SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja dieta

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2449

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 110
Witam jest to pierwszy post na forum
Rok temu ważyłem 114 kg obecna waga to 85 kg kiedyś nosiłem XXL tera noszę S
Od jakiegoś czasu jem normalnie waga cały czas taka sama ale musze coś zmienić bo się załamuje może i noszę rozmiar S ale nie wyglondam dobrze jak sobie pomyślę o lecie i o zdienciu koszulki to się załamuje
Prosiłbym o jakieś wskazówki pomoc ile kcl moge dzienie jesc bo od dziś postanowiłem coś zmienić
Wiek 17 lat
Waga 85 kg
W pasie 97
Staram się codziennie czwiczyć
Przepraszam za błędy i proszę o wyrozumiałość
Zdiencie brzucha obecnie załamuje się jak patrze w lustro
Zaczelem od dziś stosować kremy na brzuch


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Jak przeprowadzona była redukcja, ten rok temu? Opisz coś więcej, prosiłabym, abyś wypełnił również pełną ankietę https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html (na dole w linku), robiłeś jakieś badania? Po takiej rzetelnej redukcji przydałoby się.
Jak wygląda Twoje odżywianie obecnie? Co ćwiczysz? Podrzuć przykładowe 2-3 zrzuty z tego jak jadasz (według opisu z linku powyżej).
Wrzuć też zdjęcie całej sylwetki, brzuch nie odzwierciedla obecnego stanu, z przybliżenia tym bardziej.

Na brzuch warto stosować kremy, to na pewno będzie wspomagające, do tego na przemian zimny/ciepły prysznic, aby poprawić krążenie.
Jesteś młody bardzo, więc jest szansa, że skóra fajnie się "ogarnie". Trening siłowy, dieta odpowiednia - i powinno być ok.

Ile masz jeść kalorii - oblicz sam https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html i wrzuć ewentualne obliczenia.
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 110
blue_hope
Jak przeprowadzona była redukcja, ten rok temu? Opisz coś więcej, prosiłabym, abyś wypełnił również pełną ankietę https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html (na dole w linku), robiłeś jakieś badania? Po takiej rzetelnej redukcji przydałoby się.
Jak wygląda Twoje odżywianie obecnie? Co ćwiczysz? Podrzuć przykładowe 2-3 zrzuty z tego jak jadasz (według opisu z linku powyżej).
Wrzuć też zdjęcie całej sylwetki, brzuch nie odzwierciedla obecnego stanu, z przybliżenia tym bardziej.

Na brzuch warto stosować kremy, to na pewno będzie wspomagające, do tego na przemian zimny/ciepły prysznic, aby poprawić krążenie.
Jesteś młody bardzo, więc jest szansa, że skóra fajnie się "ogarnie". Trening siłowy, dieta odpowiednia - i powinno być ok.

Ile masz jeść kalorii - oblicz sam https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html i wrzuć ewentualne obliczenia.



Wyszło mi 1.908.01
Nie ie robiłem żadnych badań
Odchudzanie dokładnie zaczęłem w 2016 w sierpniu wakacje postanowiłem ze coś zmienię dietę zakoczyłem w 2017 koniec wakacji bo wszyscy muwił ze wyglondam chudu zaczelem nosić rozmiar S i zakończyłem dietę
Zaczelem iesc normalnie oczywiście słodycze raz na jakiś czas cole i napoje słodkie pie tylko raz na jakiś czas tak to tylko woda gazowana albo niegazowana
Wogle nie jem mięsa zwierzęcego tylko wszelkiego rodzaju ryby jem i wszystko
Jesili chodzi o czwicxenia to zazwyczaj biegam 1 godzinę dzienie głównie to tylko bieganie i skakanie na skakance w lato gram w piłkę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Możesz podrzucić obliczenia ?
Masz zamiar zacząć ćwiczyć siłowo? Uważam, że to dobry pomysł, pomoże Ci lepiej kształtować sylwetkę.

No i na pewno porobiłabym podstawowe badania, sporo spadło z Ciebie, warto wiec zrobić oględziny organizmu "od środka".
Na NFZ od rodzinnego dostaniesz:

- mocz,
- morfologia z rozmazem,
- OB, CRP,
- pełny lipidogram,
- kreatynina,
- próby wątrobowe,
- cukier (a najlepiej obciążenie glukozą 75g),
- TSH.

Prywatnie, na koszt własny warto, abyś wykonał:

- testosteron wolny i całkowity,
- Ft3,
- Ft4.

