SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja- potrzebna konsultacja !

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1986

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 149
Cześć, jest to moj pierwszy post na forum dlatego na poczatek chce się ze wszytskimi przywitac i przedstawic mój problem.

Trenuję od czterech lat karate i jest to sport który mnie kreci. Zanim zacząlem trenowac w wieku niecałych 16 lat, przy moim obecnym wzroście ważyłem 80 kg, i miałem ponad 100 w pasie,

po dwóch latach treningu i ograniczania jedzednia zrzuciłem 12 kg, do wagi ok. 68 kg a w pasie mialem ok 78-80 cm. W między czasie zacząlem przyjmować lkarnitynę i hmb( myślę, że to przyczyniło się do mojego znacznego sukcesu)

poźneij stosujac trening karate rozszerzylem go troche też o siłownie, lecz priorytetem zostało karate , na siłownie chodizłem i chodze nieregularnie. Niestety, po jakims czasie, stosujac nadal lkarnityne i hmb moja waga zaczela rosnac , i tak osiagnąłem 74 kg jakies po roku temu.

W sportach walki, przy moim wzrosćie to jednak troche za duzo, i chcialbym zejsc do tych magicznych 70-68 kg, jednak już prawie poł roku, z wiekszym lub mniejszym zaangażowanie w diete, nie udaje mi się to i moja waga nadal oscyluje w granicach 74 kg +- 1 kg.

Bardzo bym prosił o jakieś porady dotyczące diety i treningu. zależało by mi na jakiejs diecie, która by spowodowala spadek tkanki tłuszczowej a jednoczesnie nie powodowała katabolizmu miesni. Trenująć karate zaznaczma, ze nie jestem jakimś koksem, większy nacisk kładę na wytrzymałość i siłe niż mase, dlatego tez chciałbym maksymalnie pozbyc się brzucha.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 20

Waga: 74

Wzrost: 170

Obwód klatki: 106

Obwód ramienia: 36

Obwód talii: 92

Obwód uda: 58

Obwód łydki: 39

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: nie mam zielonego pojęcia;/

Aktywność w ciągu dnia: poniedziałek, wtorek, środa,piątek trening karate sobota niedziela basen dodatkowo kiedy tylko mam wolną chwilę to siłownia, rower bieganie

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: karate siłownia, bieganie pływanie

Odżywianie: lubię jest wszytsko co dobre, obce są mi słodycze, bardzo tłuste potrawy, słodzone napoje, cukier nie przepadam za chlebem i ziemniakami ;)

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: nie stwierdzono

Stan zdrowia: zdrów jak ryba;)

Preferowane formy aktywności fizycznej: trenuję praktycznie codziennie, rożne formy aktywności, tak jak wymieniłem to już wyżej

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: lkarnityna hmb

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: tak

Stosowane wcześniej diety: raczej żadnej konkretnej, co jedynie lekko sie ograniczałem, ale jadłem wsyztsko
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 149
mnie aż tak nie zalezy na rzeźbie ani coś. , chodzi mi głównie o siłę dynamiczną, która się wypracowuje, na brzuch robie codziennie po ok 1000 skłonów, i głóeni chdozsi m io jego twardość i wytzrymałośc niż o kratkę( bo ona w moim przyapdku raczej nie jest mozliwa)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witaj.
Spróbuj ułożyć plan treningowy oraz dietetyczny. Doradzimy Ci, poprawimy błędy lecz nie wykonamy pracy za Ciebie
Jeśli masz jakieś pytania to zadawaj je śmiało.
Zacznij od odżywiania, bo to ono odpowiada za to czy waga będzie rosnąć, spadać, czy stać w miejscu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 149
No więć moze przedstawie wam najpierw plan jaki mam obecnie.

