SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja i rzeźba dla kobiety

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3493

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez obliques z działu Ladies droga do formy i edukacja.
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Aktualnie mam dietę od 4 miesięcy – schudłam 7 kg. Staram się dużo ćwiczyć i obecnie zwiększyłam jedzenie białka i w ogólnie jedzenia. Odżywianie na podstawie diety od lekarza – dietetyka. Miska zmodyfikowana, gdyż zaczęłam chodzić na siłownię.
Tak wyglądają moje wymiary oraz sylwetka. Cel ?
Umięśnić ciało, żeby ładnie wyglądało do tego redukcja jeszcze – 5 kg
Startujemy

Wiek : 32
Waga : 68 kg
Wzrost : 173
Obwód w biuście(1) : 96
Obwód pod biustem : 75
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 75
Obwód na wysokości pępka : 95
Obwód bioder : 95
Obwód uda w najszerszym miejscu: 57
Obwód łydki :36
W którym miejscu najszybciej tyjesz : wszędzie równomiernie
W którym miejscu najszybciej chudniesz : wszędzie równomiernie
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: siłownia 2 razy w tyg właśnie zaczełam, pływanie i aquaaerobik,
Co lubisz jeść na śniadanie: omlet, jajecznica, jogurt naturalny z otrębami itp
Co lubisz jeść na obiad : mieso z warzywami, kasza, ryż czy makaron
Co jako przekąskę : wafle ryzowe, galaretkę, owoc, kefir itp
Co jako deser : wszystko z czekolada i kokosem – ale nie jem raczej nic
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia: problemy reumatologiczne, noga i ręka po złamaniu, krzywy kręgosłup – skolioza i lordoza. Stan zdrowia raczej średni, ogólne osłabienie organizmu.
czy regularnie miesiączkujesz: raczej tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: nie
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
czy rodziłaś: nie
Preferowane formy aktywności fizycznej: basen, siłownia, spinning. Aerobik - wszystko
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : L –karnityna, hmb – krótko – odstawiłam.
Stosowane wcześniej diety : od zawsze kiedy pamiętam mam dietę. Bardzo szybko tyję gdy zaczynam nomrlnaie jeść!!!
Napoje – pijam dużo wody ok. 2 litry dziennie.
Proszę o pomoc przy treningach, głównie chodzi o siłownię. Ale tez nie umiem połączyć ile aerobów kiedy i co.
Wszystkie wskazówki mile widziane.
Przykłąd tego co jem dieta z jednego dnia - ok 1600 kcal.
Staram się teraz jeść wiecej białka.



I zdjęcia mojej sylwetki na dzień dzisiejszy.

Zmieniony przez - Ori w dniu 2015-03-17 09:33:11

Zmieniony przez - Ori w dniu 2015-03-17 09:35:30

Zmieniony przez - Ori w dniu 2015-03-17 09:35:56


Treningi wyglądają tak:
2 razy trening siłowy
3 razy aeroby - basen lub aqua
czasem joga od kwietnia spinning:)
Więc aktywnośc utrzymuje się na poziomie 5 razy w tyg;)

Trening na siłowni wygląda tak (dopiero moje 2 razy na siłowni - to nowosć więc zazwyczaj ćwiczę bez obciążenia):
1 dzień
1. Przysiad wykroczny 3 x 15
2. Prostowanie nóg na maszynie siedząc 3 x 15 „7,5 kg”.
3. Uginanie nóg na maszynie siedząc 3 x 15 „10 kg”
4. Wypychanie nóg na suwnicy 4 x 15
5. Brzuszki – 60.

2 dzień
1. wyciskanie uchwytów maszyny w górę 3 x 15
2. wyciskanie uchwytów maszyny w przód 3 x 15
3. rozpiętki na maszynie 3 x 15
4. wiosłowanie w poziomie na maszynie 3 x 12
5. ściąganie uchwytów maszyny z góry 3 x 15 "10kg"
6. prostowanie przedramion na drążku - ściąganie nadchwytem trójkąta wyciągu górnego
3 x15 „10kg”
7. Sztangielki naprzemiennie 2 x 15 „2 kg”
8. Brzuszki – 80.
Proszę o wszelkie rady i uwagi - co zrobić,zeby zgubić tłuszcz bo mam go bardzo dużo 32 %i, żeby zbudować trochę mięśni:)


Zmieniony przez - Ori w dniu 2015-03-17 09:43:22
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziękuję bardzo od razu zaczynam sie do tego stosować. Rozpisze jedzenie i dam miskę do oceny.
Moje zdjęcia obiecalam nowe. Naga prawda:)





Zmieniony przez - Ori w dniu 2015-03-19 16:31:26




Zmieniony przez - Ori w dniu 2015-03-19 16:32:17




I moja pierwsza miska do oceny:)
Ale super się ją robiło,mimo iż bardzo długo;)
A dziś idę na siłownię zrobić trening A:)




Zmieniony przez - Ori w dniu 2015-03-19 19:05:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 23792 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 81252
echhh... twoja dieta, pomimo ilości produktów w tych cud tabelkach jest nijaka: mało białka (bo jogurty i mleko, to nie białko), raptem 100 g mięsiwa, jakaś szynka (sklepowa) i ciut twarogu....
Czytałas artykul "co jedzą Lejdis"?