Można, jeśli są finanse dorzucić kortyzol, ale to już Twoja decyzja. Oczywiście, jeśli wyjdą gdzieś nieprawidłowości warto ponowić badania i ewentualnie pogłębić diagnostykę.

Przed badaniem należy zachować 12h postu do momentu pobrania, wyspać się w przeddzień, nie uprawiać aktywności fizycznej, nie pić i nie palić.


Zmieniony przez - blue_hope w dniu 2018-01-23 19:51:37
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 110
blue_hope
Możesz podrzucić obliczenia ?
Masz zamiar zacząć ćwiczyć siłowo? Uważam, że to dobry pomysł, pomoże Ci lepiej kształtować sylwetkę.

No i na pewno porobiłabym podstawowe badania, sporo spadło z Ciebie, warto wiec zrobić oględziny organizmu "od środka".
Na NFZ od rodzinnego dostaniesz:

- mocz,
- morfologia z rozmazem,
- OB, CRP,
- pełny lipidogram,
- kreatynina,
- próby wątrobowe,
- cukier (a najlepiej obciążenie glukozą 75g),
- TSH.

Prywatnie, na koszt własny warto, abyś wykonał:

- testosteron wolny i całkowity,
- Ft3,
- Ft4.

Można, jeśli są finanse dorzucić kortyzol, ale to już Twoja decyzja. Oczywiście, jeśli wyjdą gdzieś nieprawidłowości warto ponowić badania i ewentualnie pogłębić diagnostykę.

Przed badaniem należy zachować 12h postu do momentu pobrania, wyspać się w przeddzień, nie uprawiać aktywności fizycznej, nie pić i nie palić.



Zmieniony przez - blue_hope w dniu 2018-01-23 19:51:37



iek 17 lat Waga 85 kg wzrost 182 cm
Twoja dzienna Podstawową Przemiana Materii (PPM) to 2 031 kalorii
Twoja dzienna Całkowita Przemiana Materii (CPM) to 3 046 kalorii
Aby schudnąć o 0.7 kg tygodniowo potrzebujesz dziennie 2022.10 kcal rozłożone na:
kcal gramy
Węglowodany (55%) 1112.16 278.04
Białka (15%) 303.32 75.83
Tłuszcze (30%) 606.63 67.40

To obliczenia
Staras siw czwiczyc słowo najgorsze są brzuszki bo czuję że źle robie bo nie czuje tego ognia cxuje tylko po 3 brzuszkach że nie mam się sił juz podnieść
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
https://www.sfd.pl/-t276436.html - zapotrzebowanie policz tym wzorem, bez korzystania z kalkulatorów.

Brzuszki to nie trening siłowy , martwe ciągi, przysiady, wyciskania , wiosłowania, to jest trening siłowy.


Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2018-01-24 10:42:40

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Wrzuciłam Ci wcześniej wzór, wrzucił Ci go wyżej również Koniu - tym sposobem oblicz zapotrzebowanie, nie kalkulatorem.

A trening siłowy ma być oparty na konkretnych ćwiczeniach, jak wielostawowe. W dziale trening dla początkujących znajdziesz gotowe treningi siłowe dla początkujących.
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 110
blue_hope
Wrzuciłam Ci wcześniej wzór, wrzucił Ci go wyżej również Koniu - tym sposobem oblicz zapotrzebowanie, nie kalkulatorem.

A trening siłowy ma być oparty na konkretnych ćwiczeniach, jak wielostawowe. W dziale trening dla początkujących znajdziesz gotowe treningi siłowe dla początkujących.


A jeszcze się spytam mam jeść jak najmniej węglowodany ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
Nie, nie tnij drastycznie żadnego z makrosów, ustal na początek dietę zbilansowaną i jej się trzymaj.
1

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Zanim zaczniesz redukcję skłaniałabym się ku wykonaniu badań, chociaż tych podstaw, bo sporo z Ciebie spadło i warto zobaczyć jak gospodarka hormonalna wygląda.
A co do makro, jak Koniu zaznaczył nie tnij nic, jadaj węgle, białka i tłuszcze.
Wyszłabym z takim makro na początek (do obserwacji i ew. zmiany) około 150g białka, 100g tłuszczy i reszta węglowodany, do poprawnie wyliczonej (z podanego linku wzoru) kaloryczności.
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191504
Młody jesteś więc masz szansę że skóra się wciągnie jeszcze, tak więc posłuchaj rad wejdź na zbilansowaną dietę. Trening FBW na wolnych ciężarach dodatkowo interwały i aeroby a będą z Ciebie ludzie.
Pozdrawiam
5
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Anchois, które?

Następny temat

Ektomorfik - 4 posiłki dziennie?

WHEY premium