SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja i Swieta za pasem

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2876

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 247
Wiem, że parę osób jużo to pytało na forum, ale mnie chodzi o coś troszkę innego - mianowicie zacząłem niedawno redukcję przed zawodami (trenuję SW). Mój trener chce, żebym był trochę drobniejszy i przez to szybszy podczas walk. Obecnie ważę 64kg przy 181cm wzrostu, procent bf to około 14-16% (różnie mi wychodzi na pomiarach). Trener chce żebym zszedł do 60 kg, a walkę mam 20 grudnia, a więc na cztery dni przed Wigilią. Jestem typowym ektomorfikiem i to takim maksymalnym - co bym nie jadł to waga mi tylko lekko skacze i nigdy nie miałem problemów z tyciem. Obecnie, do Świąt zostało około siedmiu tygodni, do mojej walki tyle samo, muszę się spieszyć z redukcją- trener nie zalecił mi ckd, bo nie ma na to czasu. Po prostu zmniejszyłem ilość węgli (jem około max. 70gramów w ciągu dnia) i ogólny bilans kaloryczny. Trenuję siedem dni w tygodniu po około 2-3 godziny (zarówno siłownia jak i aeroby przeplatane, co drugi dzień), biorę suplementy - Thermo Speed Extreme 4 kapsy na dzień + Cla 4 kapsy na dzień + L-karnityna. Liczymy na to z trenerem, że te cztery kilo zejdą w miarę szybko.
I tu pojawia się moje pytanie - jak mam przeżyć Święta po takiej redukcji? Myślę sobie, że fajnie byłoby zachować tę wagę, którą uda mi się wypracować w trakcie tej redukcji i zostać przy tych 60 kg już w ogóle, to miałbym problem z głowy na przyszłość. Zdaję sobie sprawę, że najlepszym sposobem na Święta jest się nie obżerać i tak też zamierzam zrobić, chodzi mi tylko o to, czy po takiej redukcji, jak przyjdzie Wigilia i parę dni razem z Rodziną, no nie wyobrażam sobie po prostu, żeby nie spróbować ciast i tych wszystkich rzeczy, na które czeka się cały rok. A nie chciałbym się zalać tłuszczem - nie wiem jak organizm zareaguje po takiej szybkiej redukcji na parodniową zmianę diety. Co radzicie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 848 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11694
Mysle ze jezeli nie bedziesz sie obzeral to tluszczem nie powinienes sie zalac przez te kilka dni, w dodatku jestes ektomorfikiem, grunt to umiar ;)
Zawsze mozesz robic tak jak ja, idz z rana pobiegaj ^^

Deep into yourself is where You will find motivation.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 247
Hehehe, tak też właśnie myślałem :) Z bieganiem i tymi sprawami raczej nie będzie problemu - ja mam w domu swoją własną siłownię, maszyny do aerobów (orbitreki i takie tam), więc nawet jakby było -40 to jakoś dam sobie radę :P :P :P Po prostu się zastanawiałem, czy organizm nie "rzuci się" po redukcji na magazynowanie tłuszczu :P

A swoją droga, czy po tych 7-u tygodniach redukcji i brania CLA+TSE+L-karn. odstawić suplementy na Święta? I wrócić do takiego zestawu po Bożym Narodzeniu, żeby ew. zrzucić to,co się nagromadzi przez ten czas?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W tej kategorii wagowej pewnie będziesz startował z zawodnikami o głowę niższymi. Gdyby to był boks, to rozumiem, zasięg ramion itp. Ale gość z niższy i z krótszymi rękami ma raczej większe szanse w zwarciu. Ma bardziej zwartą budowę i mniej punktów do przełamania. Popraw mnie jeśli się mylę
Z takim wzrostem to powinieneś raczej zwiększać masę ciała i zmienić kategorię. Brakuje Ci co najmniej 10 kg mięśnia. W Twoim przypadku redukcja jest porażką, niestety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 819
startujesz w MP Open w Gliwicach 20 tego?

if u won't try enough...u'll never get it...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 247
Witajcie, ja już właśnie wróciłem z treningu, już odpisuję.

Co do mojej masy i redukcji - fakt jest faktem, że jest ze mnie niezły kawałek szkieletora a większość ludzi, z którymi się spotykam na ringu jest ode mnie mniejsza i niższa itd. Ale mój trener właśnie to chce wykorzystać - żebym był największym i najcięższym "klockiem" w kategorii wagowej ludzi lekkich i małych. Wśród nich to ja będę prawdziwym klocem, a parę kilo w górę i przeskoczyłbym do wyższej kategorii wagowej, gdzie byłbym najlżejszy, więc lipa.

Co do moich startów, to nic z tych rzeczy - po prostu w naszym Wrocławiu regularnie mój klub organizuje walki z sąsiednimi klubami różnych sztuk (takie mini-konfrontacje),które służą m.in. jako "przepustka" na wyższe stopnie mistrzowskie, jak ktoś chce zdawać. Ja się akurat szykuję teraz do drugiego dana i przydałoby mi się sklepać kogoś w ringu i zarobić parę punktów :D :D :D Ale to nie są żadne wielkie imprezy ani nic z tych rzeczy - po prostu takie lokalne pojedynki przedstawicieli różnych szkół.

A powiedzcie mi proszę jeszcze tylko (sorry, żę zawracam głowę), co z tymi suplementami na czas odpoczynku w święta, odstawiać czy nie?

pozdrawiam wszystkich fajterów, pakerów i całą resztę!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Powiedz szczerze: czujesz coś po TSE? Pytam, bo ja brałem i nie czułem żadnego efektu. Nie było mi cieplej, nie czułem się pobudzony. Wypijam dziennie kilka kaw, więc na mnie taki lajt nie działa. Nie wiem też po co Ci l-karnityna, ja miałem taką o smaku malin, więc zastępowała mi cukierki Ale nic poza tym. CLA nigdy nie brałem, więc nie wiem. Ale jak już bierzesz, to bierz też przez święta.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 247
Hehe, już mówię co i jak :D Jeśli chodzi o TSE, to po tym akurat rzeczywiście dziwnie się czuje - jest mi gorąco, czuję się jakbym miał gorączkę, strasznie ale to po prostu strasznie się ze mnie leje jak to jem :P Jeśli chodzi o karnitynę, to mam ją jako uzupełnienie diety a nie w celach odchudzających, CLa podobno dobrze się komponuje z TSE i dlatego. Ale fakt jest faktem, że spodziewałem się po TSE większych "odczuć". Ale nie mogę powiedzieć żeby to było placebo :) Podejrzewam jednak, że jest masa silniejszych spalaczy, a ten to jest lajcik akurat :P :P :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A jeżeli tak się czujesz po TSE, to znaczy, że działa. Czyli możesz spokojnie przy nim zostać i przez święta taż go bierz.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DIeta pomozcie :) 192cm 87kg Pilne.........

Następny temat

Brzuch - tłuszczyk ?

Wiecej