SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja po przejściach ;)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1055

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 634
Witam
Mam zamiar zacząć zdrową redukcję i potrzebuję kilku rzetelnych odpowiedzi. Moje pierwsze w życiu redukowanie zaczęłam około roku temu, niestety od bezsensownej prawie głodówki ( zero węgli i tłuszczy ), która trwała pół roku. Z wagi 79 kg zjechałam do 65. Wtedy wpadłam na genialny pomysł, żeby przerzucić się na Dukana. Na Dukanie zjechałam do mniej więcej 60 kg. Żeby nie przedłużać wstępu, na rzeczonym Dukanie nabawiłam się zaburzeń odżywiania, a konkretnie kompulsywnego jedzenia. Sytuacja stała się na tyle poważna,że wróciło mi od napadów około 4 kg, i zaczęłam terapię u psychologa. W tej chwili z głową jest w miarę dobrze , i terapeuta zezwolił mi na zdrową redukcję. No i tutaj zaczynają się moje pytania.
W tej chwili ważę 64 kg przy 168 cm. Przy poprzednim odchudzaniu nie ćwiczyłam i teraz widzę,że traciłam głównie mięśnie, a nie tłuszcz. .
Chcę zacząć zdrową redukcję i zaplanowałam treningi 3 razy w tygodniu siłowy,a po siłowym aeroby. Jak już uda mi się trochę podkręcić formę, aeroby planuję zamienić na interwały. Mam pytanie odnośnie posiłków okołotreningowych : Ponieważ ze względu na trwającą terapię zaburzeń odżywiania nie powinnam się decydować na restrykcyjną dietę, czy te treningi które zaplanowałam będą miały sens, jeśli będę po prostu odżywiać się redukcyjnie, a nie koniecznie ściśle trzymać zasad posiłków okołotreningowych ?
- Np. jeśli będę trenować między 2 śniadaniem na które zwykle jem kanapkę razowca z wędliną albo jogurt z otrębami i owocami, a obiadem ( węgle złożone, białko, dużo warzyw ), to zrobię sobie jakąś straszną krzywdę ? Bo po treningu podobno powinno się unikać tłuszczu, ale jeśli zjem np. pierś podsmażoną na łyżeczce oliwy, albo zamiast kurczaka akurat kawałek chudego schabu, to będzie tragedia ?
- Czytałam,że po treningu siłowym powinno się zjeść np. banana albo wafle ryżowe. A co w moim przypadku, kiedy po siłowym jest jeszcze aerobowy ?
Dodam,że nie zależy mi na jakiejś błyskawicznej redukcji. Raczej na obniżeniu poziomu tkanki tłuszczowej. wyrobieniu formy etc. Chciałabym dojść do wagi 55 kg, i utrata najwyżej 1 kg tygodniowo zupełnie by mnie satysfakcjonowała.
Z góry dziękuję,jeśli komuś się uda doczytać do końca
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
Przed i po treningu najlepiej zjeśc dobre źródła białka i weglowodanów. Praktycznie mozesz zjeśc posiłek zawierające takze tłuscze, na odpowiednio długo przed treningiem, np: ok 1 godziny.

Warzyw raczej nie dodawaj, chyba ze nie msz jakiś wzdęć po nich. Po treningu raczej zjedz białko + weglowodany, po godzinie zjedz normlany posiłek.

Jelsi jestes na redukcji to te PRZETWORZONE wafle ryzowe zamieniłabym na coś bardizej pozywnego i wartościowego. Banana na poczatku reduckji wyrzuc, pod koniec mozesz go sobie wprowadzić.

Podaj prosze swoje dane, BTW, zapotrzebowanie, wypełnij ankiete.

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 293 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3821
kiedy ostatnio byłas na bilansie 0, bez redukowania?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 634
Waga 64kg
Wzrost 168 cm
Zapotrzebowanie 1600 kcal

Niestety ankiety nie mogę wypełnić - wymaga mierzenia poszczególnych częsci ciała, a ja niestety nie mogę tego robić - terapia ED wyklucza takie dokładne sprawdzanie wymiarów.

Ostatnio na tzw "normalnym" odżywianiu byłam ok. 15 miesięcy temu. Od tamtej pory albo dieta albo kompulsy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 293 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3821
to obowiazkowo ustaw bilans na 0, wywal aero, ćwicz siłowo. Musisz rozkręcić przemianę materii, redukcja teraz nie ma sensu. Taki okres regeneracyjny powinien trwać najlepiej miesiąc, potem przemyślana redukcja da dziesiec razy lepszy efekt niz bys ją robila teraz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 634
Bilans 0 mam rozumieć jako współczynnik BMR ?
Np. na tym kalkulatorze http://www.programy.u.waw.pl/zapotrzebowanie-kalorie.php, BMR dla mnie wychodzi 1468.40, a w rubryce " Aby utrzymać wagę " wychodzi 2276.02 kcal. Różnica jest spora, więc czym się sugerować ? :>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 293 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3821
wliczasz aero, ze tyle wychodzi?
BMR to jest granica, ponizej ktorej sie nie schodzi
Bez aktywnosci na oko powinnas jesc kolo 1800 kcal dziennie. IMHO mozesz od tego zacząć, i dodawać do momentu, w ktorym zaczniesz tyć.

Zrób przez ten czas jak najwięcej mięśni. Potem wytniesz tłuszcz i będziesz super wyglądać ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 634
Dzięki mocno mi się rozjaśniło
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

prosze zajrzyj i odpisz,czas chudnąć lato nadchodzi

Następny temat

cwiczenia na spalanie a chondromalacja?

WHEY premium