SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja- mój plan- do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1464

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 282
Witam

Mam 21 alt. Na początku chciałbym przedstawić Wam mój cel chciałbym dokonać redukcji tkanki tłuszczowej (głównie z brzucha). Przez okres studiów trochę powiedzmy przybyło mi tłuszczyku na brzuchu (głównie przez piwo, fast foody itd.- studenckie życie).
Najbardziej nie podoba mi się mój brzuch- uważam że reszta ciała jest w porządku- chciałbym aby było widać zarysy mięśni brzucha. może przedstawię moje wymiary ciała:
Wzrost 184 cm
Waga 90 kg - leciutka nadwaga według kalkulatora BMI powinienem ważyć od 66 kg do 84.3 kg-> ja celowałbym w okolice 82 kg
Klatka piersiowa 110 cm
Biodra 97 cm
Pas 100 cm - i tu chciałbym zredukować to do ok myślę 90 cm- żeby tak nie "wystawał"
Ramię 37 cm
Udo 61 cm
Łydka 40 cm.
Pragnę podkreślić że zapoznałem z wieloma artykułami na forum i postanowiłem to posklejać w swój plan i dietę.
Pracuje od 8 do 16 (głównie praca za biurkiem (czasami wyjazd na spotkanie biznesowe z klientem). Treningi są przewidziane między godziną 18:30 a 20. planuję ćwiczyć 4-5 razy w tygodniu (te 2-3 dni wolne od treningów będą spowodowane wyjazdami służbowymi w pracy- od razu podkreślam że to może być różnie- każdy dzień tygodnia) w następujący sposób:

-Obwody (czyli 12 ćwiczeń wykonywanych po sobie w odstępie max 15 sek. 15 powt na ćwiczenie i 3 min przerwy między obwodami) 1-2 tydzień 2-3 obwody, 3-4 tydzień 3-4 obwody itd. myślę tak do 8 tygodni (zależy kiedy osiągnę swój cel), wolne ciężary tak abym miał w każdym ćwiczeniu z 5 powtórzeń w zapasie:
brzuszki (dowolne ćwiczenie na brzuch)- 30 powt
wznosy ramion ze sztangą
wspięcia na palce stojąc
przysiady
plecy- podciąganie sztangi
przedramię
brzuszki (dowolne ćwiczenie na brzuch)- 30 powt
barki- wznoszenie hantelki przód
biceps zginanie ramion
pompki- triceps
grzbiet- unoszenie tułowia leżąc na brzuchu.
Z tygodnia na tydzień mama zamiar zwiększać ciężar/zmieniać ćwiczenia na daną partię- dla urozmaicenia)

- jeden z filmów P90X Xtreme Workout trwa on ok 1 godz - czuje się po nich zmęczony jak po 30 min bieganiu- a jest w nich np rozciąganie itd (Cardio X, Kenpo X itd)

- na klatę i plecy robię coś w stylu programu 100 pompek i 50 podciągnięć- aplikacja na android
- brzuch 8 min abs- taki filmik na yt- moim zdaniem bardzo dobry- bo po większości ćwiczeń na brzuch bolą mnie plecy (jakoś wrodzona wada nie pamiętam nazwy) a w tym filmiku wszystkie ćwiczenia są dla mnie do przyjęcia :)

1 dzień obwody + pompki + 8 min abs
2 dzień p90x + podciąganie
3 dzień obwody + pompki + 8 min abs
4 dzień - powiedzmy że wolne bo wyjazd służbowy
5 dzień p90x + podciąganie
6 dzień powiedzmy że kolejny wyjazd służbowy
7 dzień obwody + pompki + 8 min abs

tak na zmianę raz p90x raz obwody przy obwodach "8 min abs".

Dieta:
wyliczyłem sobie moje zapotrzebowanie na redukcji: ok 2500 kcal, białko: 162g, tłuszcz 36g, węglowodany: 200g
Staram się to rozłożyć na 4 posiłki
Braki w białku zamierzam uzupełnić białkiem WPC 80%
oprócz tego zamierzam stosować OLIMP Thermo Speed Extreme (na początku 2x 1 tab. później myślę że zwiększę do 2x 2 tab)
Ogólnie z tą dietą to dopiero się uczę aby to umiejętnie rozłożyć na posiłki na śniadanie pracy itd.

Czy taka dieta z takim zestawem ćwiczeń jest odpowiednia na redukcję w moim przypadku?
ogólnie chciałbym stracić jak najmniej tkanki mięśniowej a jak najwięcej spalić tłuszczu z tego brzucha.

Jak już wspomniałem przeczytałem trochę artykułów na temat redukcji, ćwiczeń czy też diety- ale też dodałem kilka moich rozwiązań jak te p90x czy też te plany ćwiczeń typu 100 pompek. Co o tym myślicie czy jest to dopuszczalne?

