SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wybór celu treningowego

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2202

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 57
Witam,przychodzę z problemem a mianowicie.Nie mam pojęcia co zrobić aktualnie ze swoim ciałem.Aktualnie waże 73kg w wieku 16 lat jednak problem leży w tym że jeszcze w maju przed wakacjami ważyłem coś około 65kg,skonczylem grac w piłkę nożną i wtedy też zacząłem przygodę z siłownią jednak odkryłem że przy takiej wadze (mimo że widac było u mnie żebra itp miałem dosyć zatluszczony brzuch jednak wtedy nie myślałem jeszcze o tym)będzie ciężko mi kontynuować więc postanowiłem przytyć,musze przyznac ze nie byla to calkiem zdrowa dieta jednak nie patrzylem na to a przystankiem miało być 75 kg jednak aktualnie znajduje się na 73kg i nie do końca wiem co zrobić.Z jednej strony chciałbym jeszcze trochę przytyć żeby mieć z czego zejść ale z drugiej jak patrzę na siebie to wolałbym już trochę zejść z tego poziomu tłuszczu i sprawdzić jakbym wyglądał bez niego.Tylko teraz nie wiem co lepiej zrobić,tym bardziej że nie chciałbym znowu zejść zbyt nisko z wagą.Dodatkowo czy mógłbym prosic o pomoc w doborze kalorii?184 cm wzrostu,73 kg waga,16 lat,trening 3 razy w tygodniu A poza tym aktywność raczej na wf.Z góry dziękuję i życzę miłego dnia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020276
Cześć!

Przede wszystkim z Twojego opisu nie wiemy jak wyglądasz. Dobrze by było abyś wrzucił jakieś zdjęcia i wypełnił ankietę działu. Biorąc pod uwagę że masz 184cm wzrostu to Twoje 73kg, to naprawdę niewiele. Natomiast jeżeli uważasz, że jesteś otłuszczony, oraz jesteś osobą początkującą, to możesz spróbować zrobić "rekompozycję". Zacznij od obliczenia swojego zapotrzebowania kalorycznego, wzór znajdziesz tutaj -> https://www.sfd.pl/-t276436.html 
Na rekompozycji potrzebujesz spożywać kalorie na poziomie "zera" kalorycznego lub delikatnej nadwyżki rzędu 5%.
Polecamy również: Masa mięśniowa - budowanie muskulatury

Gdy wyliczysz zapotrzebowanie warto zadbać o odpowiedni podział makroskładników:
Białko powinno być na poziomie 2-2,5g na kg masy ciała. 1g białka to 4 kcal. Źródłami białka są: mięsa/podroby/ryby/jaja/twarogi/sery/odżywki białkowe.
Tłuszcze powinny stanowić 30% kaloryczności Twojego żywienia. Stanowią one podstawę w budowie gospodarki hormonalnej. 1g tłuszczu to 9kcal. Źródłami tłuszczu są: mięsa/ryby/jaja/podroby/orzechy/nasiona/pestki/nabiał/oleje(oliwa/kokosowy/awokado)
Węglowodany powinny stanowić resztę z kalorii, które pozostały po obliczeniu. 1g węglowodanów to 4kcal. Źródłami węglowodanów są warzywa/owoce/bulwy(ziemniaki)/pseudozboża(ryże/kasze)/zboża.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33028 Napisanych postów 23130 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277970
Waga nie jest głównym wyznacznikiem wiec najlepiej jak dasz zdjęcie sylwetki do oceny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
kalorie wyliczysz ze wzoru https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Przede wszystkim warto wiedzieć o tym, że masa ciała nie jest wyznacznikiem uzyskanych efektów kształtowania sylwetki. Sugeruję skupić się na obwodach ciała mierzonych co jeden, dwa tygodnie rano na czczo i zapisywanych. Poza tym, zdjęcia sylwetki raz w miesiącu (przód, tył, bok). Ważne żeby były w tej samej pozie, odległości, świetle i bieliźnie.

To jaki warto obrać cel treningowy uzależnione jest od poziomu tkanki tłuszczowej. Budować dobrej jakości mięśnie można z niskiego poziomu tkanki tłuszczowej.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
przy znacznym otłuszczeniu nie ma co brnąć dalej w masę, więcej minusów niż plusów. Nie patrz na kg że zejdziesz nisko z nią, czasami trzeba zrobić krok w tył, żeby móc później zrobić dwa do przodu
...
Napisał(a)
Usunięty przez Banan za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 23 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 8
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Katering żywieniowy - warto?

Następny temat

Poranny brak apetytu - co zrobić?

WHEY premium