Poniedziałek mam wolny od szkoły, wiec mogłbym jescze coś robić. na 17 do 19 mam trening karate

Wtorek mam o 9:30 ostry wf (notabene też karate) i na 17 znow godzinke trening karate u siebie w klubie

W co drugą srodę chodzę tez na 17 do 19 na trening karate, a w co drugą mam niestety wolne ze wzgledu na szkołę

czwartek mam wolny ze względu na szkołe,

Piatek na 17 do 19 trening karate

Sobota i niedziela od początku stycznia zajeta jest przez basen zazwyczaj o godiznie 12 albo 13.

Dodatkow tak jakw spomnialem, kiedy tylko moge to zawsze staram się cos dziwgac na silowni, raczej mniejszym obciazeniem a wiecej seri i powtorzen, mam zamiar tez zaczac biegac regularnie rano ale to jak zrobi się cieplej, no i ukochany sezon rowerowy sie zbilza;)

Co do diety, to ciezko mi jest powedzieć cokolwiek ponieważ nie z abardzo wiem co mogłbym zaplanowac, dlatego chcialbym jakie spropozycje albo sugestie. powiem jescze ,że spozycie wódki w ogole nie wchodzi w gre , od czasu do czasu wypije jakies piwko ale to sporadycznie i nie czesciej niz raz na dwa tygodnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6800 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 95263
Poniedzialek dodac rano aeroby (godzina rowerku, bieganie 30 minut )

CZwartek to samo, rano lub po szkole.

Co do diety to juz tak podstawowo , pieczywo w odstawke, slodkie rowniez, alkohol takze, Bron Boze nie jadac fast foodow. Wszystkie te przysmaki zamieniasz na ryz bronzow lub parabolied. Koniec z uzywaniem tluszczy do smazenia itp. Koniec ze smazonymi potrawami! Teraz musisz sie przestawic na gotowanie, uzywanie piekarnika. Wieczorem posilek bez weglowodanow. Najlepiej jak tylko 2 pierwsze beda je posiadac w sporych ilosciach. Ogolnie musialbys ulozyc sobie swoje zapotrzebowanie kaloryczne dzienne i odjac od nich na poczatku powiedzmy -400 kal.

OwneD

Off since 01-09-2010 r.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 149
a normalne pieczywo mozna zastapic ciemnym? nie wyobrazam sobie snaidania bez kromki z szynką ;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 215 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1574
Ciemnym z ziarnami jak najbardziej.

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1542 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29694
ciemny nie zawsze znaczy razowy.....!!



Poczytaj skład czy nie zawiera karmelu ....A jesli nie pisze skład, to spóbuj czy jest leciutko kwaskowaty...

....życie to coś więcej niż krew pot sperma i łzy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 149
Ja kupuje pieczywo w dobrej piekarni, więć raczej jak ma byc ciemne razowe to na pewno bedzie, z reszta to czuć, no ale nie samo pieczywo to dieta , prawda?

myślicie że ta metoda, zeby po 18 juz nic nie jesc jest dobra?? aha, i czy zawsze po treningu karate i w ogole coś jeść??

Zmieniony przez - Jubylol w dniu 2008-02-26 15:34:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie jedzenie na noc, po godzinie 18 to katabolizm...
Głupota niesamowita.
Po wysiłku fizycznym zawsze powinno się zjeść posiłek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6800 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 95263
Tylko pytanie czy mu ten katabolizm w czyms przeszkadza. Bo jesli w gre nie wchodzi utrzymanie , rozbudowa masy miesniowej ,a jedynie utrata wagi, to nie wydaje mi sie byc jedzenie tylko do 18 bylo czyms glupim.

Po wysilku mozna imo zjesc,ale tylko troche. Mowie jesli w gre wchodzi masa miesniowe to co innego, jesli nie to mozna.

OwneD

Off since 01-09-2010 r.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 149
no nie chciałbym, żeby zbytnio mi mięśnio poszły, bo domyślam się ze za tym by spadła tez siła.. wiec nie wiem.. głównie chodzi mi o utrzymanie dobrej formy, tego co juz wypracowalem ale po dordze chcialbym zrzuicic te ok. 5 kg brzucha.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kolejna dieta do oceny :D

Następny temat

Problem z masą i wyglądem-troche inne podejście

WHEY premium