Z góry dziękuję za rady
Pozdrawiam Piotr
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349848
Rozpisz to zgodnie z regulaminem działu.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 282
Płeć : mężczyzna
Wiek : 21
Waga : 90
Wzrost : 184
Obwód klatki : 110
Obwód ramienia : 37
Obwód talii : 100
Obwód uda : 61
Obwód łydki : 40
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 25% +/- 3 %
Aktywność w ciągu dnia : praca - głównie za biurkiem
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia- podstawowy sprzęt w domu + p90x
Odżywianie : nie ma tu ograniczeń to znaczy mogę jeść wszystko ale też potrafię się powstrzymać przed jedzeniem słodyczy
Cel : redukcja rozłożona w czasie
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : bardzo dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia + p90x - niżej rozpisany planowany trening
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak zamierzam stosować OLIMP Thermo Speed Extreme oraz białko WPC 80%- uzupełniając braki w białko w diecie, chciałem też później dodać do diety OLIMP VITA-MIN MULTIPLE SPORT
Stosowane wcześniej diety : nie stosowałem - starałem tylko ograniczać słodycze.

Pracuje od 8 do 16 (głównie praca za biurkiem (czasami wyjazd na spotkanie biznesowe z klientem). Treningi są przewidziane między godziną 18:30 a 20. planuję ćwiczyć 4-5 razy w tygodniu (te 2-3 dni wolne od treningów będą spowodowane wyjazdami służbowymi w pracy- od razu podkreślam że to może być różnie- każdy dzień tygodnia) w następujący sposób:

-Obwody (czyli 12 ćwiczeń wykonywanych po sobie w odstępie max 15 sek. 15 powt na ćwiczenie i 3 min przerwy między obwodami) 1-2 tydzień 2-3 obwody, 3-4 tydzień 3-4 obwody itd. myślę tak do 8 tygodni (zależy kiedy osiągnę swój cel), wolne ciężary tak abym miał w każdym ćwiczeniu z 5 powtórzeń w zapasie:
brzuszki (dowolne ćwiczenie na brzuch)- 30 powt
wznosy ramion ze sztangą
wspięcia na palce stojąc
przysiady
plecy- podciąganie sztangi
przedramię
brzuszki (dowolne ćwiczenie na brzuch)- 30 powt
barki- wznoszenie hantelki przód
biceps zginanie ramion
pompki- triceps
grzbiet- unoszenie tułowia leżąc na brzuchu.
Z tygodnia na tydzień mama zamiar zwiększać ciężar/zmieniać ćwiczenia na daną partię- dla urozmaicenia)
- jeden z filmów P90X Xtreme Workout trwa on ok 1 godz - czuje się po nich zmęczony jak po 30 min bieganiu- a jest w nich np rozciąganie itd (Cardio X, Kenpo X itd)
- na klatę i plecy robię coś w stylu programu 100 pompek i 50 podciągnięć- aplikacja na android
- brzuch 8 min abs- taki filmik na yt- moim zdaniem bardzo dobry- bo po większości ćwiczeń na brzuch bolą mnie plecy (jakoś wrodzona wada nie pamiętam nazwy) a w tym filmiku wszystkie ćwiczenia są dla mnie do przyjęcia :)

1 dzień obwody + pompki + 8 min abs
2 dzień p90x + podciąganie
3 dzień obwody + pompki + 8 min abs
4 dzień - powiedzmy że wolne bo wyjazd służbowy
5 dzień p90x + podciąganie
6 dzień powiedzmy że kolejny wyjazd służbowy
7 dzień obwody + pompki + 8 min abs

tak na zmianę raz p90x raz obwody przy obwodach "8 min abs".

Dieta:
wyliczyłem sobie moje zapotrzebowanie na redukcji: ok 2500 kcal, białko: 162g, tłuszcz 36g, węglowodany: 200g
Staram się to rozłożyć na 4 posiłki
Braki w białku zamierzam uzupełnić białkiem WPC 80%
oprócz tego zamierzam stosować OLIMP Thermo Speed Extreme (na początku 2x 1 tab. później myślę że zwiększę do 2x 2 tab)
Ogólnie z tą dietą to dopiero się uczę aby to umiejętnie rozłożyć na posiłki na śniadanie pracy itd.

Czy taka dieta z takim zestawem ćwiczeń jest odpowiednia na redukcję w moim przypadku?
ogólnie chciałbym stracić jak najmniej tkanki mięśniowej a jak najwięcej spalić tłuszczu z brzucha.

Przeczytałem trochę artykułów na temat redukcji, ćwiczeń czy też diety- ale też dodałem kilka moich rozwiązań jak te p90x czy też te plany ćwiczeń typu 100 pompek. Co o tym myślicie czy jest to dopuszczalne?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 282
z dietą sobie poradzę wiem co jeść a czego unikać.

Chciałbym się dowiedzieć np czy wysiłek który planuje jest odpowiedni do przyjmowanych przeze mnie składników odżywczych (zapotrzebowania które sobie wyliczyłem).

Prosiłbym o precyzyjne odpowiedzi na moje wątpliwości/pytania
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

stepper z kolumną

Następny temat

Dieta dla osoby jedzącej tylko mięso mielone wieprzowe

WHEY premium