SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja przy bieganiu (low carb)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1004

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78
Witam,

Płeć : mężczyzna
Wiek : 28
Waga : 86
Wzrost : 181
Obwód klatki : 101
Obwód ramienia : 31
Obwód talii : 83
Obwód uda : 60
Obwód łydki : 40
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : nie wiem
Aktywność w ciągu dnia : dużo pracy przy biurku
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 4x w tygodniu bieganie, trening przygotowujący do maratonu
Odżywianie : rezygnacja ze słodyczy to nie problem
Cel : redukcja
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : generalnie ok
Preferowane formy aktywności fizycznej : bieganie
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : nie stosuje
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : raczej nie
Stosowane wcześniej diety : nie było takowej

Planuję dietę low carb, chociaż mam trochę wątpliwości czy sprawdzi się ona przy założeniu, że moja aktywnością są zdecydowanie biegi, a biegacze jadą głównie na ww..

Z kalkulatorów wyszło mi:

BMR : 1855 kcl
TDEE: 2226 kcl

Po obcięciu zostaje 1669 kcl w dni nietreningowe. Biegam 4 razy w tygodniu i wtedy wyliczyłem odpowiednio zwiększone zapotrzebowanie (przykładowo 2869 kcal, 2569 kcal, 3369 kcal, itd.- wartości trochę się różnią). Plan jest taki, żeby w dni nietreningowe jeść do 60 ww. plus 2 gr. białka na kg a reszta z tłuszczy. W dni treningowe natomiast zwiększyć ilość węgli do 2 gr. na kg albo 3 gr. na kg w zależności od treningu (przy długich wybieganiach ok. 20 km, ww. zwiększam do 3 gr.) i wciąż zostawić 2 gr. białka plus reszta z tłuszczy.

W praktyce wychodzi mi:
w dzień nietreningowy(kcal 1669) - B/T/W -172/82/60
przykładowy dzień treningowy zwykły (bieg 14 km, kcal 2869) B/T/W 172/ 165/172
przykładowy dzień treningowy ostry (bieg 25 km, kcal 3669) B/T/W 172/ 216/258

Prośba o ocenę i ew. korektę założeń diety. Wprawy i doświadczenia brak, więc pewnie są błędy.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 276 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4588
nawet jak człowiek pierdzi w stołek przez cały dzień musi zjeść te 2000 kcal. a co dopiero przy takim wzroście i szybkim metaboliźmie, ale wliczmy że chcesz robić redukcję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78
Zastanawialem sie jeszcze czy nie lepiej byłoby jesc codziennie tyle ile mi wyszło TDEE (czyli własnie te 2000 kcal) i ew. żąglować tylko iloscią ww w zaleznosci czy byłby to dzin treningowy czy nietreningowy. Moze takie rozwiazanie jest lepsze? Nie chce sobie rozwalic metabolizmu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78
Na początek efekt jest taki, że w ciągu 5 dni odżywiania się zgodnie z tym co opisałem powyżej i biegania (przebiegłem kolo 40 kg) moja waga spadła o 1,5 kg. Brzmi fajnie, ale nie wiem czy to nie za szybko i nie zrobię sobie krzywdy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 276 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4588
Jest ok. Ale nie ma sie z czego ekscytowac, polecial glikogen, woda i pewnie cie troszke przeczyscilo.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

problem z określeniem typu budowy (ektomorfik?)

Następny temat

DIETA

WHEY premium