Prosze, coś dla ciebie:
https://www.sfd.pl/Dieta_od_„dietetyka”_dla_kobiety_trenującej_siłowo-t1067418.html

I PRZEPRASZAM, że wchodzę w butach, ale zestawienie twojego menu wygląda tak (nie wliczam tu warzyw, bo to śladowe ilości, podobnie tej szynki i koncentratu). Jak widzisz, słabo to wygląda, biorac pod uwagę fakt, że 20 g węglowodanów, pochodzi z nabiału...




Zmieniony przez - PUSHhard w dniu 2015-03-17 12:36:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dlatego zamieściłam to tu. Dlatego tu jestem. Do dieta od ditetyka na redukcję. Teraz dodałam siłownię 2 razy w tyg zgodnie z planem. Czytam uczę się, ale jakoś nie wiem do końca czy jest oki. Potrzebuje pomocy stąd moja obecnośc tu bo jestem przemęczona i wiem,że za mało jem. Ale nie umiem sobie sama tego ustawić.Jem duzo więcej sera, kurczaka ryby itp. Mam skurczony zolądek. Nie zjem też duoz więcej. Ale chcę, bo nie zbuduję mięśni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ori - popatrz na dzienniki dziewczyn, jakie mają menu - wiele nawet zdjęcia wrzuca. O proszę:
https://www.sfd.pl/._DT2_._HETAVEL_.-t1065615.html

Poczytaj co jedzą ladies. Ja bym to całe menu zmieniła od stóp do głów, więc ciężko coś radzić. Masz mało białka, bazujesz dietę na chlebie i nabiale, mało warzyw, kcal podbijasz zalewając jedzenie oliwą. Taka bida z nędzą, powiedziałabym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
haha a pierwszy raz zaufałam dietetyczce, schudłam na tej diecie 7 kg:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
schudnąć spoko - uzyskać jędrną sylwetkę, a przy tym mieć energię do treningów, błyszczące, zdrowe włosy i ładne mięśnie - trochę gorzej ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 23792 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 81252
NO schudłaś, na takim jedzeniu to nie filozofia, jeżeli wczęśniej jadłaś dużo więcej, pytanie tylko, z czego schudłaś?
więc tak: każdy z posiłków składa sie u nas z:
- białka (jaja, mięso - wszelakie: wieprz, wołowina, kurun/indor, podroby: żołądki, serca, wątroby, ryby, nabiał - to na początku lepiej ograniczyć, bo możesz zbierać wodę, poza tym taki sklepowy nabiał koło nabiału prawdziwego nie stał)
- węglowodanów złożonych: ryż, kasze wszelakie, ziemniaki, makaron, płatki owsiane
- tłuszczy: oliwa z oliwe i oleje (ale oba tylko na surowo), awokado, orzechy, masło klarowane/masło kokosowe/PAM (do smażenia).

i Teraz tak: wypełnij ankietę, bo bez tego ani rusz.
Pomyślimy wtedy o kaloryczności i makrach ok?

edit.
sorry, ankieta przecież jest

Zmieniony przez - PUSHhard w dniu 2015-03-17 13:36:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 23792 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 81252
173 cm, jesteś wysoko i dlaczego zakładasz te - 5 kg? wiesz, że możesz pięknie wyglądać przy 70 kg? waga nie ma dla nas znaczenia, mierzymy sie za to co tydzień i w tabeli podajemy wymiary, żeby wiedzieć, co się dzieje...
1600 kcal na początek, to za mało, bo jak wymiary staną i się zaprą, nie będzie z czego uciąć... 1800 - 1900 kcal powinno być ok.
Ty nie masz problemów hormnalnych? i musisz sięwzmocnić, a więcej więcej kcal musowo! bo inaczej ciągle będziesz osłabiona....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hormonalnych?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
, nie mam problemów. Tarczyca bada w normaie. Od lat mam mase diet chudne i tyje po 12 kg. Ale mam dość. Waga - 5 bo w psychice mam ciagle moje 60 kg jakie miałam 2 lata temu. Chciałam zjechać kilka ,żeby nie narzekać potem,że przytyłam. I mam dalej 70 ale walcze z tym:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 23792 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 81252
TAK PALCE MAM szybsze niż wzrok
wiesz co, skoro chcesz się dalej redukować, to bezpiecznie jest przyjąć procentowo od 1900 BTW 30/30/40%. potem mozna torche makrami manipulować.

a co do zdjęć: radziłaby zrobić w całości, włączjać w nich stopy, co by tu nasze mądry głowy mogły ci z treningiem pomóc, bo pisałaś, że trochę skrzywień masz...

Zmieniony przez - PUSHhard w dniu 2015-03-17 13:48:31
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta ketogeniczna po ciąży

Następny temat

17 lat,powrót do formy po laparoskopii

WHEY premium