wyczuję ciężaru i mam obawy czy ja z tą sztanga wstanę czy mnie nie przechyli itp.. sami wiecie) i klatka ze sztangielkami w razie jakbym nie wyczuł ciężaru na sztandze.. też mam obawy o bezpieczeństwo bez asekuracji.drążek ściąganie do klatki 4 serie po około 10 powtórzeń i wszystko powoli progersowac. czy taki plan jest w porządku? zaznaczam,że problemy z postawą... i rotacją biodra i lekka przepuklina ls. dlatego nie próbuję narazie żadnych martwych ciągów ani wiosłowania.. co sądzicie? co robić? czy od początku wprowadzić jakieś ciągi albo wiosłowanie w opadzie z niewielkim ciężarem? Na początek nastawiam się na to aby głównie progresować siłołwo w tym ćwiczeniach wielostawowych i na spadkach w obwodach głównie brzucha.

Zmieniony przez - tomcio.xx w dniu 2019-08-27 21:47:49

Zmieniony przez - tomcio.xx w dniu 2019-08-27 21:55:49
2
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5544 Napisanych postów 22606 Wiek 70 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1080147
Pójdziesz na siłownię i tam Ci wszystko wytłumaczą (jeśli ich o to poprosisz - płacisz i mają instruktorów, którzy też biorą za to pieniądze od firmy).
Dobra decyzja - zawsze lepiej wyglądać niż gorzej - poczytaj artykuły o odchudzanie na sfd dla większej wiedzy.
Powodzenia.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 311 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 5556
Jeżeli chodzi o trening za młodzieńca to jarałem się głównie bickiem.. hantle o kolano i te sprawy :)po 50 powtórzeń bez efektu a teraz czym więcej czytam, to widzę, że najważniejsze to progresować siłowo w ćwiczeniach wielostawowych jak siady, drążek i płaska :) a reszta sama przyjdzie z czasem i masa i lepszy wygląd :)

Zmieniony przez - tomcio.xx w dniu 2019-08-27 22:00:20

Zmieniony przez - tomcio.xx w dniu 2019-08-27 22:03:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5544 Napisanych postów 22606 Wiek 70 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1080147
tomcio.xx
Jeżeli chodzi o trening za młodzieńca to jarałem się głównie bickiem.. hantle o kolano i te sprawy :)po 50 powtórzeń bez efektu a teraz czym więcej czytam, to widzę, że najważniejsze to progresować siłowo w ćwiczeniach wielostawowych jak siady, drążek i płaska :) a reszta sama przyjdzie z czasem i masa i lepszy wygląd :)
Nic nie przyjdzie samo!
Ćwiczenia wielostawowe są bardzo dobre i na masę i na redukcję.
Progresować trzeba siłowo i wytrzymałościowo. Łatwiej osiąga się efekty w mniejszym zakresie powtórzeń niż przy kilkudziesięciu powtórzeniach w serii.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening siłowy tylko dwa razy w tygodniu na redukcji?

aerofull