SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja czy masa ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1802

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 116 Wiek 21 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2408
Siema,
Od około 2 miesięcy jestem na redukcji i zastanawiam się czy by może już nie wskoczyć na tą mase.
Moja dieta obecnie wygląda tak (po makrosach) :
Węgle: 200
Białko 180
Tłuszcze: 90
Kalorie: ok.2400
Info o mnie:

Waga : 82
Wzrost : 182

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 13%
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 4 x siłka treningiem góra/dół i 2x interwały 15/45 *7
Odżywianie : dieta na redukcje
Cel : nie wiem
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : nadciśnienie
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : żadnych supli, chce wszystko naturalnie ewentualnie kreatyna
Stosowane wcześniej diety : redukcyjna

Zmieniony przez - michi0987 w dniu 2016-07-25 14:44:15
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10791 Napisanych postów 47512 Wiek 26 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 57816
Sylwetkowo - fajny podkład pod nabijanie dobrych jakościowo mięśni
Decyzja zależy jednak od Ciebie, Twojej wizji i priorytetów
Jest szczupło, więc dalsza redukcja niczego nie uwypukli, a może to zacząć biednie wyglądać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 116 Wiek 21 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2408
Skoro tak mówisz to chyba zaczne masę. Co proponujecie w tym momencie? Jakiś reverse diet o 100 kalorii więcej co tydzień? (i z czego mają być te kalorie)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1725 Napisanych postów 27216 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 516313
Reverse to bardzo kiepska metoda wychodzenia z fazy redukcji. Nie ma sensu przedłużać głęboki deficyt kaloryczny który jest w pewnym stopniu niekorzystny dla organizmu. Wskocz w ekspresowym tempie na swój bilans zero.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Dobra to pozostaje jeszcze kwestia tego jak makro na tej masie ma wyglądać bo to by była moja pierwsza masa.
Obecnie to wygląda tak:
Białko 2g/kg
Tłuszcz 1g/kg
Węgle - reszta
Kalkulator podaje że moje zero kaloryczne to 3457, dodać coś do tego od razu czy stopniowo dodawać?
PS. Ekspresowe tempo czyli rozumiem że już od jutra? :)

Zmieniony przez - michi0987 w dniu 2016-07-25 15:34:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1725 Napisanych postów 27216 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 516313
Z dnia na dzień dodać 1000 kcal może okazać się zbyt dużym obciążeniem dla Twojego układu pokarmowego. Miałem bardziej na myśli powrót w szybkim tempie. Daj sobie kilka dni.

Podział makro wygląda ok, aczkolwiek pułap protein mógłbyś nieco obniżyć do 1.8g/kg.
Możesz również pomyśleć o rotacji ww i tłuszczami w dnt i dt. ( z resztą sam będziesz widział jak Twój organizm reaguje )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Z dnia na dzień dodać 1000 kcal może okazać się zbyt dużym obciążeniem dla Twojego układu pokarmowego. Miałem bardziej na myśli powrót w szybkim tempie. Daj sobie kilka dni.

Podział makro wygląda ok, aczkolwiek pułap protein mógłbyś nieco obniżyć do 1.8g/kg.
Możesz również pomyśleć o rotacji ww i tłuszczami w dnt i dt. ( z resztą sam będziesz widział jak Twój organizm reaguje )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
300 kcal/ dzień może być?
Rotacja ww i tłuszczami, brzmi nieźle tylko że jak to by miało wyglądąć :)
Policzyłem i z tego wynika że makrosy wyglądałyby następująco:
Białko: 150 g
Tłuszcze: 82g
Węglowodany:525 g
Obecnie jestem na 200 g węglowodanów więc codziennie dodawałbym po 75g węgli aż bym doszedł do tego pułapu 525g. Brzmi okej? :)
I wtedy ta rotacja To np. węgle w dt 525 a dnt 400 ? W tym stylu?
A no i jeszcze co z tymi interwałami które teraz robie, mam robić je dalej? :D Sorki że tyle pytań ale masa to dla mnie zupełnie nowa rzecz :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 20 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 528
Stopniowo obcinaj aeroby / interwały. Jeśli obetniesz wszystko z dnia na dzień to będzie szok dla organizmu i nabijesz tłuszczyku nie wiem ile kręciłeś tych interwałów ale zakładając, że spalałeś ok 300-400 kcal to jest to sporo i nie możesz obciąć z dnia na dzień - zmniejszaj powoli np z 30 min do 20 i tak systematycznie,.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
No właśnie, nie mógł bym pozostawić tych interwałów? Dzięki nim może bym się mniej zalał a no i chciałem jeszcze dalej zwiększać swoją wytrzymałość.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1811 Napisanych postów 28787 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 281536
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

L-karnityna + CLA dla dziewczyny dawkowanie

Następny temat

Ospa i masa

Fruzelina