SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja po zimowej masówce.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1779

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

18

Płeć

mężczyzna

Waga

85

Wzrost

183

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

ok. 15 %

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

szkoła, trening ok. 15-16

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Tylko siłownia, czasami tenis ziemny, staż 2 lata, full osprzęt

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Ostatnie 5 miesięcy masówka

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

dobry

Stosowana lub planowana suplementacja

Obecnie jabłczan + stak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 201 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 915
Witam.
W przyszłym tygodniu kończę piąty miesiąc masówki i planuję rozpocząć dwa miesiące ostrej redukcji. Zaczynając masówkę ważyłem 74 kg i poziom mojego tłuszczu oceniłbym na ok. 8-10 %. W tym momencie ważę 85 kg i poziom bf równy ok. 13-14 %.
Będzie to pierwsza moja redukcja, dlatego chciałbym, aby ktoś doświadczony udzielił mi parę przydatnych wskazówek. Głównie chodzi mi o ilość kalorii w diecie. Pod koniec masówki jadłem 4400 kcal dziennie. Nie wiem ile kcal miałbym uciąć.
Po drugie nie wiem jak z areobami. Trening siłowy mam 4 razy w tygodniu. W treningu siłowym nie planuję nic zmieniać, tylko po prostu jakoś grubo ubrać się podczas treningu, aby spalić więcej. Areoby planuję dać 2 razy w tyg po 30-40 min. Czy to wystarczy?



Zmieniony przez - Intense w dniu 2013-05-12 15:23:33
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 201 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 915
Przez pierwszy tydzień redukcji jadłem 3300 kcal, ale waga się nie ruszyła, a nawet niewiele skoczyła. Od początku tego tygodnia jem 2900 kcal na dzień i zobaczę pod koniec tygodnia jak z wagą, ale jak na tą chwilę to też szału nie ma. Co teraz robić? Jeżeli nie będzie efektu to ściąć np kolejne 100-200 kcal?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
Obe******* swojego bilansu zerowego i deficyt wytwórz dodatkową aktywnością jak aeroby czy interwały.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 201 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 915
Problem w tym, że nie wiem dokładnie jaki jest mój zerowy bilans. :D Na potreningu wychodzi mi 3500 kcal, ale nie sądzę, że przy takiej ilości kcal bym chudł. A co z tymi areobami? Wystarczą dwa razy w tygodniu po 30-40 min + brzuch?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 99 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 597
Zalezy jakie masz te areoby. Ja mam 1,5h 2x w tygodniu areobow + 3 dni w tygodniu silka i rower ktorego nie licze :D i dieta i delikatne efekty sa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23489
Brzuch starczy raz w tygodniu, ale jeżeli robisz mc, przysiady i wyciskanie stojąc, to możesz sobie brzuch odpuścić. Odpuść też grube ubieranie się. Spocisz się jak świnia i nic poza tym. Co do aerobów to zacznij od 2 x tyg. i obserwuj swój organizm.

Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 201 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 915
Jeżeli chodzi o areoby to byłoby to bieganie. Czyli 2 razy w tygodniu bieganie + 4 razy w tygodniu siłka. Nie wiem tylko jak z tą dietą. Od ilu kcal zacząć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23489
Koniu151
Obetnij do swojego bilansu zerowego i deficyt wytwórz dodatkową aktywnością jak aeroby czy interwały.

Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 201 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 915
Jeżeli na potreningu wychodzi mi, że aby utrzymać wagę muszę jeść 3500 kcal to od ilu zacząć? 3000 kcal?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23489
Zacząć od 3500, dołożyć do tego aeroby i obserwować.

Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 201 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 915
Ale ten kalkulator na potreningu to tylko takie poglądowe informacje. Każdy organizm reaguje inaczej. Z tego co pamiętam to na początku masówki jadłem 3600 kcal -,- Więc 3500 kcal to chyba trochę za dużo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 99 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 597
A jaka intensywnosc treningu zaznaczyles?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jajko kury rajskiej

Następny temat

Jakie mieso

WHEY premium