SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja przez duże R.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 800

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

20

Płeć

Mężczyzna

Waga

100

Wzrost

180

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

20%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

3x SW, 1-2x trening w domu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 663
O mnie: 20 lat, waga 100 kg, BF - z obliczeń wychodzi 20%. Aktywności w ciągu tygodnia - 3x SW (Jeden trening jest stricte wytrzymałościowy), 1-2x w tygodniu trening Mawashiego dla początkujących wersja trudniejsza. Do tego dochodzi suplementacja omegą-3 2gEPA/DHA dziennie. Staram się unikać orzechów i olejów ponieważ mój organizm źle je toleruje (biegunki, objawy IBS, robiłem badania - jestem zdrów jak ryba.)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Skoro podejrzewasz u siebie IBS proponuję wyeliminować chleba razowy z diety (chyba, że go dobrze tolerujesz), podobnie sytuacja wygląda z cebulą (swoją drogą podziwiam jeśli faktycznie jadasz 100g szczypiorku na raz).

W diecie brakuje witaminy E (awokado, słodkie ziemniaki, mango, brokuły, kiwi) i witaminy D (ryby). Swoją drogą - mała porada - masło lurpak możesz zmienić na Kerrygold, ze względu na to że wyrabiane jest z mleka od krów wypasanych trawą.

Trochę nie podobająmi się posiłki składajace się z samego mleka, chyba że to pozycja potreningowa

Biorąc pod uwagę BF, masę ciała i ilośc treningó warto sięzastanowić czy podaż energii nie jest zbyt mała.

Ale poza tym OK
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 663
Chleb toleruję dobrze tak samo jak cebulę - właśnie to jest dziwne - z tłuszczem no jest jak jest niestety. Te warzywa są tylko orientacyjnie, nie jadam 100g szczypioru. Dodałem po prostu tak jak jem bez dodawania. Ryby i tutaj ubolewam jem niestety raz,dwa razy na dwa tygodnie. Kaloryczność za niska? A ty jak byś to zmienił? W sensie ile kalorii i z czego ewentualnie podbić? Cały czas można powiedzieć "boję" się węglowodanów żeby jeszcze bardziej się nie zalać chociaż szczerze nie wiem czy stan do jakiego się doprowadziłem jest uzależniony od nadwyżki węgli czy po prostu od żarcia złej jakości. Dzięki za odpowiedź!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do oceny - redukcja endomorfika

Następny temat

Dieta low carb do oceny

WHEY premium